VIEWSONIC TFT 22" VX2268WM

Ahoj,
potreboval by som poradiť ohľadom výberu monitora 22" na hranie hier a pozeranie filmov. Do oka mi padol tento Monitor VIEWSONIC TFT 22" VX2268WM. Máte nejaké skúsenosti s ním alebo nejaké postrehy? Nakoľko poriadne recenzie som nenašiel a reklamné ťahy na stránke výrobcu nie sú 100%. Monitor nechcem využívať na 3D režim možno neskôr, lebo tie okuliare sú veľmi drahé , ale mňa celkovo zaujíma tento monitor nakoľko je 100MHz, čo by mohlo mať za následok kvalitný obraz! :o)
Ďakujem.
Peťo.

Odpovědi na otázku

120Hz soráč

těch 120hz je právě potřebné pro 3D. z kvalitou obrazu 2D to nemá nic společného

Pokud chcete podprumerny obraz, vyberte jakykoli panel s TN nebo TN+LED technologii, sledujte jen, aby mel DVI. 120Hz nema na kvalitu obrazu zadny vliv.

Pokud chcete kvalitni obraz, kupte si panel s PVA nebo IPS technologii. Ano, neni to nejlevnejsi.

Ale z pohľadu rozmazania rýchlych scénok by mali mať tie 120 Hz vplyv, či nie? No lebo ja som si myslel, že keď už tento monitor stojí tých 260 EUR, mal by aj za niečo stáť! Veď celkovo Viewsonic monitory sú v pohode.

Lebo aj pri TV paneloch Hz ovplivňujú kvalitu obrazu, tak prečo nie pri monitoroch?

U TV panelu to kvalitu obrazu neovlivnuje (respektive mnohem vic ji ovlivnuji uplne jine veci). Ale je to dobry marketingove pouzitelny udaj, tak se jim krmi davy...

Takže podľa Vás nemajú Hz žiadny vplyv na rozmazanosť obrazu, pri rýchlych scénach?

Protiotazka: I na velmi rychle akcni nebo zavodni hry bohate staci u monitoru 60Hz. Proc by na fotbal v TV mela byt potreba o rad vyssi frekvence?
(Protoze je snazsi vymyslet reklamni blaboly nez skutecne postavit kvalitni panel s udrzitelnou vyrobni cenou.)

Přesně tak. Lidské oko není ani tak rychlé. ROzmázání obrazu u LCD je způsobené pomalostí panelu, pomalou reakcí krystalů. Vždy se udávala rychlost panelu v ms, nevím proč najednou výrobci začali do lidí tlačit frekvenci, na všechno stačí 50Hz, tedy obnovit obraz 50x za sekundu. Když je pak panel pomalý a s dalším obrázkem "dosvěcuje" předchozí, tak to bude rozmazané.

V praxi rozmazanost zpusobuje spise zpracovani obrazu pomoci obvodu, ktere jsou navrzeny pouze s ohledem na naklady a s tim souvisejici nepouziti vsech bezne dostupnych reseni.

ViewSonic jsou asi nejlepší monitory na trhu! rozhodně doporučuji. Mám s nimi dobré zkušenosti v domácnostech i korporacích.

Frekvence monitoru nemá na výsledný obraz skoro žádný vliv,je to vlastně jen rychlost překreslení celého obrazu.U starých CRT monitorů malá frekvence překreslení (paprsek se pohybuje pomalu) způsobuje blikání obrazu.Na nekvalitních LCD nebo starých GK se na monitoru občas objevuje něco jako vlnění,ale jak zde již někdo psal,frekvence je dobrý reklamní trik,stejně jako doba odezvy (není důležitá doba rozsvícení nového bodu,i když částečně také,ale spíš doba po kterou neaktivní bod zhasíná).

Teď k monitorům ViewSonic,měl jsem jich celkem dost a jsou to velmi povedené monitory s dobrým obrazem (rozhodně podávají lepší výsledky než u nás velmi populární Samsungy),občas se objeví modely s nerovnoměrným podsvícením (ale to není případ toho co máš v nadpisu).Značka u nás rozhodně není tak "cool" jako Samsung nebo LG,taky se na monitorech obvykle nevyskytují velmi populární dotyková tlačítka (z mého úhlu pohledu to jen otravuje).Řekl bych,že ViewSonic je jeden z mála výrobců který dokázal z tak staré technologie jako je TFT dostat maximum co může ten panel nabídnout

Tak vám ďakujem za postrehy, ale jednu vec nechápem, že tie Hz som čítal vo viacerých odborných časopisoch, tak som to bral ako fakt! Tak si idem objednať ten monitor, lebo PVA alebo IPS monitor stojí o 100-150 EUR viacej a na druhej strane neviem, či až taký monitor by som potreboval na hranie hier!

Co považuješ za odborný časopis?

No na 100% si nie som istý, ale ak nájdem to číslo PC Revue, tak tam by to malo byť ako aj na TA3 to bolo v takom magazíne o vede a tak isto presne neviem kde, ale na nete som to čítal veľa krát.

Mám ešte jednu otázku, utiahne mi tento monitor táto moja stará GK ASUS GeForce EN7600GT 256MB 2DHT PCX? Lebo niekde som sa dočítal, ale teraz si nie som na 100% istý, že pre LCD monitor je najlepšie natívne rozlíšenie, čo je asi pre tento monitor 1680x1050 a v tom je ten háčik, či takéto rozlíšenie vie zobraziť moja GK.
Ďakujem.
Peťo.

No, to je pravda a ještě k tomu bych se staral, jestli to nativní rozlišení "utáhne" karta v digitálu nebo jen v analogu.

Měl jsem těch ViewSoniců opravdu dost (v zahraničí jsou to velmi časté monitory) a můžu konstatovat,že pro tyhle monitory je úplně fuk jestli používáš nativní rozlišení nebo takové které ti vyhovuje,dokonce je to jeden z mála výrobců který dokáže udělat monitor tak aby zobrazil na panelu 16:10 plnohodnotně a bez deformace rozlišení v poměru 4:3.Pokud chceš opravdu tenhle monitor,zapomeň slova jako "Nativní rozlišení" nebo "deformovaný obraz".Mám momentálně VA2216 a jestli chceš můžu ti někam uploadnout fotky jak na takovém panelu (16:10) vypadá rozlišeni 1024x768 (tj. 4:3)