» Poradna » Web a internet

Vírus FB

Dobrý deň mam jeden problém asi sa mi podarilo stiahnuť FB vírus pozrel so msi video a stiahlo mi to niejaky plugin ale Eset ho zaznamenal ale mam menšie podozrenie http://screenshot.cz/JITI3/Práve mi toto vypisuje ked niečo stahujem a nedava to officalny nazov ked sam stahovat skype ... tak mi stahuje a piše že stahuje skype ale tuna mam podozrenie že ten virus neni preč... použil som ESET aj COMBOFIX aj tak to nepomáha viete nekdo Poradiť ?

Odpovědi na otázku

Twl, ty jsi začáral monitor lihovkou? Dobrý trolling, originální. Skoro bych tomu i věřil.

ne isto ne ... na to mam skicár v 7 Windows vyzera to ako Fixka ale praveže nieje :D

MBAM https://www.malwarebytes.org/ by se měl o vše postarat. A hlavně vymažte všechna cookies, případně i historii z prohlížeče.

na FB nelozim, tak nevím kde se tam vzal virus.když máš podozření, tak ho pošli na virustotal ten soubora MSI video neznám, msi je instalátorA jaký nějaký plugin? Kdo stáhl plugin?

To je tento typ ... stiahne nejaky plugin a robi hluposti http://www.pc-help.cz/viewtopic.php

to je len odkaz na foto ako to vyzera na FB nebojde to nieje prave odkaz na ten virus .... davam vam obrazok ako to vyzera ... či niekto sa s tim nestretol

Ten instalátor "flash playeru" nebyl zajisté z adobe.com, proč jsi to teda instaloval ?

samo ho stiahlo ale nenainštaloval som ho ... lebo Eset ho vypisal ako hrozbu tak som vedel že to je vírus

co teda znamená text "pozrel so msi video a stiahlo mi to niejaky plugin" ?.msi není žádné video ale instalátor, takže jsi si maximálne "pozrel" video přidané do instalátoru toho viru který jsi spustil

asi to tak vyzerá vieš mi nejako pomocť ? či bude treba cely HDD sformatovat cez Hirensa?

Pokud bych už takovou koninu udělal tak bych obnovil systémový oddíl z image (pokud bych samozřejmě poctivě zálohoval), v opačném případě radši ten formát a čistá instalace (+ nakonec ta záloha, že...).

Nic to nestiahlo, to ze je to nepotvrdene znamena, ze si neklikol na ulozit a Chrome to nestiahne, kym to nepotvrdis. Ale ak ti to robi stale, tam mas asi nejake rozsirenie/plugin v Chrome, ktory musis odinstalovat, lebo sa to snazi stahovat.

viac krat to nestahuje len potom prečo je ten subor .MSI ako inštalator a vypisuje mi ho v každom antiviraku ako hrozbu... mam strach že to je ten virus, ktory sa vkrada na Internet banking ale nemusi to byt práve ten virus

protoze tairikuokami keca a stahnul sis instalator viru

Jo odborniku a proto mu zadny AV nic nenasel. :P

Pozri v AV nazov toho viru, pripadne ho napis sem, podla toho sa da vetsinou zistit ako infikuje PC, resp ci je naozaj nebezpecny, vetsina vrov je neskodna.

tak je to inštalator teraz to fiči všade na aktualitach aj an topkach všade o tom viruse ale to asi nebudete vediet poradit ked ani Eset sa s tím nevie popasovat ... som rad že mi ho našlo a dalo do karanteny vymazal som ho ... len či ten bastard neni ešte niekde ukryti