» Poradna » Programy

Virtuální WIN pod Linuxem - kompatibilita

Rád bych přešel na Linux, ale vzhledem k nekompatibilitě mého hardwaru/softwaru to jaksi nelze. Takže mě napadla taková možnost. Používat Linux jako hostitelský systém pro virtuální PC s windowsy a pro surfování na netu, a pod virtuálním PC pracovat s programy/hardwarem co nefungují pod Linuxem. Tak jsem se chtěl zeptat jestli by to tak fungovalo, jestli mi pod virtuálním PC bude fungovat skutečný hardware který nefunguje pod Linuxem. Nevíte někdo?

Odpovědi na otázku

to bych rad vedel jaky hardware mas ze je nekompatibilni s linuxem potazmo jaky linux chces naistalovat?

Ten hardware je zvuková karta (NI), ještě jí nemám ale pochybuji že by ji už někdo zprovoznil pod unixem (právě se začíná prodávat).

Jo, bude to fungovat. Na 99%.

zkus si precist neco o virtualizaci (treba http://www.ics.muni.cz/zpravodaj/articles/545.html nebo googluj).Vzdy bezi nejaky OS, ktery podporuje virtualizaci. Na nej muzes instalovat dalsi OS. Vyuzivat vsak muzes jen to, co ti "matersky OS" povoli (i virtualni mechaniky). Pokud tvuj "matersky" OS nevidi HW, pak jej nemuzes pouzivat... Na druhou stranu lze vytvorit i virtualni HW, ale k cemu by ti byl???Neni pro tebe jednodussi rozdelit disk, na 1. partition nainstalovat Wokna a na druhou Linux? Linux vetsinou umi cist NTFS, a plugin pro Total Commandera umi zas cist z Ext 2/3.

Předpokládám že to Linux uvidí ale nejspíš s ním nebude schopen pracovat, tak bych rád věděl jestli to pod virtuálním systémem pojede.Mít dva samostatné systémy řešením sice je ale nechce se mi pokaždé restarovat PC, není to moc flexibilní.

Linux s NTFS samozřejmě pracuje. Čtení i zápis.

hledej: vmware, qemu, xen