» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vir mění spořič obrazovky

Mám problém, že se mi několikrát týdně sám od sebe změní spořič obrazovky na nápis: Kosek PYCO! Nevíte co s tím? Windows 7, pc proskenováno na viry a čisté...

Odpovědi na otázku

A nedělá ti to spíš nějaký srandista z okolí (sourozenec, kamarád, kolega v práci...)? PC ve své nepřítomnosti zamkni (Win+L) a pokud se to už neobjeví, máš jasno (podmínkou je, že nikdo nezná tvé heslo).

"pc proskenováno na viry a čisté..." - proskenováno čím??? Není vir jako vir (teď jsem někde četl že řádí "vir chřipky" )

Combofix, Avast test po restartu, CCleaner...

Neodpověděl jsi na dotaz:1) Je každý účet v tomto OS chráněn bezpečným heslem?2) Uzamykáš vždy obrazovku, když si na minutku odskočíš?Doplňující dotazy:3) Pracuješ vždy v účtu s právy skupiny USERS, ne v účtu s admin právy?4) Prostudoval jsi Plánovač a vyčistil nesmyslné joby?Z Tvých doplňkových dotazů vyplývá, že nic z toho jsi neudělal.Pokud to nezvládneš:svěř to odborníkovi.

Tak bez změny. Nepomohlo...

No bodejt, vzdyt i uplny vul pochopi, ze tohle nedela zadny vir. Zamyslete se nad tim, kdo Vam to tam dal. A pak se ho zeptejte na podrobnosti.Nebo odvazne samostatne prozkoumejte bezici procesy. Pripadne povolejte kohokoli, kdo ma zakladni Ahnung o tom, jak pocitace funguji. ;o)PS: Pokud nemate muzealni CRT monitor, tak si hlavne vypnete sporic. Neni duvod spotrebovavat elektrinu a opotrebovavat LCD "sporicem obrazovky".

možná tam má jen nějaký bloatware a změnu obrázku spořiče a někdo ti tam třeba jen přidal obrázek s tím nápisemkaždopádně to nebude vir, ale povedený trolling

Ještě je divné, že nápis má pokaždé jinou barvu....

Tak se to u mě podařilo vyřešit. Pomohl až program AdwCleaner, který detekoval nějaký adware jménem: Kosek Fuck*r!

Mám na W7 úplně stejný problém již několik měsíců, nepomohla ani přeinstalace, tak jsem přešel na UNIX a za pár týdnů to bylo i tam.K mojemu PC nemá nikdo jiný přístup, takže vylučuju nějakej vtípek....Nevíte někdo co stím???

Dela se mi stejna vec... Akorat napis byl Kosek VOE! Zkousel jsem vse a bez zmeny... uplna bezradnost. Az uplny zakaz sporice v registrech pomohla problem vyresit.

A na Androidu to nahodou nemas taky..?Ja myslel, ze prazdniny uz skoncily.

Na Androidu nic.Ale se dívám, že mám stejné IP jak odesílatel vzkazu.Jestli nebude něco na síti místního providera!!!

Právě proto, že skenuješ na viry, jsi nešťastný (nebo hloupý?). Práci v tomto smyslu za tebe prakticky dělá libovolný FW, který hlídá vznik procesu.