» Poradna » Mobily

Video přehrávač k tv

Dobrý den,mám problém se smart tv samsung UE55NU7372UXXHsmart wiew na zdílení jim prostě nefunguje jak na mobilu tak na notbookach ani po vyměně celého základního panelu v servisu takže řeším jak jinak spouštět filmy různého druhu formátu,, páč ta televize zřejmě podporuje prd stejně ,, doma v síti wifi na TV ideální by bylo kdyby existoval nějaký přehrávač na který by se poslalo z notbooku nějaké video a on by byl buď pře wifi nebo kabelem připojen k tv a přehrál to na ní jako samostatný přehrávač bez mozku blbé chytré televize.budu vděčen za každou radu , už dokonce uvažuji že servis zavolám ještě dvakrát a pak ji milému prodejci vrátím . děkuji

Odpovědi na otázku

Obavam se ze tady neni problem v televizi. Kazdopadne, jiny DLNA server jste zkousel? At uz Windows Media Player ve Windows vestaveny, ci treba Servio apod. Posilat delsi video z mobilu nedava smysl. Televize je pripojena do site kabelem?

WMP se spojí někdy nějaké foto přehraje ale film žádný nebo li sepne ale nakonec napíše že došlo k chybě a vybraný soubor není aktualně podporován takže muže být skutečně nepodporován což i servis říkal že je to smutne ale starší telky umí vice a nové méně že prostě přehraji desetinu toho co ty před tím . no ale to smar wew prostě také nejde a to tak že vubec nenajde telku . telka je na wifi i když byla na kabelu nešlo to smar wiew prý musí byt pc notebook nebo tel. na stejne wifi proto to na ní mám , ještě mě napadlo jestli není potřeba něco v routru nastavit či povolit .. ale ninak na telce net a apky beží. ,,, to servio musím zkusit děkuji

Ne na stejne wifi, ale na stejne siti (adresnim rozsahu). TV je rozhodne rozumnejsi mit pripojenou pomoci kabelu.

Zkoušel jsem různé krabičky a multimediální centra. Všechno to bylo buď kostrbaté na ovládání, nebo to časem nešlo upgradovat na nové formáty. Tak jsem se nas*al a pořídil si malinké PC Lenovo Ideapad s HDMI výstupem za pár kaček z Aukra. Má to 15x15x2cm. Mám tam Windows, nainstaluji a odinstaluji si tam co chci. Je tam integrovaná Wi-Fi. Dneska bych koupil některý NUC. Prostě není nad klasické PC. ☺

co toto neřešilo by mi to také ten problém https://www.alza.cz/google-chromecast-ultra-d... u toho nuc my není jasné jak bych o ovládal ? děkuji

Do Chromecastu to musíš stejně odněkud přes wifi nakrmit - třeba z Android telefonu. A dá se pořídit levnější neznačková alternativa z Ebay...NUC je klasický počítač, musel bys k tomu mít klobásnici a myš, nebo takovou tu kombi klobásnici s trackballem/touchpadem. Ale zas do toho strčíš flashku nebo HDD s víceméně jakýmkoliv formátem a v NUCu máš systém např. s VLC... Akorát já bych tam necpal Windows.

Chromecas ma jednu hlavni vyhodu... funguje, je podporovan VOD sluzbami, to u levneho cinskeho smejdu tezko zarucit.

pujde Chromecast nakrmit i z notebooku přez wifi ? win 7 nebo win 10

ChC v podstae predavas co ma prehravat... takze videa z Chrome lze odeslat do ChC. Z notebooku myslis lokalni prehravani, tj. soubor ulozen primo v notebooku?

Bude se to ovladt blbe. Windows rozhrani neni urcene pro pouziti na TV, budes muset mit klavesnici s mysi, nebo lepe touchpadem/trackballem. Ale hlavne tam budes muset resit veskere problemy jako na PC... updaty, ovladace, spravne verze kodeku, prehravace. Nemluve o tom ze ani financne to nedava smysl, protoze to bude vzdy drazsi. Davat bezne PC navic s Windows k televizi melo smysl pred lety, kdy alternativa nebyla, dnes uz to vyresis mnohem lepe, levneji, jednoduseji a pohodlneji.

Dalkovy ovladac k PC stoji par korun. Ovlada se to naprosto pohodove. Nic neresis.Ze jdou nainstalovat jakekoliv kodeky, prehravace a dalsi sw, ktery danemu jedinci vyhovuje, je vyhoda, nikoliv nevyhoda.Ale uz jsem se tu tvou argumentaci marne snazil mirnit drive, ze ano? :)Neni to pro kazdeho, ale casto jde o vynikajici volbu, jak vyrobit domaci medialni centrum.

Ano, ano dohadujeme se tu po nekolikate- prosim uved priklad ovladace za par korun s pohodovym ovladanim kompletniho desktopoveho prostredi PC- takze si postavim PC, nainstaluju OS, ovladace, kodeky, kodeky prehravac... bezva zabava na dlouhe zimni vecery, pak to jeste nastavit tak aby to slo alespon trosku pohodlne ovladat... ja radsi vybalim ten box z krabice, behem par minut nastavim a koukam, dal se o nej nemusim zajimat.- popravde uz pekne dlouho jsen nenarazil na nic co by mi ten TV box (at androidTV nebo RPi s KODI) neprehralo.- schvalne mi udelej cenovy rozpocet na zarizeni schopne prehravat 4K, HEVC na x86 platformeUpravim tvoje tvrzeni - slo o vynikajici volbu, kdy nic jineho nebylo k dispozici, dnes uz to zastane zmineny box. Vyjimkou muze byt hrani her, tam lze kombinaci x86+Win pochopit.

Ja se nedohaduju, ja jen upozornuji na fakta. :)Nebudu to znovu rozepisovat a pokazde vse znovu opakovat. Divas se prilis usilovne jen jednim (velmi uzkym) smerem.Pro kazdou situaci, pripadne pro kazdou osobu, muze byt vhodne jine reseni.

Ne, jen predkladam fakta ktera jsi mi nedokazal nijak rozporovat. Proste PC s Windows bude ve vsech pohledech horsi medialni centrum. Pohodlne ovladani opravdu neni ze sedim s klavesnici+touchpadem na gauci u TV, ze musim resit ovladace, updaty jednotlivych sw a OS a furu dalsich nesmyslu. Krabici u TV chci zapnout na par kliku pustit film a nic dalsiho neresit. Prosel jsem si vsema stadiama a plnohodnotne PC u TV opravdu dneska postrada smysl, neni tam jedinna vyhoda.

Nevyřešíš. Tím vším jsem si prošel a PC je nakonec nejlepší a nejkomfortnější řešení. Vyrobil jsem si k němu i přijímač na infra dálkové ovládání. Ovládám jej bezdrátovým setem a nebo dálkáčem. Všechna ostatní řešení stojí za houby. ☺

Taktez jsem si tim prosel a rozhodne nemuzu souhlasit. Co to je bezdratovy set? Mys a klavesnice? Pokud ano, tak stezi mluvit o nejakem komfortu. Jen si na ovladani desktopoveho prostredi zvykly a nepripoustis si jeho veskere nevyhody u TV, tot vse ;)

PC s Windows je ta nejblbější možná volba :) Sice ano, dá se tam doinstalovat v podstatě cokoliv, ale to i do TV boxu s androidem, který bude ekonomičtější na provoz a v těch boxech bývá nadstavba pro pohodlné ovládání na TV.

Raspberry pi s open/lubre elec. Ma to ficurku, ze to mutes ovkadat obladacen od tv pres hdmi cec. Ja to mam za tv a rok o nem nevim. Prehrava uplne vse, krom 4k

No prave vse krom 4K, nebo spis hlavne HEVC... takze RPi je dnes uz mimo hru ;-DDoporucil bych spis box s AndroidTV, napr Xiaomi TV Box 3. Pripadne nejaky levny cinsky a zde bud zkusit pouzivat dodany system, nebo z SD karty poustet minidistribuci s KODI (OpenELEC/CoreELEC).

Tiez odporucam Xiaomi tv box alebo tv s androidom (sony/philips) a Kodi, ten spolahlivo prehraje vsetko v sieti ci internete (smb/webdav atd.)

fajn zpráva. 4K mne nebere, tak bych to možná mohl zvážit - hodilo by se mi něco ne moc drahého na přehrávání videa třeba z flash disku. Připojovat pokaždé telefon přes MHL není úplně komfortní.

Pokud by šlo jen o přehrávání filmů, tak já používám v počítači aplikaci Smart View. Je to aplikace stažená ze stránek Samsungu a funguje perfektně přes WiFi. Takže film stáhnu a když ho nechci uložit, pustím si ho do televize a pak smáznu. V manuálu TV je popsáno jak postupovat s nastavením.

právě ani servisák nebyl schopnej ho rozchodit nenalezne to tv . a navic nevím zda i když bych se přes smar view pripojil jetli to prehraje ruzne formáty jestli to používa jednoduše řečeno mozek pc nebo tv páč zrovna ta moje televize toho asi ve finale podporuje málo i když píší že mnoho ale v uzkém rozhraní takže z deseti avi spusti 1 i když to zkouším z flasky ..

Napada me, neni na routeru zapnuto "Client isolation"? To muze zpusobovat problemy, nektere nove VDSL routery od O2 s upravenym firmware to maji zapnute bez moznosti to vypnout, jiz se to zde na poradne resilo (nechodil Chromecast).

Smart View mě přehrál avi, mp4. mkv a mpeg. Víc jsem nezkoušel, nebylo třeba. A pokud by něco nepřehrál, snadno to zkonvertuju do formátu, který funguje. Programů na to mám dost.

Chromecast za par babek, problem vyresen.