» Poradna » Programy

Virtuální prostorový zvuk

Dobrý den, chtěl jsem vyzkoušet virtuální prostorový zvuk a chtěl bych se zeptat co je lepší, zda-li Dolby Atmos nebo Razer surround sound, případně něco jiného.

Odpovědi na otázku

Virtuální prostorový zvuk je pouze takové "šidítko" jak levně "vykouzlit" alespoň náznak prostorového zvuku z běžných dvou repro. V principu se jedná o hrátky s fázemi signálu.Výsledek je ten, že to pro někoho může sice znít zajímavě, nicméně většinou je to protivně nepřirozené. Nezbyde tedy, pokud chceš aspoň nějakou kvalitu, použít "opravdový" prostorový zvuk = 5.1 plnohodnotných kanálů...

No to snad poznáš sluchem co ti více sedí. A pokud tam žádný rozdíl neslyšíš, tak je to úplně jedno co nastavíš.