» Poradna » Programy

Vir čsob?

Dobrý den,přišel mi mail z čsob, otevřel jsem to a totálně mi to zhodilo pc...Nevíte jetli to může být falešné, nebo co s tím?Díky moc

Odpovědi na otázku

V čem jsi to otevřel, co to znamená "totálně zhodilo PC", jaká je hlavička e-mailu, co bylo obsahem (rámcově), operační systém...?

s mackem to nic neudelalo, prislo to na vsechny firemni adresy, bylo to divne u CSOB nic nemame

www.hoax.cz/phishing/csob-nemuze-zpracovat-vasi-platbu-20121011/Ale že by to shodilo PC? Pochybuju, že tímto.

Mně to dnes taky přišlo a antivir ohlásil varování.Tak jsem to přeposlal do ČSOB, co oni na to (s ČSOB nemám nic společného, rozhodně ne z adresy na kterou mi to přišlo).Vážený kliente,obrací se na Vás služba zpracování plateb ČSOB.Vaše žádost o provedení platby byla přijata, ale bohužel nemá ČSOB v současné době možnost ji zpracovat.Důvod � nesprávné údaje v platebním příkazu.Prosím, zkontrolujte údaje v podané žádosti.Do té doby, než budou údaje opraveny, se budou finanční prostředky nacházet ve �zmrazeném� stavu.Po opravení údajů v platebním příkazu budou finanční prostředky odeslány do 10 minut.S úctouSlužba zpracování plateb ČSOB

Taky mi to d neska přišlo, celé firmě... omylem jsem to v outlooku odčernila, stane se něco? Na modrý odkaz jsem samozřejmě neklikla, je mi jasné, že je to spam.

Udělal jsi to skvěle a doufám že takto to bude řešit většina těch, co ten mail obdržela. Bohužel bude taky dost těch, co se nechají i přes soustavná varování napálit. Uvidíme ve zprávách

http://www.hoax.cz/phishing/csob-nemuze-zpra... Popis a dole i s technickým vyjádřením.Pokud to někdo chytnul a klikl na odkaz jde o infekci systému velmi doporučuji navštívit http://forum.viry.cz/ (Pracovní stanice bohužel ne, tam zavolejte admina)

U nás to přišlo šéfové, ta mi to přeposlala ať se na to podívám. Bohužel jsem na odkaz klikla. Zablokoval se mi explorer, ten jsem shodila a zatím PC funguje. Pokud budete mít info co tahle věcička provedla, tak dejte prosím vědět.Jinak v ČSOB o tom vědí, je to falešná zpráva. Smazat a neklikat.

Dobrý den,pokuď jste již na odkaz klikla, doporučuji Vám nainstalovat si bezplatnou variantu antispywarové aplikace Malwarebytes Anti-Malware, po provedení scanu počítače odstraňte veškeré nalezené infekce a ihned počítač restartujte. Po restartu bude vše v pořádku. Tento problém jsme již řešili u několika zákazníků ;)

Preventivně upozorňujeme klienty na podvodné emaily11.10.2012Některým našim klientům, ale i lidem, kteří nemají v ČSOB vedeny žádné účty, byla na jejich e-mailové adresy zaslána informace, že banka nemůže jejich platby zpracovat z důvodu nesprávných údajů v platebním příkazu a vyzývá je odkazem k opravě.ČSOB žádné zprávy tohoto typu neposílá a zpracování plateb probíhá standardním způsobem.Jde o podvodnou zprávu s cílem vylákat z adresátů informace, rozhodně proto doporučujeme tuto zprávu smazat a na odkaz neklikat.

Děkuji za radu. Stáhnu to a zkusím odvirovat.Mějte se.

Právě mi to dorazilo taky Odesilatelem bohužel není ČSOB ale jakýsi michal.ern@volny.cz + dalších 8 odesilatelů ... Microsoft Security Essentials nainstalovaný pouze za účelem zjištění smysluplnosti AV software si ho ani nevšimnul .... co k tomu dostat Hoaxem se prostě alespoň trošku slušný AV nezabývá a nezbývá než dát na selský rozum .... Vážený kliente,obrací se na Vás služba zpracování plateb ČSOB.Vaše žádost o provedení platby byla přijata, ale bohužel nemá ČSOB v současné době možnost ji zpracovat.Důvod � nesprávné údaje v platebním příkazu.Prosím, zkontrolujte údaje v podané žádosti.Do té doby, než budou údaje opraveny, se budou finanční prostředky nacházet ve �zmrazeném� stavu.Po opravení údajů v platebním příkazu budou finanční prostředky odeslány do 10 minut.S úctouSlužba zpracování plateb ČSOB

A když teda ten tvůj AV nezachytil HOAX, prosímtě zachytí aspon "phishing"?Správně, tohle je hlupáčku JEN email se zprávou a linkem, odkazem na stránku s virem. Boha Krista tohle není možný už...(A ne na nic jsi se mě neptal... já ti to jenom oznamuju...)

Jen bych rád poznamenal že jsi opět začal nesmyslně provokovat Ty .... Ad1 ) To není žádný "ten Tvůj AV" to je prostě Microsoft Security Essentials od společnosti Microsoft .... Ad2 ) Správně hlupáčku, tohle je jen mail, takže si ho logicky AV ani nevšimne ( neměl by všimnout, není důvod ) .... je tedy v PC naprosto k ničemu ..... Ad3 ) No a tenhle mail pochopitelně na žádnou stránku s virem neodkazuje ( tys to samozřejmě nezkoušel, protože jak o této problematiuce víš kulové, tak jsi předpos*aný i z mailů které Ti posílají stejně inteligentí kolegové ) ale na nějaký naprosto neškodný webhostingový portál .... kde snad, možná, kdysi mohl být nějaký svinčík .... Nuže, suma sumárum, mnoho povyku pro nic, poplašná zpráva ... HOAX ....

"tohle je jen mail, takže si ho logicky AV ani nevšimne ( neměl by všimnout, není důvod ) .... je tedy v PC naprosto k ničemu ..... " Tak tohle je ukazka dokonale (ne)logickeho uvazovani :)

Ano ? V čem ?

Chlapče ty to máš domotaný."Microsoft Security Essentials nainstalovaný pouze za účelem zjištění smysluplnosti AV software si ho ani nevšimnul .... co k tomu dostat" jak si má všimnout příchozího mailu?A skelet a původní koncept s originální stránkou na konci byl "phishing" vytahující z lidí info. Říká se tomu sociální inženýrství a ani tu AV nepomůže rozumbrado.A ktvému bodu 2) to není ani možný, tady zase řveme smíchy takže AV by měl "přečíst" mail, pak se zamyslet a varovat tě, že je to HOAX, Spam, phishing??? NE AV je jen prevence kauzalit. Takže jak to tu čtu nemít AV je pro normálního uživatele riziko, že ty ho nemáš ti moc a moc gratuluji, máš svou hlavu, že? :D

" A skelet a původní koncept s originální stránkou na konci byl "phishing" vytahující z lidí info. Říká se tomu sociální inženýrství a ani tu AV nepomůže rozumbrado. " naprostý souhlas .... k čemu je tedy dobrý mail scanner ( pokud je tedy součástí AV software ) ? Jo já už asi vííím ... to Ti ten vir musí někdo přímo poslat mailem asi že, aby si ho AV všimnul .... " AV by měl "přečíst" mail, pak se zamyslet a varovat tě, že je to HOAX, Spam, phishing??? NE AV je jen prevence kauzalit. Takže jak to tu čtu nemít AV je pro normálního uživatele riziko, že ty ho nemáš ti moc a moc gratuluji, máš svou hlavu, že? " .... noo, sláva, vidím že to konečně začínáš chápat. Jsou tam určité nuance, ale to doladíme " Takže jak to tu čtu nemít AV je pro normálního uživatele riziko " ... To tvrdí kdo ? Já jen tvrdím že je zbytečný, nikoli riskantní. Ono co už může být názorná ukázka o jeho zbytečnosti, než že někomu kdo je "řádně vyzbrojen" dojde zcela transparentní HOAX, on klikne na odkaz a ( dle autorovo slov, já si to samozřejmě nemyslím ) on si stejně zasviní PC ? ALE ... pokud by se někomu skutečně podařilo doladit AV sofware tak, aby si mail nejdříve "přečetl" a prověřil odkazy, to by byla samozřejmě jiná ...

"ALE ... pokud by se někomu skutečně podařilo doladit AV sofware tak, aby si mail nejdříve "přečetl" a prověřil odkazy, to by byla samozřejmě jiná ... "Myslis tak jak to dela Avast s doplnkem WebRep (coz lidi vypinaji, protoze to "otravuje a zpomaluje"), nebo jako to delaji browsery napr. pres Google SafeBrowsing, coz je kritizovano protoze "browser bonzuje na uzivatele"?Jenom bych mel rad jasno v tom, jak si tu funkcnost presne predstavujes...

" Takže jak to tu čtu nemít AV je pro normálního uživatele riziko " ... To tvrdí kdo ? Já jen tvrdím že je zbytečný, nikoli riskantní.Tak já nevim jak na tebe. Broadrick z Plzně :D Já nevim jak reagovat, pač tohle je fakt domotaný. To tvrdím já, že je to riziko a že ty tvrdíš, že je zbytečný je mi sice fuk, ale o riskantním nevím kde jsi četl v tomhle slova smyslu. Hele to je jedno. Prostě pohoda, jasně uživatel si stáhne přes poštu info, vleze na stránky (V dobré víře) nemá dle tvého modelu AV a je to tu...A nebo (NEBO) protože doteď to nebyl HOAX to bylo "rybaření" nebo klasickej mail s "threatem", tak tedy a NEBO doestane HOAX, že pokud zadá pozpátku PIN, přivolá se policie... tomuhle se totiž bumbajko říká HOAX.Pusinku... a zkus si to někdy přiznat, bude se ti líp spát...

A nepleť si reakci na debilní odpověď a provokaci. Dokud budeš valit pitomosti, budeme tě holt opravovat. Nás nezmateš, ale tazatele ano a na těch tu záleží. NE NA TOBĚ, chápeš????HOAX = Poplašná zpráva (S AV a jeho detekcí nemá co dělat)

Já to zkusím ještě rozvést abych tak řekl "idiotfest" .... ta zpráva co přišla od ČSOB, se nazývá HOAX, je to prostě, cituji "nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail." ..... takže než začneš někoho opravovat, tak si to dej do rychtiku ve vlastní kukuřici .... Zvláštní je, že reakce na "debilní" odpovědi z Tvé strany jsou naprosto vpořádku, zatímco reakce na debilní dotazy ( a následné odpovědi ) druhých jsou nepřípustné .... máš v tom mazut synku, MAZUT

Zpráva samotná je HOAXEM (Bungo, konečně aspoň víš tady co to znamená) ale s AV nemá nic společného...... takže než začneš někoho opravovat, tak si to dej do rychtiku ve vlastní kukuřici .... (Ano ano přesně tak, díky, možná to těmito slovy pochopíš)No nicméně začíná s tebou být nuda a tazatel už se asi zase poblil, takže já se radši odmlčím, nechám ti to tu poblinkat samotného. AV špécialisto na HOAXy :D

viz níže ...

Tak "Microsoft Security Essentials nainstalovaný pouze za účelem zjištění smysluplnosti AV software si ho ani nevšimnul...."K tomu dodám jen to, že bys měl tu a tam přečíst návod k použití. Pak bys věděl, že MSE vůbec NEMÁ ochranu pošty a nebude tedy reagovat dřív, než klikneš na ten odkaz, ty Hoaxe.

Jistě, to já vím, akorát někteří zdejší tukani to nejsou schopni pochopit A jinak ne, ani po kliknutí nereagoval, nebyl důvod ....

Ne, jedinej kdo nepochopil, že je to buď rybaření, nebo odkaz na stránky (Později na reklamy, abys nebrečel) jsi TY SÁM, prober se chlape, fakt se brobuď už.

Prý že odesílatel byl sám server gzastavka, tzn: neznámý

Všichni kdo byli v mém mailu uvedení jako odesilatelé "Od" ( už to je podivné, že jich bylo 9 ) mají svou adresu u volny.cz. Kdyby to poslal byť jen třeba vrátný z ČSOB, bylo by za zavinačem uvedeno csob.cz ( vlastní zkušenost, mám u nich účet )

Abys neřek, že jsem úplně zaujatej, tady máš plus. :)

Ty jsi z těch plusek a mínusek tak uplakanej ?

Ale vůbec ne, jen vím, že ty si na nich dáváš hodně záležet. Chtěl jsem ti jen udělat radost a podat smírčí gesto... A uplakanej říkám já, neumíš si vymyslet něco svýho?

To měla být replika, takže jsem si něco svého vymýšlet nechtěl No, k věci ... takže teď mi ten mail došel na druhou moji adresu ( podotýkám že opět na volny.cz ) a firewall ( zbytečnost MSE jsem již odinstaloval, vpodstatě hned jak jsem zjistil že je k ničemu ) se mě zdvořile zeptal, zda-li tento typ mailu má považovat za SPAM či nikoli a nechal na mě, jak s touto informací naložím ... takhle je to prostě správně a naprosto postačující. Tímto debatu o účelnosti AV software s Tebou končím .... Doufám že Ti tady všichni, kdo si nainstalovali jakýkoli antivir a nakonec si stejně zasvinili PC ( a já věřím že jsou jich mraky ) vřele poděkují za Tvá moudra ...

Užij si svůj firewall a zalep si CD, DVD romku, USB porty, BT, Síťový disky, Karty of foťáků atd a přestaň se opíjet jedinou FW nadějí. To je prostě fakt. Že nemáš rezident AV není třeba ale něco v tom PC máš, prostě se prober... FW nechytí vše a přes Javasript, browser (Aniž bys mrknul očičkem) ti tam něco vletí dřív než řekneš "Justýnka". Tímto s tebou debatu nekončím, protože je důležité aby si lidé nemysleli, že když hodí FW (Kterej hodí do herního režimu = stejné kecy jak s vypnutím AV), že je něco zachrání, nebo že když hodí bezpečný režim je vymalováno. Jsi naivní v tom, že technicky zdatné lidi, co ví jak se chovat k PC přesvědčují ostatní k tomu samému. Chápej, že když budeš akrobat a v pohodě dáč 48salt dozadu, tak druhej to dá až po dlouhé době a musí se to naučit a použít k tomu záchranné a pomocné nástroje. Ale ty to zase porovnáš s místníma, přeměříte si pidníky jak je kdo drsnej a jak je kdo security advanced (Já se zasměju) a uživatel odchází totálně znechucenej a zmatenej...

viz níže .... a to i bez zalepení všeho cos doporučil .... vyjma BT používám vše cos jmenoval .... smůla mladej, chyba "zavirovaných nešťastníků" bude zřejmě jinde

A ještě jedna, čerstvá zkušenost s ESET online scanerem. Pokud nepoužíváte MSI ( a ten skutečně používat nemíním ) budete vyzváni ke stažení malé rutiny od ESET ( esetsmartinstaller_csy.exe ) aby se tento on-line scanner spustil i v jiném browseru .... no co, trocha mallware nemůže uškodit .... pak jsem byl upozorněn že v mém PC je zřejmě jiný AV software ( velmi úsměvné ) a že by tedy tahle sranda nemusela fungovat korektně. Kliknul jsem pro "více informací" a ejhle, nic jsem se nedověděl, okénko bylo prázné Nu což, i mistr tesař se semtam utne ... tak jsem proscanoval PC a po cca hodině bylo vymalováno .... nenašel nic, prý žádné infiltrace ... dokonce nenašel ani to, co MSE označil jako "vir" a co jsem v PC pochopitelně nechal, protože vím o co jde .... holt, jeden platnější hráč v PC než druhý Ale zase je pravda, že mě neubylo .... A aby to nevypadalo, že jsem úplně zaujatý .... instalujte antiviry, nastavujte, scanujte, aktualizujte, minimálně pro "dobrý pocit" že jste nic nezanedbali .... ale určitě na to nespolehejte, všechno je mezi klávesnicí a židlí ....

Už né (Zase bavíš!!! Musím je tady uklidňovat)Tak popořadě:1) mallware neexistuje angličtináři znalý AV toolů a jejich odnoží, je to malware. NA Mallu asi nakupuješ či co...2) esetsmartinstaller_csy.exe byl vytvořen aby nebyl závislý na browserech v případě jejich nákazy3) ".... pak jsem byl upozorněn že v mém PC je zřejmě jiný AV software ( velmi úsměvné ) a že by tedy tahle sranda nemusela fungovat korektně." ty nejsi normální, že? To je velmi logické. Celou dobu se tady řehtáš nad uživateli s více AV a teď chceš udělat to samé? nechápačka (A pokud MSE byl odinstalován, tak jsi pablb, který neumí ani řádnou odinstalaci lol) Takže tě správně navedl na vypnutí jiného AV, protože dva AV na jednom systému je čistá volovina, navíc scan ESETU bude zdržovat MSE (Pokud se to vůbec rozjede). Že v nápovědě nic nebylo je tím, že se to loaduje přes net a asi jsi svým kouzeným FW zabránil přístupu na net (Jsme mrtví smíchy).4) Že jsi tam nic nenašel ti absolutně nevěřím (To je konstatování, důkaz od tebe nepotřebuji)A aby to nevypadalo, že jsem úplně zaujatý .... s tou poslední větičkou souhlasím...Pusinku muck

Pablb jsi Ty Já budu určitě instalovat nějaký nesmysl, aniž bych neměl udělaný klon systemu ... to možná Ty a Tvoje partia Vohnoutů, co se řehtáte ani pořádně nevíte čemu .... Nechápačka ? To mě u tebe nepřekvapuje, ty jsi vůbec dost pomalý .... co "to samé chci udělat" ? Jaké dva AV, co to zas meleš " ? Jak může tahle sranda zahlásit jiný antivir, když ten OS byl vrácený na system disk z klonu kde nikdy žádný nebyl ? Asi sis myslel že jsem odinstalil AV soft který po sobě nechá bordel kam se podíváš a začal scannovat že ? Mno ... co už od tebe taky čekat ... ještě za burácející podporory ostatních niemandů ... Dál Tvoje blbosti komentovat netřeba, protože jsi obligátně ne mimo mísu, ale mimo celé WC .... A čemu věříš nebo ne, to jsem už jednak pochopil a druhak je mi to naprosto putna .... zase vedle mladej, dneska už podruhé ....

Tak tady můžu celej tvůj první odstavec označit a hodit do koše. Vyblil jsi se zase na botičky Justine. A krom toho, že nevíš o čem mluvíš (A zálohy teď vynech, ptal jsem se na AV problematiku, ne backup problem) tak to co jsi napsal nemá nic společného s mou reakcí výš? Na co si zase odpověděl Justine? Pozdravuj v Plzni XD

S Tebou člověk musí vždycky počítat s rizikem. Ty jsi přesně ten typ člověka, který když se někoho zeptá "V kolik jede autobus" a ten dotyčný Ti odpoví " V tolik a v tolik " tak riskuje že ho napadneš, protože nedodal " Z autobusové zastávky " a on k té telefoní budce, ve které jsi na ten autobus čekal, světe div se, nepřijel .... Když se toho dotazovaného zastanu, že on nemohl tušit, že ty nevíš odkud obvykle vyjíždějí autobusy, tak řekneš, že je to jeho chyba, protože Ti nepodal kompletní informaci. Ale tak, to není chyba, to je vlastnost, sice Ti to dost komplikuje život ( o okolí nemluvě ) ale svět už je takový ..... Prostě když už Ti člověk na požádání něco vysvětlí jako děcku a s triviální záležitostí se s Tebou zdržuje půl dne, tak Ty místo abys začal používat ten prejt co máš v lebce, tak začneš opruzovat, je to prostě jednodušší, uznávám, ale nic to neřeší .... " Na co si zase odpověděl Justine? " na to na co ses ptal M.S.

PS: V Plzni jsem vživotě nebyl .... tu jste asi s kolegiem Vohnoutů vyčetli z IP adresy, bych se vsadil

Mocinky frajer lol

Mocinky ? Muck ? Plny kancl kolegu ? Zacinam si davat jedna a jedna dohromady

Myslím si, že podle tvých odpovědí ty nedáš do hromady ani jedna a jedna

Se z toho všetci pokakejte úplně do hněda.Na mém pc (windows 7) nemám žádný anti* program (antivir, antispyware, antimalware, atd.), žádný dodatečný firewall, žádnou jinou ochranu systému (sandbox; detekování přístupu na disk, registru, paměti, do sítě; atd.), uac mám vyplé...A přesto tu:http://www.zive.cz/bleskovky/postou-se-siri-... v názorech pod článkem, ve kterém je popsaná problematika těchto mailů, jsou odkazy generované v těchto mailech.Kliknul jsem tedy na první odkaz:http://amef.ro/email.htmlv systému na mém pc, viz popis výše, no a co se stalo?Prohlížeč si natáhnul soubor:https://www.virustotal.com/file/116d3a4ad338ef12b978... do cache prohlížeče a java si do své cache natáhla soubory:https://www.virustotal.com/file/f729703dbf2aa7a1a814... https://www.virustotal.com/file/a219d89b442ba7b5a5df... NO A CO? Mám se z toho pokakat? No jasně že neee, ať si ty soubory tam klidně jsou. No estli by je tam někdo nechtěl, tak stačí vyčistit cache javy (přes ikonku v ovládacích panelech) a cache prohlížeče (v nastavení prohlížeče). No a jaký to vyvolalo problém? Žádný.Kua, na jakej odkaz mám kliknout teď? Já nejsu pokakaný ani se před ničím nepokakám.PS: Justin_B: Klidně si vypnu i defaultní win 7 firewall.

Jo a dodám, jak jsem psal, uac mám vyplé a jsem přihlášen v systému pod admin účtem.

Pan je tvrdak. :)Na jednu stranu proc ne. Pokud je prvni soubor nejakej PDF exploit a dalsi dva na Javu, tak pokud jsou u obojiho nainstalovany aktualni nezranitelny verze pluginu, tak opravdu o nic nejde. Ale zase kdo muze vedet, jestli uz tam mezitim nekdo nenasel nejakou dalsi diru, rozhodne by nebyla ani prvni ani posledni. A pak opravdu staci jen vlizt na "spravnou" stranku a je hotovo.

Ono je celkem nepravděpodobné vlést na tu správnou stránku, aspoň mně se to myslím ještě nikdy nepodařilo. Jako plně dostačující mi v tomto ohledu úplně stačí aktualizovaný OS, aktualizované prohlížeče a aktualizované doplňky (java, flash, pdf, ...). V drtivé většině jde myslím o zneužívání již známých chyb a opravených.A už se těším na to "hotovo", dělám pro to opravdu vše a furt ne a ne přijít :(

Jako i u jinych veci je treba byt ve spravnej cas na spravnym miste. To muze nastat driv nebo pozdeji, nebo u nekoho vubec, tezko dopredu predvidat. Treba se jednou zadari a objevi se nejaka pekna 0-day zranitelnost. :)Ale vazne, myslim si ze pri trose stesti neni problem i s timhle pristupem zit celkem bezpecne. Velka cast rizik se da eliminovat nebo aspon minimalizovat. Nejvic nevyzpytatelnou veci je prohlizec a prislusenstvi. Tam je idealni zredukovat to na minimum.Osobne treba nevidim vyuziti pro Javu, nemam ji patnact let a chybela mi jen jednou u nastaveni JetDirectu. A jestli jsem to ted nedavno spravne zaznamenal, tak pristup autoru k oprave nejaky kriticky chyby byl velmi vlaznej, i kdyz se aktivne zneuzivala. A to neni dobra vizitka. Podobne PDF plugin, tam mi otevirani pedeefek v prohlizeci proste nestoji za to, aby zaroven mohl "testovat zabezpeceni" kazdej cinskej iframe, kterej nekdo nekam propasoval. Otevirani az stazenych souboru z disku neni nijak vyrazne horsi a aspon vim, ze oteviram jen to co chci. A protoze ani z Flashe nemam nejlepsi pocit, ale zakazat ho uz je problem, no a nakonec i prohlizec samotnej by mohl mit nejakou osklivou diru, tak dostal vlastni ucet bez jakychkoliv opravneni a bezi pod nim. A to by bylo, aby se skrz to nejaka potvora prokousala. :)

Na mém chování zatím nemám důvod něco měnit.Pokud bych začal být paranoidní tak potenciálně nebezpečné surfování budu provozovat ve virtuálce a to ve VMware Workstation v Unity módu, je to pohodlné.Ukázka:http://hovinko.php5.cz/surff.htmJen vysvětlím, to, co je vidět, je hlavní systém, nad tlačítkem Start je pak tlačítko spuštěného virtuálního systému (VMware Workstation v unity módu), ve kterém je spuštěno okno Firefoxu (je to poznat tak, že v průhledné části okna firefoxu jsou videt ikonky na ploše virtuálky a ne pozadí hlavního systému).Takovéto surfování je pak 100% bezpečné.