» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vir, s který si neporadí žádný antivir

Zdravím, potřeboval bych poradit s virem, s kterým si neví rady žádný antivirový program. Notebook patří bráchovi, takže informace mám z druhé ruky. vir byl stažen na internetových stránkách při hledání Titanku. Při hledání narazil na soubor, který stáhnul (.EXE) a nainstaloval. Při instalaci vyletěl Avast, který hlásil hrozbu, ale než stihl intalaci .exe souboru zastvit, program se nainstaloval. Po té šel znovu na inter. prohlížeč hledat jiný torrent. Když nějaký stáhl, automaticky se mu otevřel v tom programu který stáhnul před tím jako soubor .exe. Když se program otevřel, nic se nestalo. A když se nic nedělo, stažený torrent otevřel v Utorrentu a normálně se stáhnul. Když se notebook zapnul druhý den, na internetovém prohlížeči byla změněná domácí stránka - Omiga-plus.com . (http://isearch.omiga-plus.com/) Po celém prohlížeči lítají reklamy a jako domácí stránka je nastavený google ale pokaždé při otevření nového okna se zobrazí Omega-plus.com. Antiviry jsem používal několikrát, nekteré našli hrozeb míň, některé víc. AVG našel vir v Avastu (Avast hlásil ,,vše v pořádu") , a ve složkách systému Win - celkem 30 - ale ani jedna nešla odstranit - ,, Nelze odstranit soubor. Nelze vytvořit složku,.." . Podle rad na různejch fórech zakázal všechny cookies atd. Chtěl bych vás teda poprosit o radu jak vir najít a zlikvidovat ho. Předem děkuji

Odpovědi na otázku

A co zkusit odinstalovat? https://translate.google.cz/translatenebo jiné nápovědy:https://www.google.cz/search

Pokud je to jen program který změnil domovskou stránku pak doporučuji AdwareCleaner ( https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-... ) pokud se jedná o nákazu zkus MalwareBytes AntiMalware free ( https://www.malwarebytes.org/ ) a uvidíš.

Má jen jediný dotaz, proč používáš šmejdy jako je Avast a AVG?

To je dobře že jediný!

Na čistém PC stáhni a vypal (nebo dej na flash) bootovací rescue cd oblíbeného antiviru, klidně i několik různých, napadený PC nastartuj z rescue, připoj k internetu, zaktualizuj databázi antiviru a projeď detekcí nech smazat viry (po startu z CD půjde z disku smazat všechno).Pak se podívej do složek "po spuštení" u uživatelů i all users a vymaž co tam najdeš navíc, filemanager je např. na CDčku kašperských. Pak skus spustit PC z disku a dej pozor na nastavení domovské stránky/vyhledávače v prohlížečích, ať to nechytíš znova.Mohlo by pomoct dát do hosts omiga-plus.com 127.0.0.1

hmm místní experti se projevili

A co bys chtěl jiného udělat kromě formátování? Takto má tazatel alespoň nějakou šanci.

vzdy hledejte tlacitko unistall ktere je vsude dole na strancechrome,ie,firefoxhttp://isearch.omiga-plus.com/uninstall.html

Na virus uninstall, odinstalovat virus? No tys tomu dal, experte! A jak kde všude dole na stránce je tlačítko uninstall? To tlačítko je snad jen na té stránce, na kterou jsi dal odkaz, a je to normální webová stránka, tak je snad jasné, že to tlačítko bude v IE, Chrome, FF...experte

Jo, to mi připomíná "optočlen místi trafa"

My tzv. místní experti se snažíme aspoň trochu pomoct narozdíl od Vás místních mamralů, kteří mají vždy nejvíce připomínek ale jejich samotné návody jaksi postrádám

To nejsou místní experti. To jsou NIC. Jejich rady a usměrňování k prostředkům je tak "na úsměv". Jakkýkoli SW, projevující se takto směšně, by okamžitě - to znamená OKAMŽITĚ po jeho zjištění - byl pomocí FW PC Tools Firewall Plus zničen. Prostě hned a samozřejmě by bylo zobrazeno okno o neznámém procesu se žádostí o další činnost obsluhy (vše česky) - tedy povolit vs nepovolit (klasika) - a žádost by byla tak nad slunce jasná, že snad i ten ultrablb, který běžně instaluje svinstvo, které stahuje, by zareagoval jak má, zesmutněl nad tím, jaký je vůl a byl do budoucna poučen.

Jako taky zírám nad tím, že hned co stáhnou to nainstalují. Já dělám ještě jednu věc: soubor, kterému nevěřím, upnu na https://www.virustotal.com/ , možná přehnané.

za 300 ti to odviruju jestli jsi z Prahy. Potrvá to půl hodiny.