» Poradna » Ostatní

Video z autokamery - zvuk

Zdravím,Mám autokameru MiVue J85, když video z ní nahraju do počítače, přehrávání jde naprosto normálně včetně zvuku v každém přehrávači (VLC, WMP, Kodi, přehrávač W10) , ve kterém jsou ho zkoušel přehrát.Ale, jakmile ho hodím do nějakého editoru (Windows Editor Videa, Corel Video Studio), (chci jen ustřihnout kus videa), tak už jen po otevření v editoru video ztratí zvuk a po úpravě a vyexportování je taky bez zvuku.Nasměrujte mě, kde hledat chybu?

Odpovědi na otázku

"Nasměrujte mě, kde hledat chybu?" - Chybu hledej především v sobě.

Děkuji za opravdu užitečnou odpověď.Asi každému je jasné, že chyba je v tom, že něco dělám blbě, ale tvá odpověď to opravdu nepomohla ujasnit.

Jak rozumět tomu - už jen po otevření se ztratí zvuk? To v editoru chybí videu zvuková stopa?

Myšleno tak, že jak video načtu do editoru a dám ho v tom editoru přehrát, už je to bez zvuku.

Pak je problém v tom editoru. Nahrávka používá nějaký kodek/formát se kterým si ten editor neporadí, proto ho ani nenačte.Takže buď nejprve zkusit převést audio do jiného formátu a nebo vyzkoušet jiný editor.

udělej textový výpis pro nějaké to syrové video v programu MediaInfo a podívej se na parametry zvukové stopy - pravděpodobně je důvod tam a je možné, že daný střihový soft ten kodek třeba neumí.

HlavníCelý název a cesta : D:\FILE190423-160652F.MP4Formát : MPEG-4Format_Profile : QuickTimeCodecID/String : qt 0000.02 (qt )Velikost souboru : 436 MiBDuration/String : 3 min 0 sCelkový BitRate : 20,3 Mb/sVideoID : 1Formát : AVCFormát/ : Advanced Video CodecFormat_Profile : Baseline@L4Format_Settings : 1 Ref FramesFormat_Settings_CABAC/String : NeFormat_Settings_RefFrames/String : 1 frameFormat_Settings_GOP : M=1, N=15CodecID : avc1/ : Advanced Video CodingDuration/String : 3 min 0 sBit rate : 20,0 Mb/sŠířka : 2 560pixelyVýška : 1 440pixelyPoměr stran : 16:9Frame rate : 29,970 (30000/1001) FPSColorSpace : YUVChromaSubsampling/String : 4:2:0BitDepth/String : 8 bitsScanType/String : ProgressiveBits/(Pixel*Frame) : 0.181StreamSize/String : 430 MiB (99%)Jazyk : EnglishCodec configuration box : avcCAudioID Ukázat celý příspěvek

Ani jeden ze SW, které jsi jmenoval neznám, ale už jsem v minulosti několikrát zažil, že střižna neuměla s kontejnerem MOV pracovat, pokud nebyl v PC instalován QuickTime. Microsoftí "střižna" Editor videa žádné stopy nezobrazuje, takže se s tím paskvilem jen obtížně pracuje, ale nemáš v pravém dolním rohu náhledu videa u ikonky reproduktoru křížek - tedy ztlumený zvuk?

Ztlumený zvuk nemám, takovej trubka zase nejsem Ale když do obou zmiňovaných editorů natáhnu jiné vide, třeba z mobilu, nebo nějakej film, tak vše běhá jak má, problém je jen s tím videem z té kamery.Zkusím ten QuickTime, díky za radu.

v avidemuxu zvuk jde? pokud ano, překonvertuj to v něm do formátu který bude "chutnat" i tvému střihacímu SW

jen doplním, že video možná půjde vzít v režimu Copy / Kopie, takže se kvalita nezmění a jen se převede zvuková stopa. ADPCM je pokud vím kvalita hlavně pro záznam hovoru, takže řekněme MP3 128 kbps stereo bude v pohodě stačit.

Použil jsem tedy AVIdemux, video jsem nechal jak bylo a jen jsem překonvertoval zvuk a už to normálně funguje.Takže všem moc díky za rady a pomoc.

ADPCM je starodávný audio kodek. Před stříháním bych audio převedl do PCM (nekomprimovaný). Použít lze třeba ffmpeg.