» Poradna » Web a internet

Vir v prohlížeči, chrome, help

Dobrý den, mám problém, už nevím co s tím, nějakým omylem jsem se dostal k viru, který mi s prohlížečem konkrétně chrome dělá věci, že mám chuť to celý zničit. vir dělá to, že když chci posunout lištu po pravé straně (posuv stránky) automaticky při kliknutí se otevírá stránka** rvfrm2006.com ** , která se přesměruje na danou adresu, různé kraviny, jako hry, casina, falešný facebook a tak dále.. občas zmrazí posuv, občas zmrazí klávesnici, a občas taky veškerý kliknutí.. taky dělá to, že když chci psát do příslušného okénka, tak kurzor bliká asi dvě vteřiny, pak jako kdyby někdo klikl jinam (už nepíše). to samé logicky při označení ikon na ploše. chci je označit místo toho jakoby někdo klikl jinam.. už nevím co s tím, zkoušel jsem vyhledat nějaké antiviry na toto, ale marně.. v pc se nachází avast, díky kterému jsem vychytal pár virů, mezi nimi byly i ty soubory, ze kterých se ten vir dostal do pc.. chrome jsem už celý odinstaloval a nainstaloval znovu, ale stejně.. vše je smazané, ale vir stále působí. :( může mi někdo pomoci?

Odpovědi na otázku

Zkus celé PC proskenovat tímto:http://www.herdprotect.com/

Bohuzial ten "virus" je zazraty uz hlboko v OS a nie len v prehliadaci... Ten system je uz kompromitovany a jedine 100%-tne riesenie je reinstall... Predtym samozrejme zazalohuj dolezite subory a modli sa, aby neboli infikovane, ci zasifrovane... Urobil si chybu, dany system si mal po infikovani co najskor vypnut, nabootovat z nejakeho livecd, zazalohovat dolezite subory a az potom sa zaoberat odstranovanim nakazy...

zkus Eset online scan

Jak už tu bylo zmíněno, zálohovat data nejlépe pomocí live linux, potom se pokusit odvirovat pomocí nějakého antiviru. Pokud s tím nemáte zkušenosti a ty data Vám za to stojí, je lepší tuto práci svěřit odborné firmě. Běžně tuto službu poskytujeme.

Jen doplním, že ten antivir je ideální pustit taky z nějakého záchraného CD. Tady jich pár máš, stačí si vybrat:https://www.raymond.cc/blog/13-antivirus-rescue-... Nedávno jsem taky jeden PC odvirovával a zkoušel jsem Aviru a Kaspersky. Avira celkem ušla... něco našla a přejmenovala soubory na jmeno.vir - s tím, že si uživatel rozhodne co s nima. Kaspersky mě dost zklamal, jelikož nebyl schopen se rozjet bez internetu (napsal že má poškozenou databázi) a ještě si klidně na disku vytvořil adresář a zapsal nějaký data(což není ideální pokud bych chtěl z disku obnovovat nějaké soubory). Jiné jsem nezkoušel.

stáhni si HijackThis http://sourceforge.net/projects/hjt/files/latest... 1.Na systémovém disku si vytvoříme složku " Hijackthis" , stažený soubor vložíme do teto složky 2.Spustíme HijackThis a v okně programu klikneme na lištu- Do a system scan and save a logfile a počkáme...Po chvíli vám vyskočí okno Poznámkového bloku s výpisem HJT. Tento výpis zkopírujeme (CTRL+A a CTRL+C) a vložíme (CTRL+V) pošlí mi je na mail kasper@inmail.cz

Všimni si, že používa W10. Zastaralý, dávno neaktuálny skener zn.: HijackThis v tomto prípade má výhradne informatívny charakter ktorého výpis brať za bernú mincu laikovi, neodporúčam. Ak sem zavesí log, vznikne spŕška mudrlantnských rád rádoby expertov. Sú účinnejšie nástroje:Adwcleaner, SpyHunter4, RougeKiller portable, NPE od Norton Symantc, HitmanPro_x64/32Forenzne, kontrola dát z externého média pri "uspatom" OS: Dr.Web Live cd/usb, ISO - Kaspersky live cd, Eset Live cd.

windows 8.1..

To je úplne jedno. Ak si trúfneš spoznať škodlivé procesy, zabiť ich (kill) týmto vydareným programom ktorého vývoj ustal pri WXP, smelo do toho. Dá sa použiť aj pri W8*/10.Začni adwcleaner, je pre lamy. Pri rougekiller 32/64 bit. portable, to chce mať aspoň základné, laické znalosti o bežiacich procesoch, IE prehliadačoch, doplnkoch a Registroch Windows. Lebo ti ich po dôkladnom skene systému ponúkne k odstráneniu.

dostáváš se někam, co je naprosto zbytečné, sám dobře vidíš, že to vysvětluješ laikovi a děláš tu ze sebe mistra.. jak jsem psal, problém se vyřešil a to jen díky avastu, takže se tu nepotřebuju hrabat v nějakých programech pro počítačové mágy, jako jsi ty. Díky :)

Uvedené programy sú vyvinuté pre širokú verejnosť užívateľov OS, nielen Windows.Avast ťa pred hrozbami prehliadačov neochráni, je ti naprd, šaškuje na pozadí, zdržuje systém, RAM, zaťažuje a likviduje vyladený OS W8.1. Avast spadá pod zbierku škodlivých, marketingom nabubralých antivirov, ktoré vyslovene škodia.

díky za rady, už se to nějak vypadá vyřešilo, přes ten avast jsem našel kontrolu virů v prohlížečích, po kontrole to vyhledalo nějaký soubor cinema ...... k tomu nějaké znaky, vypadalo to dost pofidérně, tak jsem to odstranil, najednou se už nic neděje. :) kdyby něco, zkusím jeden z vámi předložených programů, myslím ale že je to v pořádku. díky moc. :)

Avast korektne vyraz originál uninstaller, nepotrebuješ ho. Však si dopadol, vidíš to sám. https://www.avast.com/uninstall-utility

Nuda - nechápeš písaný text a stále, ako verklím, omieľaš len tú svoju sprostosť. Písal - že mu AVAST nasiel, on to odstránil a už to funguje. Takže - ten "tvoj sprostý" Avast to urobil.Nuda - ty sa nudíš - preto tu píšeš riadne pichoviny.Ozaj - ruka ťa nebolí?

Spadáš pod marketingovú službu avastu? Ak by ho avast ochránil, potom by sa mu do prehliadača neinfikoval nejaký balast. Radšej bež okopávať motykou alebo porýľovať pôdu pred panelákom, je na to ideál čas. Budeš k niečomu užitočný.Nezasieraj vlákno svojimi písmenkami pod mojim erudovaným a objektívnym názorom.

Vraj erudovaný a odborný.... Ty potom spadáš pod marketing inej spolšnosti, keď neustále poznáš len dve slová "Uninstall Avast".Ozaj - ako dlho si sa to učil? Môj odhad je - asi pol roka, kým sa ti to v tej tvojel lebeni riadne usadilo. A to ti museli ešte i uši zapchať, aby to z nej nevyfučalo.

Aspoň dokáž mnou napísané slovo správne oskenovať a vložiť do svojho grcu. Kombináciu príslušných kláves k tomuto úkonu určených, ako tvoje nadobudnuté "vedomosti" zeleného exfízla na výsluhovom dôchodku dosadeného eštébákmi kdesi na vrátnici, si pozorne vygúgli. Bye-bye.....

Soudruzi krotte své vášně

laicky. Nech to projet M.bytesem a Esetem, přip co zvládneš. Avast je sice na něco, ale na zažrané a silnější nestačí