» Poradna » Programy

Virtuální metr na monitoru (trojčlenka)

Zdravím, hledám nástroj, kde bych tukl na dva body (AB) na monitoru a zadal skutečnou vzdálenost (třeba na výkrese nebo obrázku), pak bych klikl na další dva body (CD) a pomocí trojčlenky by se vypočítala vzdálenost mezi nimi. Existuje něco takového?

Odpovědi na otázku

nejlip nejaky CAD, vlozit jako podkladovy obrazek a pote merit, pripadne rovnou nastavit meritko. jinak zaklad umi i malovani/gimp , jde o to co se ma merit

z CAD treba draftsight -zatim zadarmo

Tohle jsem právě nemyslel, myslel jsem nějaký jednoduchý overlay nástroj, něco jako výstřižky ve windows.

Nebo si to napsat v excelu pokdu není třeba body "klikat" - chápu to tak, že je třeba mít celkem 4 body a každý má 2 souřadnice? Co mi není jasné, k čemu tam je trojčlenka (vzdálenost bodů se počítá v 2D prostoru jako přepona trojuhleníku.. ne ?). Trojčlenkou by šlo spočítat třeba procentuální poměr vzdáleností a pod.

Tímto způsobem jsme kdysi orientačně měřili v PDF-výkresech v acrobat readeru. Změříš známou vzdálenost na výkrese, spočítáš si měřítko, nastavíš v v Acrobat readreu a pak už můžeš měřit.Něco se mi plete, že ve Foxit prohlížeči bylo to měření o něco lepší.

Jo a samozřejmě je potřeba si nastavit pro AR jednotky milimetry, defaultně je všechno, tedy i měření, v palcích.

Na monitoru zkuste pravítko:https://www.arulerforwindows.com/Měří sice pixely, ale pokud máte někde známý (třeba šířka dveří) nebo okótovaný rozměr, neměl by být problém.A trojčlenka funguje i na pixely.