» Poradna » Programy

Virtual Box

Dobrý den,nemám moc zkušeností z tímto programem jedná se o Virtual Box.Můžu se pár větami zeptat na tento program co dělá,na co je atd.?První otázka zda si můžu Virtual Box nainstalovat do jakéhokoli pc?Druhá otázka zda si ve Virtual Boxu můžu kdykoli nainstalovat jakýkoli windows a nemusím vkládat instalační cd?Třetí otázka když si nainstaluji do Virtual Boxu windows (např.7) tak mi ta instalace neubere žádné místo na disku.A poslední otázka zda Virtual Box nemůže něco udělat z diskem,RAM,windowsem (přímo v pc) nebo tak Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Instalační CD/DVD/ISO samozřejmě potřebuješ jako u instalace jakýchkoliv jiných Windows.Místo na disku ti samozřejmě musí ubrat - kde by to jinak bylo uložené ? Můžeš ale samozřejmě mít .vdi soubory na datovém disku a ne na systémovém.S PC ti udělá leda to že spotřebuje RAM - to znamená že na virtualizaci je potřeba mít v PC dostatek paměti.

Díky

Ja len doplnim, ze sa Virtualne masiny daju aj klonovat, t.z. ked si teraz nainstalujes z ISO suboru napriklad Windows 7, tak si mozes vytvorit klon tej masiny bez nutnosti instalacie a teda ISO suboru.

lepčí je VMWare, ale stejně budeš potřebovat 2 disky,na jednom je to dost pomalý.

"...Dobrý den,nemám moc zkušeností z tímto programem jedná se o Virtual Box..." Nemáte ŽÁDNÉ! Proto byste se takto neptal!Dokumentace: https://www.virtualbox.org/wiki/Documentation je snad dostatečná.Doporučuji neinstalovat, nemáte ani základní uživatelské znalosti.

ne kazdy ma 2 disky ja musim drzet s jednim diskem ale s 2 oddily

Virtual box můžeš nainstalovat do jakéhokoli pc . Na nainstalování OS ti stačí ISO soubor. Já jej používám v linuxu kde si v něm spustím XPčka. Je to pohodlnější než používat wine. Mám sdílenou složku a sdílenou schránku. Místp na disku ti logicky ubere.PC potřebuje mít dostatek ram, jinak tam rozběhneš pouze freedos a nějaká nenáročná linux distra.

Lenochu - na webu spoustu návodů/popisů i včeštině.

Stiahni si portable verziu.Máš to jednoduchšie na vyskúšanie.http://www.vbox.me/