» Poradna » Programy

Virus v BOOTLOADERU

Ahoj, Jen tak mě napadlo že bych si mohl proskenovat počítač přes kaspersky rescue disk. Při skenování mi tam vyhodilo že to našlo virus: Win32:Reptile.genbylo tam něco s bootloaderem (asi byl v bootloaderu). Virus jsem odstranil ale poté byl znovu detekován 2-krát po sobě (jako by se replikoval po každém odstranění).Nevíte co mohu udělat? Mám celkem drahý herní notebook s končící zárukou a mám obavu že pokud tam ten virus při reklamaci najdou tak mi zruší záruku a vrátí mi ho zpátky.Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Tak to sverte do rukou nekomu, kdo to odviruje. Treba servisu.A je snad zrejme, ze pokud byste reklamoval kvuli nejake nesouvisejici veci (HW zavada..), tak smutny fakt, ze jste si tam nainstaloval ten vir, nebude mit na vysledek reklamace vubec zadny vliv.No a pak je treba vyresit to nejdulezitejsi - naucit se pracovat s pocitacem tak, abyste si ho zase obratem nezasvinil. (Pokud by opravdu slo o tu zminenou infekci, tak jsou potencialne nakazene vsechny diskove jednotky, ktere jste k laptopu pripojil. Vcetne sitovych.)

Muzes stahnout a spustit MSC co ti nasel ?https://go.microsoft.com/fwlink/Ve volbe zvol "full scan" "Nevíte co mohu udělat?"Prikazovy radek WIN+R a vloz %APPDATA% \system\Vidis tam neco co tam nema co delat (s priponou .exe) ?Uz jsi zkousel tovarni obnoveni toho draheho herniho notebooku ?

Přeinstaluj OS a máš klid. Jinak na SW se záruka nevztahuje.

Mu nepomuze pokud ma bootloader virus..o cemz ale pochybuju..spis nejaka false kravina od kasperskyho

No Kasperskymu bych se v dnešní době spíš vyhnul.Měl by zkusit třeba ESET rescue, ale je potřeba stáhnout a vytvořit flashku/cd/dvd na jiném zařízení.Jinak to .gen by mělo znamenat, že to není přímo známý vir, ale že daný soubor/program vykazuje známky nestandartního chování odpovídající dané rodině virů. V podstatě to může být nějaká sekvence kódu v oficiálním programu, kterou používá i ta daná rodina virů. Už jsem se s tím párkrát též setkal, 1 AV detekoval hrozbu a jiné 3 ne.

tak prostě přeinstaluj ty tvoje zcela legální windows a bude to ne ? máš přeci legální windows ? a běži ti defender ne ? a nemáš žádný crack software nainstalovaný ne ? protože odkud by se asi tak mohl vzít virus ... je to záhada

Virus nemůže být v bootloaderu, protože tomu brání Secure Boot, který mají všichni lidé při smyslech zapnutý.

Když je ale zapnutý, tak nejde Windows většinou přeinstalovat . Většina ho pak zapomene po přeinstalaci opět zapnout no.

"Mám celkem drahý herní notebook s končící zárukou a mám obavu že pokud tam ten virus při reklamaci najdou tak mi zruší záruku a vrátí mi ho zpátky"troll a nebo jedinec po lobotomii ??