» Poradna » Programy

Virus - přes pack.exe ???

Dnes jsem obdržel záhadný e-mail, z něhož uvádím částečný výpis cesty:FROM:   "Microsoft" <oqlmyf_qdmwbk@sdqcr.net>TO:     " " <customer_kysvyypiv@sdqcr.net>SUBJECT: Current Net Security Packjehož přílohou je soubor pack.exe (114 kB). Pochopitelně jsem ho nespustil.Adresát se hlásí, jako "Microsoft", ale s poštovní adresou ....... @volny.cz. Příslušného odesilatele neznám a nezdá se mi, že by nějaká  dobrodějka takto rozesílala opravné patche, údajně kumulované pro IE a OE.Má s tím někdo podobné zkušenosti ? Obávám se, že jde o rafinovanou formu šíření některého z viru či jiné destrukce.

Odpovědi na otázku

Odpověď zatím žádná .... škoda... že by se s tím zatím nikdo nesetkal.Nakonec jsem se dobral toho že jde o virus Win32/Swen.A,jehož šířeení probíhá jakoby přímo Microsoftem - v e-mailu je skutečně zkopírován jejich portál.Více www. viry.cz.

jj něco podobnýho jsem dnes taky dostal od mrkwosoftu, ale už jsem měl s poradny avízo, je to vir šířený poštou . Neotvírat - MAZAT.čus.