» Poradna » Windows (a jiné OS)

VirtualBox zástupce na ploše

Zdravím, může mi někdo poradit zda jde Vytáhnout zástupce na plochu z Virtual Boxu kde mám nainstalované XPcka na normální plochu systému kde mám Win2012 server tak aby když kliknu tak aby se mi spustil virtualbox a v tom danný program něco jako to jde u windows xp mode, že nemusím spouštět zvlášť virtualizaci a pak danný program díky

Odpovědi na otázku

Virtualbox Seamless Mode. Nutne pouzit guest os Windows, Linux alebo solaris (s inymi to nefunguje) a mat nainstalovane VM Additions.

Jo super díky to už mám a ještě se chci zeptat jde nějak docílit jelikož mi to běží na Terminálovém serveru pro několik uživatelů tak aby vždy když se uživatel přihlásí aby mu virtuální stroj nastartoval automaticky už v tom Seamless mode a on nemusel startovat stroj ručně? Díky

Tento dotaz uz tu bol, ale ohladne XP mode, vsak?Ako pise kolega, rozhodne by som pouzil Hyper-V a kazdemu userovi by som vytvoril(klonoval) zvlast virtualne PC.Nie som si isty, ci VBox je podporovany v Server 2012R2 ako terminalova aplikacia.

Na tom serveru W2012 nemas Hyper-V..? Nebylo by to lepsi..?

No ten server mi právě jede už na VMWARU ale už jsem to pořešil hodil odkaz přímo na ten XPstroj do spuštnění a při každém přihlášení už najíždí v tom bezešvém modu

A funguje to OK ked sa pripoja napriklad 3 useri naraz?Teda pripajaju sa cez RDP ano?

Jojo funguje jen každý uživatel musí mít nainstalovaný svůj virtuální stroj s XP.

A za druhe, preco nevytvoris na tom VMW(asi ESX) rovno virtualne XP-cka?

Jo to jsem měl nejprve v úmyslu ale s tím nesouhlasil šéf.

Tak ze sefovi odkazujem, ze je lempl.Ked uz mas Hypervisor, na ktorom virtualizujes Server 2102R2, tak preco spekulovat s VBoxom ako Terminal aplikaciou?Ved na to ten Hypervisor presne je, mas ho nasadeny, tak preco ti ho zakazuje pouzivat?Inak som rad, ze si to vyriesil, ale sef je evidentne odbornik menezer.