» Poradna » Mobily

Virus v iPhonu

Klikla jsem na nějaké porno stránky a na obrazovce se objevilo, že se snaží napadnout můj iphone a ať si stáhnu nějakou aplikaci na viry nebo škodlivý malware, jenže já blbá si to nestáhla (že, pokud si do 20 minut nenainstaluji tu aplikaci z appstoru tak se to zaviruje). Teď mi přijde, že je mobil pomalejší. A teď jsem se projistotu odhlásila z Apple ID. Poraďte mi prosím, co mám dělat. Mám ho oddnést do iStylu nebo někam do servisu?

Odpovědi na otázku

Tyhle ty "viry" jsou fake, které vás mají nalákat aby jste si koupila nějakou aplikaci která vás má ubránit. Doopravdy nedokáže nějaká porno stránka zavirovat novější iPhone (u neaktualizovaných je to možné)

Ale třeba teď v Appstoru se to vážně načítá pomaleji. A přišlo mi, že baterka se vybíjí rychleji. Vážně to tedy není možné? Jinak moc děkuju za předchozí reakci, já se v tom vážně nevyznám Mám iPhone 11, ale myslím, že jsem nepovolovala tu nejnovější aktualizaci

Ne, opravdu to možné není. Vir bys tam měla až v okamžiku, kdybys tu podvodnou nabídku využila a nainstalovala tu aplikaci. A teď se zkus zamyslet, jak by to asi ten iPhone mohl hlásit, že máš v telefonu viry, když tam nemáš žádný antivir? Buď v klidu, to zpomalení je jen autosugesce, prostě sis to vsugerovala, protože ti podvodná reklama tvrdila, že tam máš vir.

Me se to dnes take stalo a aplikaci jsem nainstaloval asi za 15 minut jsem ji smazal myslite ze se neco mohoo stat? Nic jsem nezaplatil ani nekoupil ale mam strach o telefon. Otestoval jsem emaily jestli nebyly hacknute a nebyly myslite ze se neco za tu dobu mohlo stat?

Naopak, blbá bys byla, kdyby sis to stáhla. Vir byla právě ta aplikace, co tě to nutilo stáhnout. Takže buď v klidu, nic se nestalo s podobně zprávy příště ignoruj.

Vymaž celou historii prohlížení stránek v Safari nebo v prohlížeči, který si používala restartuj telefon a nic by se nemělo stát. Důležité je vymazat tu historii prohlížení webu, jelikož tam může být nějaký adware.

To je milionkrát opakovaný nesmysl. Historie procházení není nic jiného, než textový seznam navštívených URL. Tam se opravdu žádný škodlivý kód schovávat nemůže. Ty vyskakující zprávy "máte 3 viry" a podobně, vytváří buď jen obyčejné upozornění webové stránky, které na nějakém pofidérním webu uživatel odsouhlasil a nebo je to okno vytvářené nějakou z free aplikací, co má nainstalovánu. Ani jedno z toho nemá nic společného s historií procházení a nevyřeší to jejím smazáním.

predpoklamam, ze myslel cache prehliadaca, cookies.

To je úplně jedno. I to jsou jen pasivní data, která nic takového dělat neumí.

Redakcia by mohla preverit, ci toto nie je dielo niektoreho z trolov. Struktura a obsah, tomu nasvedcuje.