» Poradna » Programy

Vir!

mám problém.mám win2000. vždy po přihlášení se mi otevře složka system32 (c:/winnt/system32) a do složky c:/winnt/user32 se mi objeví 90 souborů-samorozbalovací archiv exe. tato složka se mi také zpřístupní jako sdílená v programu Kazaa Lite K++ 2.0.3. Soubory začínají ACDSee 5.5.exe;Ad-aware 6.5.exe a končí Zelda Classic 2.00. Jsem si jistý, že je to vir a vím kde jsem k němu přišel (stáhl jsem si Flashget 1.5(který je ve složce User32 také),spustil jsem ho a nic(ostatně soubory ve složce User32 se taky tak chovají). od té doby mám ty problémy. AVG žádný vir nedetekoval, tak jsem to bez obav spustil.) Nevíte jak se ho zbavit a co je to za vir?? Otravuje mě otevřená složka system32 při každém startu a taky asi pěkně zbržďuje systém, když vždy vytváří 90 souborů o velikosti asi 70MB (nebo do nich ukládá informace z disku )!!! Prosím pomozte!

Odpovědi na otázku

A proc nemas nainstalovanej zadnej antivir? A nepis sem ze mas AVG

Já teda nevim, co máte všichni proti AVG, ale mě zatim nic nepropustilo.

A jak to vis? Pokud to nic nenaslo tak treba ani nevis ze to tam mas

Zaujatost některých lidí a odmítání antivirového programu AVG je až obdivuhodná. Zřejmě mají s tímto softwarem špatné zkušennosti či jim někdo nakukal, že to je program "nanic". Opak je však pravdou. Ještě jsem se ve své praxi nesetkal s virem, který by pronikl nepozorovaně do mého systém, ve kterém zajišťuje bezpečí program AVG 6 - samozřejmě pravidelně aktualizovaný. Pokud tomu tak není u jiných uživatelů, tak se s největší pravděpodobností jedná o individua, kterým asi žádný antivir nepomůže !!KEMA.

Možná jsem podle Tebe idividum, ale při mém brouzdání po netu a stahování rozličného softu jsem už PC s nainstalovaným AVG spolehlivě zaviroval. Podotýkám, že aktualizuji z výše uvedených důvodů pravidelně (dost často se u AVG stává, že delší dobu není aktualizovat co, přestože jiní aktualizují).Jinak podle hodnocení Virus Bulletin si zrovna AVG v poslední době moc dobře nevede, dost často je tam hláška Status:  FAIL Result history: GrisoftProduct name: Grisoft AVG 6.0 Anti-Virus System 6.0.437

Problém AVGčka je v četnosti aktualizací. Občas se stává, že není aktualizace třeba 14 dní. A v tomto je jeho největší slabina oproti jiným AV programům. Aspoň zatím, uvidíme u AVG7.

no tak zrovna v pondělí mě avg řádně nasralo, jednalo se o wir Win95.Spaces a variantu Win95.spaces.1444. AVG píše že mám houpnout do DOSu (to je jasný) a použít jejich spešl utilitku (/cca24k) k odstranění/vyléčení viru. nechápu proč to nedělá AVG pro DOS které je součástí každé instalace ale budiž. Tak jsem disk projel a co myslíte ? Asi 5souborů zůstalo zavirováno jak říkal AVAST a NOD32 for DOS

Clovece nac to militantni zalozeni proti AVG? Ja jsem s nim naprosto spokojenej a nemam nejmensi problemy

Tak to ti zavidim, ja to pred casem nainstaloval a najednou byl muj pocitac jako snek. Start jakyhokoliv programu trval snad 5 minut. Co nejrychlejc sem to vyhodil a dal tam Avast. Takze sem vlastne ani nemel prilezitost otestovat jeho schopnosti v hledani viru. Ale co tady tak obcas ctu tak je to mozna lepsi.Zrovna tenhle vir kterej ten clovek popisuje sem si taky stahnul, ale Avast mi ho nedovolil spustit, uz si bohuzel nepamatuju jak se jmenuje, ale stacilo by mi poslat jeden z tech souboru ktery se vytvarej a z toho by se to dalo urcit. Je to myslim totiz jeden a ten samej soubor a lisi se jenom jmenem.

No, musim rict, ze ja takovy problemy nikdy nezazil ... ono zalezi na stroji, protoze chovani programu se meni system od systemu ...

Predstav si ze ja mel tento problem s tak hrozne vychvalovanym NAVem, mimochodem pouzivam AVG jiz radu let a ve firme ho mame take, pokud se pravidelne aktualizuje tak jsem se s problemy nesetkal. Obcas se jim nejaka aktualizace nepovede ale jednaji pomerne rychle a zjednaji napravu. Tvuj AVAST byl nainstalovany na pocitaci ktery se mi dostal do ruky na opravu s tim ze beha pomalu a skutecne soubor ve Wordu se oteviral nekolik minut, vypnout PC take neslo, stale se tvarilo ze neco bezi na pozadi. Stacila pouha odinstalace Avastu a vse chodilo tak jak ma. Takze kritizovat timto zpusobem jeden antivirus je hloupost.

tak jsem zjistil, že vir se asi usídlil v souboru c:/winnt/system32/kernel32.exe ale nejde odstranit! soubor ano, ale odvirovat nejde. je tento soubor bezpodmínečně nutný k chodu systému?(že bych ho smazal). avast ho detekoval jako Win32:Trojan-gen. {Other} ale při pokusu o opravu zahlásí že soubor nelze zpracovat.

myslím že je nutný dost. zkus sehnat antivir pro dos nebo soubor v dosu nahradit správným z instalace windows (help: Totalcomanderem hledat kernel32 v instalačním adresáři s win a zapnout prohled. archívy) soubor si na jiném pc nakopči na disketu, disketu zalep a v dosu nakopmni do svého pc