» Poradna » Programy

Virtualbox - command line

Za boha nemuzu na webu najit, jak z command line spustit ve virtualboxu konkretniho hosta.Uplne presne mi jde napr. o vytvoreni zastupce, ktery po kliknuti provede neco jakovirtualbox WXP_32btj. spusti predem nakonfigurovany virtualni PC se jmenem WXP_32 (z grafickeho rozhrani ho lze spustit bez problemu).Dik za pomoc

Odpovědi na otázku

Kdyz si udelas zastupce, tak v tom zastupci jasne vidis, co se spousti:"C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VirtualBox.exe" --startvm "94d842c5-24fd-45df-8b67-cdc706b72ec9"Kazdy virtualni disk ma sve oznaceni (GUID), pres ktery jej muzes spustit

Diky. Moc jste mi pomohl. Vubec me nenapadlo, ze bych mohl takovou volbu, jako je vytvoreni zastupce na plose, v grafickem rozhrani VB hledat.

Protoze jsem ted uz chytry , jeste k diskusi dodam, ze UUID vsech VDI lze vypsat prikazemVBoxManage list vms

Melo by jit misto UUID pouzit i jmeno virtualniho pocitace

UUID je lepší, jméno občas nefunguje. Jinak jdou UUID vydět i v grafickém rozhraní ve správci virtuálních médií (Ctrl+D), odkud jdou i pohodlne zkopirovat.

Ja mamk tomu napisany skript a spustam to tak ako by sa ti to pacilo:Sprav si to aj ty tak. Ulahcis si zivot.[hufnagel@tr12]$ vm /? Usage: vm vms [vms1 vms2 ...] [?] [-l] [-ld] [-v] [-s] [-r] [-o] [-q] [-m] [--help] ? - List Runnings VMS -l - List VMS in configuration -ld - List DHCP Servers -v - Start vm(s) in VRDP mode (default is headless mode) -s - Stop vm(s) -r - Reset vm(s) -o - PowerOFF vm(s) -q - Question for VM hostname -m - Question for VM memory vms - Name Virtual System[hufnagel@tr12]$ vm -l-> Listing VM(s) on remote host: tr12"CentOS56""CentOS58""Fedora11""Fedora16a""Fedora21""Fedora22""Fedora23""Fedora8""Windows7""WindowsXP"