» Poradna » Windows (a jiné OS)

Virus v Kaspersky Lab

Dobrý den,dnes mi na ploše vyskočilo upozornění od Avast, že byl zablokovaný malware gen. Proto jsem na PC spustit Avast funkci, která by měla najít programy ještě před načtením win(pokud to dobře chápu) Problém je, že mi Avast něco našel,ale nedokázal to odstranit (přístup odepřen). Dá se toho svinstvo nějak zbavit manuálně,nebo bude nutný formát? Děkuji za každou radu. Odkaz na foto z Avast http://leteckaposta.cz/472057482

Odpovědi na otázku

Tak snad jsem to vyřešil, díky všem zúčastněným za pomoc ;)

nemáš zač.

Vyřešíš to nejlépe odinstalací avastu.

Tak když už jsme u toho :D co mi doporučíte za antivirus ?

Hezký večer, pokud máte Windows 10, tak bohatě postačují prostředky OS (Defender s Firewalem) od Microsoftu.

No stahuji dost seriálů a nikdy si nemůžu být 100% jistý,že jsou čisté. Postačí na to Defender ?

pokud ty seriály nejsou na share serveru v zaheslovaných archivech, tak jsou už proskenované provozovatelem daného share serveru - kazilo by jim kšeft, kdyby tam byly viry.

každopádně je vrcholně stupidní mít na PC aktivní dva nebo nedejbože víc antivirů, protože pak se to velmi často mezi sebou "mele".

Žádný. Nanejvýš u W7 Microsoft live essential a u W10 defender.

Tak kolik těch antivirů tam vlastně máš? ☺

Minimálně dva. A Avast považoval Kasperskeho za virus, tak ho nahlásil

Pekná volovina - a dva je málo..... mal si pridať ešte aspoň desať

To je normální, že se různé antiviry spolu nesnesou. Avast klidně používej dál.