» Poradna » Windows (a jiné OS)

VirtualBox - grafická karta?

Zdravím,jelikož na mém PC už starší hry nerozjedu, snažím se je alespoň zprovoznit ve VirtualBoxu. Mám však potíže hned při spuštění hry, vyskočí na mě toto upozornění:A hardware TnL device was unable to be created. This could be due to either not having DirectX 8.1 installed or not having a hardware TnL capable video card. Both of these are required to play No One Lives Forever 2 and although you can continue to play the game by pressing OK, please note that it is not officially supported and may result in crashes, lockups and poor performance.ve Virtual boxu mám Windows XP, SP3, nainstaloval jsem Direct 9, stále nic. Doufám že mi někdo poradí. Googlil jsem, ale nic zatím nepomohlo.Hru jsem se snažil rozjet i na normálním PC (Windows 10), tam však nejede zvuk - tam jsem taky vše vyzkoušel a problém jsem nevyřešil, proto to zkouším ve VirtualBoxu.Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Guest Additions for Windows (pridavky pro hosta, nebo jak se to jmenuje) nainstalovany mas..?

Ano, mám.

Doufam ze ten Vbox ti nebezi na te masine, na tom starem pc. Nevim zda si tim pomuzes a ve vboxu pojedou hry lepe, porad tam emulujes obyc grafiku, ktera mnoho vykonu mit urco nebude. Vbox neni delany na 3d akceleraci ve hrach. Takze bojujes s vetrnymi mlyny.

Nene, mám herní PC, problém je že chci rozjet hru z roku cca 2001, na Windows 10 už nešlape, proto to řeším přes VirtualBox s Windows XP. Hra opravdu náročná na hardware není.

O jakou hru se jedna? Spise nez pres vbox bych to resil dualbootem s plnohodnotnymi xp. Jinak v tom vboxu tech xp mas co za gk a mas zaplou emulaci 2d a 3d akcelerace a nainstalovane dx9. Povitam ale ze emulovana gk nebude to prave orechove. Ja na hry pouzivam dosbox, na ty uplne nejstarsi. Nejde ani ta hra spzstit v kompatibilite 7 nebo xp?

No one lives forever 2, hra mi spustit na Windows 10 jde, ale nejede v ní zvuk - na googlu jsem sice našel řešení tohoto problému, ale jen na Win 7/8, ne na desítkách, proto jsem se rozhodl pro VirtualBox.2D a 3D emulace zapnuté mám, direct taky, ve správci zařízení mi grafika píše : Virtual Box Graphics Adapter.

"Vbox neni delany na 3d akceleraci ve hrach."Zdá se mi to jako jedno z hlavních využití. Jasně, hromada lidí tu píše, jak virtualizuje na desktopu, ale v praxi na to má člověk vlastní stroj někde v racku. Já virtualbox používám jen a pouze na hraní her. A že by na to nebyl "dělaný", jsem nikde v dokumentaci nezahlédl. Naopak spousta návodů a featur, které to usnadňují.

Zkus Vmware Player, Virtualbox nema moc dobrou podporu 3D. Obecne hry s 3D akceleraci ve virtualnim stroji kvuli narocnosti moc dobre nejedou. Na starsi hry jsou Dosbox (MSDos), Winuae (Amiga), WinVice (c=64), Speccy (ZX Spectrum). Pro kvalitni hrani je lepsi mit dualboot a stary system (Win98, XP).

Díky za reakci, ale hra o které mluvím není z dob MS-DOS, myslím že tento program mi nepomůže. Potřebuji jen poradit co dalšího bys ještě ve VirtualBoxu měl udělat aby se mi tato hra (nebo jakákoliv méně náročná hra) rozjela.

Napadá mně šílenost, jestli máš dostatečný výkon CPU tak skus ve virtuálu SW emulaci 3D grafiky https://consumingtech.com/3d-analyze-your-graphics-... - na starý minecraft to na notebooku stačilo

Díky za radu, vyzkoušel jsem ale bez úspěchu, hned vyskočil error :/ Vzdávám to.