» Poradna » Mobily

Video formátu PAL se nepřehrává ve Win10

Máme kamerový systém Samsung a obraz kamer ve formátu PAL jsem prohlíželi (na Win7) ve SmartVieweru.Na Win10 je nová verze SmartVieweru, která kamery najde, připojí, tváří se jako, že je vše ok, ale obraz se v okéncích kamer nezobrazí :(Možná je potřeba nějaký "kodek" pro Win10 ??Budu vděčný za každou radu.Díky. Petr

Odpovědi na otázku

Je to pravděpodobné, ale to by si měla řešit odpovídající verze programu. Těch programů jsou obrovské spousty, ten SmartViewer je určený přímo pro tento kamerový systém?

SmartViewer jsem dostali k tomu kamerovému systému - Samsung SRD-852DVerzi mám novou pro Win10 a právě v té se to už nezobrazuje.Nemůžeš mi dát nějaký tip třeba na jiný SW který by kamery zobrazoval?.Díky. PB

To bohužel nemůžu, montuju jen systémy Hikvision a Vivotek a obě firmy mají vlastní programy. Ten SmartViewer je opravdu přímo od Samsungu? Je tam nějaké logo Samsung? Jestli to není nějaká univerzální aplikace. Klidně by bylo možné, že už se v aktuální verzi vykašlali na podporu starých analogových PAL systémů. Chtělo by se podívat přímo na webu Samsungu, jestli nemá jiný program. Mimochodem, ta předchozí verze SmartViewer pro W7 už do W10 nejde nainstalovat a nefunguje?

PAL je analogový formát. Předpokládám, že to jsou digitální kamery. Pak je potřeba zjistit, jakou používají kompresi.

podle mých informací jsou ty kamery analogové, připojené koaxialem.

Tak se obrať na výrobce video karty, kam jsou kamery připojené. Jestli má ovladače a software pro Win10.

Digitály se v PALu nedělaly, jen výjimečně. Celkem jistě to je analog.

Někdy se označení PAL a NTSC používají i pro digitální video se stejnými parametry jako příslušný TV standard.

To je pravda, ale to se u kamerových systémů moc nepoužívalo. Ty byly buď PAL analogové a nebo pak IP, ale ty už většinou s vyšším rozlišením.

Tohle chce řešit s dodavatelem kamer nebo podporou toho SW. Otázka je, zda SW vůbec obraz z kamer bere, bez ohledu na to, jak se "tváří".