» Poradna » Programy

Videopřehrávač na android TV co umí .lnk

Ahoj, mám na PC hodně videí, že se mi nevlezou na jeden disk. Proto mám jeden hlavní na kterém mám i odkazy (.lnk) k videím z druhého disku. V PC to funguje bezproblémově, ale když se s TV připojím na ten disk neumí ty videa přehrát přes odkaz .lnk.Neznáte nějakou aplikaci na android TV co to umí?Zkoušel jsem už VLC a pár dalších ale nic nefungovalo.Ps. Není problém v tom že by ten druhý disk nebyl sdílený v místní síti, protože z druhého počítačebto funguje, jen to prostě neumí aplikace v TV otevřít.

Odpovědi na otázku

Obávám se, že nic takového Vám v TV nebude fungovat. LNK je záležitost Windows a adresa k souboru je jiná, než to vidí zařízení s androidem.Chápu Váš problém, že víte, že máte nějaký film, ale třeba si nepamatujete, na kterém je disku a chcete se vyhnout zdlouhavému procházení prvního a pak druhého disku. Udělejte si na obou discích podobnou a co nejjednodušší strukturu adresářů, aby jste filmy co nejrychleji našel.

Problém není v TV, Androide a ani aplikácii na prehrávanie... Problém je v programe, ktorým zdieľaš dané videa do TV. Prakticky žiaden program či už DLNA server alebo SAMBA server nedokážu nasledovať umiestnenie súboru podľa štandardného windows odkazu (Shortcut).Skús na PC namiesto odkazov použiť "hard link" napr podľa tohoto návodu: https://www.howtogeek.com/howto/16226/complete-guid... Pri hard linku aplikácia nevie že sa súbor nachádza niekde inde...

Dělat to pro každý soubor je ovšem dost nepraktické...

Možno by sa to dalo zautomatizovať napr pomocou cmd (.bat) skriptu. Alebo v linku, ktorý som uviedol v predošlom príspevku je spomenutá aj nejaká aplikácia, ktorá pridáva do windowsu kontextové menu na vytvorenie hard linku. Možno sú aj iné spôsoby, neviem nepátral som....

Jak říkám, jednodušší je to otevírat přímo.

Hard link lze vytvořit pouze pro jeden disk. Nemůže být odkaz a cílový soubor na dvou různých discích. Bohužel.

Ja to používam na celé zložky a to funguje aj medzi diskami. Nevedel som že jednotlivé súbory majú takéto obmedzenie.

Tak to neděláš hard link l. Mně to vždy napíše že systém nemůže přesunout soubor na jinou diskovou jednotku.

mklink /J Link Target"Use /J to create a hard link pointing to a directory, also known as a directory junction"

No vždyť to říkám. Hard link by byl /H

Ano, protože logické je to otevírat přímo z toho druhého disku, a ne přes .lnk, které android celkem pochopitelně nezná. To byste si musel udělat odkazy přímo v tom Androidu.

Prehravej bud primo z toho druheho disku - AndroidTV umi bez problemu pristupovat na SMB sdilene slozky, nebo pouzij nektery z mediaserveru - Plex, Emby, nebo uplne bezplatny JellyFin, vychazejici prave z Emby. Vsechny uvedene maji klienta pro AndoidTV. Mezistupen s problemovym DLNA bych vynechal (pokud by jej nejaky starsi prehravac pozadoval (resp. neumel nic jineho nez DLNA) tak je prave pro zpetnou kompatibilitu DLNA server integrovan ve vsech uvedenych mediaserverech).

A co takhle nainstalovat do Androidu TV přehrávač KODI? Ten si s různými připojeními po síti umí docela poradit.

KODI, při nastavení cesty na disk kde máš přímo soubory, ti je přehraje. Z .lnk (zástupce) to nepřehraje asi nic.

Máš pravdu, nefunguje to

A co takhle koupit nějaký NAS a do něj disk kam se všechny filmy vejdou? Ať nemusíš kvůli koukání na film startovat i PC.

To je spíš plán do budoucna, ale teď to potřebuji jen jak jsem psal

Já jedu z KODI v TV i přes problémové DLNA, nebo mám v PC Serviio které KODI v pohodě vidí. TV s Androidem si už bez KODI neumím představit.

Ovšem souhlasím s příspěvkem doporučujícím Plex atd.

Jakože ti kodi otevřte .lnk? Protože mě to neotevře.

Ne, kodi ti .lnk neotevre, SOUBORY .lnk JSOU ZALEZITOST JEN A POUZE WINDOWS. SDILEJ PRIMO SLOZKY VE KTERYCH MAS FILMY. KAPIS? Ostatni uz ti to sem psali. Takze se na ty .lnk soubory vykasli a prehravaci sdilej primo soubory videa. Cesta pres .lnk neni mozna, ne ani 'nejak' to fakt nejde. Jeste jednou, vykasli se na .lnk, android s nima neumi pracovat. Ne, 'nejak' to nejde.

No vidis a ja uz si po letech drbani se z DLNA a KODI dokazu predstavit zivot bez nich

Ešte ma napadlo že napríklad Kodi dokáže vytvoriť zoznam napríklad filmov, ktoré z daného zoznamu priamo spúšťaš ale zdrojom médii pre tento zoznam môže byť aj z viacerých umiestnení (diskov, zložiek)...Niečo podobné by sa malo dať docieliť aj prostredníctvom nejakého DLNA serveru, ktorý ti bude napríklad filmy indexovať podla názvu ale zdroj filmov by mohlo byť viac umiestnení. Napr Synology toto má priamo implementované ale asi aj Plex by toto mohol vedieť.

A copak si udělat v souborech pořádek a použít adresářovou strukturu jako normální lidé?

Viem ti poradiť ešte jedno, ale dosť obskúrne riešenie:Použi virtuálizáciu (napr. VMware, VirtualBox, atď...), vytvor si virtuálny stroj a priraď mu dva virtuálne disky. Jeden bude umiestnený na tvojom HDD 1, druhý na HDD 2. Nainštaluj tam nejaký minimalistický Linux alebo FreeNAS, XPenology, Unraid alebo čokoľvek podobné. V danom OS spoj tie virtuálne disky dokopy prostredníctvom RAID 0, LVM alebo ZFS. Daný diskový priestor si potom nazdielaj cez sieť prostredníctvom SAMBa serveru, DLNA serveru, iSCSI....Docieliš tak, že spojíš diskovú kapacitu tých dvoch diskov do jedného, ku ktorému sa budeš pripájať cez sieť. Akurát to nepobeží vo windowse ale v nejakom alternatívnom OS.

Já bych zapnul sdílení u obou adresářů s filmy, oba bych pak namapoval do kodi a nechal to zaindexovat, pak bude jedno z jaké lokace to přehráváš, nemusíš řešit odkazy

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takže, aby se vědělo jak jsem to vyřešil tak jsem použil: mklink /J ......jak radil uživatel Bambus i když tvrdil že je to Hard link (to by bylo /H)funguje to jen na složky a v názvu složky nesmí být mezera (odkaz si pak můžete přejmenovat ale ne tu originální složku)

V názvu můžou být mezery, ale musíte dát cestu do uvozovek.Toto jsem používal pro odkaz z jednoho fyzického disku na druhý v PC, ale jen ve Windows. Ten odkaz Vám funguje i v zařízení s androidem?

Ano, funguje to na androidu. Konkrétně Sony bravia model z roku 2019. Otevírám to ve VLC a v pohodě.

On je to z princípu fungovania stále hardlink, len s iným parametrom. Inak sa totiž vytvára hard link priamo na súbor a inak sa vytvára na zložku. Z princípu ide stále o to isté, ide o odkaz na konkrétne dáta v súborovom systéme z rôznych umiestnení. Je to taká forma deduplikácie, keď sa do súborového systému HDD nahrá nejaký súbor a následne sa k nemu v OS pristupuje z rôznych miest. OS teda vidí tento súbor ako by tam bol viac krát ale na HDD je uložený iba raz.A ako napísal užívateľ predomnou, je samozrejme možné použiť aj názvy zložiek s medzerou, len linku musí byť v úvodzovkách, príklad:mklink /J "C:\filmy\12 opíc" "D:\movies\12 opíc"

No zajímavější by to bylo, kdybyste to ručně linkoval na každý soubor.