» Poradna » Ostatní

Videokazety a vypálená DVD ve vlhkém teplém sklepě nebo na studené suché půdě ?

Videokazety a vypálená DVD skladovat raději ve vlhkém, ale poměrně teplém sklepě (přičemž jsou zabalené do vzduchotěsných a tedy i vlhkotěsných pytlíků, jejichž účinnost nedokážu posoudit) nebo na studené suché půdě ? Já vím, že oboje není dobře, ale co je horší ?

Odpovědi na otázku

vo vakuu

Horší bude asi to vlhko.

DVD hlavne ve tme a suchu, kazety v suchu.

Půda může být suchá nejvýš v létě, v zimním období počítej s podobnou vlhkostí jako venku, tj. převážně od 70 - 90 procent. Vlhkoměr tě o tom snadno přesvědčí.

1. Nejlepší je stálá teplota a temno => do sklepa.2. Proti vlhku do do skleněné dózy (plastické fólie pokud nejsou speciální propouští vlhkost). Běžně je užívám, ale na potraviny. Dražší než folie.3. Nejhorší je půda.

Do skříně.

> Box, hliník.> Prachuodolný, černý bez přístupu světla.> Kuličky proti vlhkosti (znáš ne z HDD a dalších zařízení).> Pokud možno všechna DVD načíst na disk (HDD, velká kapacita +2TB), každé načtení DVD snímačem sníží životnost.