Videokarta - Co ovplyvnuje zly signal ?

Caute,
mam taky mensi problem ohladom TV karty, mam kartu "Compro VideoMate Vista T500F PCI".
Kartu som nahodil do PC, pripojil kabel (UPC koax). Na povodnom kabli su 3 rozdvojky (Hama), 1x internet a 3x TV. Ja mam nahodeny 10m koax od rozbocovaca na telku.

Pri zapojeni kabla do karty a vyhladani TV stanic je trosku nekvalitny obraz. Zatial sa mi nepodarilo vyladit ale su takzvane ciary krizom cez obraz a deformuju napriklad rovnu ciaru (konkretne som to testoval vcera na tenise). Ziadna TV stanica nema zrkadlovy obraz ale trosku spinavy.

Mam LCD monitor (HP LP 2275W), TV karta je v spodnom PCI slote, nad tym je jedno volne a potom nasleduje GFX v PCI-E.

Chcem sa vas opytat, ak niekto mate skusenosti, ci moze nieco hardwarovo kazit obraz ? bud monitor, kable, rozbocovace, dlzka kabla, nejaky HW nekvality alebo dalsi hardware v ceste co mozno interferuje s kablom a podobne. Sorry ak blba otazka, nevyznam sa moc v tejto oblasti.

Dik moc za kazdu odpoved.

Odpovědi na otázku

ja bych zacal tim ze mas na jednu pripojku 3 TV a mraky metru kabelu. bez anteniho zesilovace je to uz docela hodne. kazdopadne bych se zeptal na specialnejsim foru viz treba www.tvfreak.cz

no aj som mal pocit ze je toho hardwaru prilis vela, ale dik moc, skusim to tam napisat ..

Nevím jak u vás, ale u nás je třeba přepnout PAL na Německo, jinak blbne zvuk i obraz.

PAL mam nastavene, ale dik ..

Fyzika. Viděl jsi někdy zesilovač signálu v TV? To je dost velká krabice, oplechovaná, s táákhle velikými tranzistory a velikými chladiči, do které vede tlustý napájecí kabel. Stejný výkon zkrátka z krabičky vražené v PCI sloty, limitované rozměry, příkonem i mizerným chlazením zkrátka nikdy nedostaneš. Proto jsou veškeré TV karty do PC, USB i PC Card slotů šíleně tupé na signál a chodí velmi mizerně, pokud nemají opravdu hodně kvalitní signál z antény.

hmm, no teraz este rozmyslam ze je tam moznost externeho napajania tej karty .. tak mozno by som to tam mal tiez pridat, ale to co ty spominas .. tak to je len sposob spracovania signalu a zobrazovania .. skusim tomu dat este sancu :P

šikmé čiary v obraze na internej tv karte sú takmer vždy znakom elektromagnetického rušenia od iného komponentu v pc,môže to byť hociktorá iná karta,aj samotný napájací zdroj pc ,ako už Cassul písal,tv karty a hlavne interné, sú velmi háklivé na kvalitu signálu,ktorý ide z antény a obraz na monitore znásobuje všetky chyby oproti normálnej televízii,kde je aj úplne iným spôsobom prevedené odrušenie jednotlivých obvodov,čo na jednoduchej internej tv karte nieje možné spraviť,takže akákolvek chyba v signále,rušenie iným komponentom sa okamžite viditele prejaví

Rušenie signálom z iného zfdroja - napr. rozdiel potenciálov medzi sieťovou kartou /káblom/ a TV karto - z praxe - vytiahnúť sieťový kábel a potom prípadne "useknúť" tienenie kábla

Tak pro zacatek bude dobre prechodne odpojit z cesty vsechno ostatni (rozdvojky, ostatni kabely...) a zkusit pouze zapojeni zasuvka - kabel (co nejkratsi cestou) - tv tuner. Podle vysledku pokracovat v reseni.

Jinak souhlas s nazorem, ze pc tunery nikdy nebudou mit tak kvalitni prijem jako kvalitni specializovane tunery v TV. S tim se clovek musi smirit.

vdaka za rady, takze dneska pojdem systemom pokus omyl a budem postupne odpajat resp. zapajat komponenty ...

este ohladom tej dlzky kabla a rozdvojiek, mozu tieto 2 veci byt tiez zodpovedne za zly signal ? teda ci je 10m kabla + kable z UPC od zdroja asi 2 poschodia vela na tento typ prenosu ?

dik este raz vsetkym

No ovšem - každý milimetr kabelu má nějaký útlum a každá spojka nebo rozdvojka pochopitelně taky. Taky existují kabely s nižším útlumem atd. Všechno má svůj vliv, jestli malý nebo ne, nemůžeme takhle odpovědět, to záleží na síle signálu na začátku, typu kabelů, rušení z okolí atd atd atd. Jedině zkoušet.

pokia máš upc,tak rozdvojka na tv a tv kartu v pc bez nejakého medzizosilenia signálu je prakticky nepoužitelná,obraz na tv karte obvykle vtedy pripomína omalovávanku voskovkami,na normáne použitie stačí aj primitívny aktívny anténny zosilovač zn.technika z tesca za 11eur

dik, a nie som si teraz isty ci myslis nieco taketo :
www.radiotel.sk ...

lebo som nasiel tie medzizosilovace na rozne kanaly, akurat ze ja chcem zosilnit celkovo signal nie len nejaky rozsha kanalov .. tak mozno ten link co som poslal je to naco si myslel ?

Zdravim. Aj ja mám tu istú TV cartu Compro VideoMate Vista T500F PCI" a tiež nie a anie naldadiť čitý obraz a digitálny už vôbec nie. Mam koaxiálny kábel stiahnutý priamo z anteny to TV karty a ani tak nejde. Avšak ak napojím do televízora kále tak je obraz čitý. Prosím poraďte mi Aky typ PAL si mam zvolit PAl B/D/H/I/M/N/60 alebo N combo a aku krajinu zvoliť a ci dat pripojenie cable alebo antena. RAd by som sa mailom spojil s tym pánom čo je tiež vlastnákom tej TV karty V´daka . Samčo

Nekdy se musi nastavit region Cina. PAL D/K