» Poradna » Ostatní

Video 1 video 2 vstupy na recieveru

Mám starší reciever Onkyo Tx 7730. Má krom obvyklých audio vstupů a výstupů i 4x zdířky Video1 in-out a Video 2 i a out. Klasické činče. K čemu slouží tyto konektory. Dá se s tím propojit televize? Nebo to je opravdu jen pro video? Díky Hifistům za radu.

Odpovědi na otázku

Jsou to kompozitni vstupy a vystupy pro video, v dnesni dobe HD a UHD nepouzitelne.

Díky, nikdy za 20 let jsem v tom nic zapojené neměl a budu v tom úspěšně pokračovat. Jen mne zajímalo, jestli se o něco těch 20 let nešidím

...a ještě bych měl vsuvku. K čemu to vlastně slouží, nebo jakou funkci mohu od propojení videa se zesilovačem přes činč video očekávat? Díky za info

Tyto vstupy sloužily k tomu, že současně se zvukem se přepínal i obraz.Do výstupu (většinou byl pouze jeden) se připojila TV.Do vstupů se připojilo video, dvd přehrávač, satelit atd.Už tomu rozumíš?

Ano a děkuji