» Poradna » Windows (a jiné OS)

Více nefunkčních PC po listopadovém update verze 20H2

Po update 20H2 se mi nerozěhne několik PC na síti. Většinou to vypadá tak že se ještě dá přihlásit ale plocha už nenajede. Nepomůže ani bod obnovy ani odinstalace aktualizací ze servisního menu. I když odinstalace se tváří že proběhne tak se PC v zápěti vrátí do stejného stavu. Obecně bych řekl, že se to projevilo u starších PC (max kolem 5-6 let).

Odpovědi na otázku

yo! akurat taky riesim.. Bod obnovy nefungoval, system sa zasekne na prihlasovani. Zajtra pride nove SSD a pojde tam cista instalacia 20H2

Kdyby nešlo o 5 kusů tak bych to takto taky řešil ale tohle je fakt problém

dnes uz druhy clovek doniesol uplne iny notebook v stave, ze nacita sa plocha, ikonky vidiet ale nic nereaguje... ci to nebude to iste

takze ani tam nepomohol bod obnovy, podla mna to bude ten isty problem. Jeden notebook je dell a druhy lenovo.

Jaká PC? Přesný Typ?Mě to blblo jen na Dellu latitude 7350.

i5 4000neviemkolko, asus doska, 8GB ram

taky ASUS desky

Tak to by mohlo byt treba ono - ja treba v nicem nemam Asus.Gigabyte, Lenovo, Sony, Intel - vse mi bezi bez problemu. Posledni stary HP upgradnu dnes v noci.

Jestli to dělají desky/laptopy (?) od Asusu, mohl by být taky problém v nějakých Asusáckých utilitách.Mám desku ASUS ROG STRIX B365-G a 20H2 je bez problémů. Je to ale poměrně nová deska. Nenám nainstalované žádné utility od Asusu.

Tak ja to jenom tipuju - me to na vsech strojich funguje, ale shodou okolnosti nemam nic od Asusu, pricemz ti ostatni zde ano.Ono je to proste "magic" - na jednom AiO pocitaci od Lenova mi kazdych 15 minut pro zmenu vyskakuje okno s Pomocnikem s kompatibilitou, ale tam je to nakopany asi tim, ze tam byla chvili Insider verze.

Jakie są skutki ogłoszenia upadłości konsumenckiej?My family all the time say that I am killing my time here at web, but I know I am getting knowledge everyday by reading thes pleasant articles or reviews. Jak przeprowadzić upadłość spółki zoo?

Upgradoval jsem 10 pocitaci a notebooku (vcetne doma sestavovanych) a nikde zadny problem. Stari v tom taky nehraje roli, jelikoz mam pocitace od 1 roku stari po 9 let. V jednom pripade slo i o cistou instalaci 20H2 a taky bez problemu.Tohle bude asi spis neco s konkretnim HW/ovladaci.

Aktualizace na 20H2 proběhly přes Windows Update, nebo to bylo ručně přes nástroj? Já mám všude desky Asus, šlo to přes WU a problém není. Jeden PC mi ještě update nenabídl.

Přes WU nestalo se to u všech tak nemám žádné vodítko, hlavně mám obavu aby to po přeinstalaci neudělalo zase, s přeinstalací už jsem se asi smířil

Nezpůsobyl to např. antivir, jako onehdá Avast ? Nebo nějaký jiný SW?

Máme ESET a jiné stroje jedou a u některých už update projel

Všechno Intel platforma? Nepoužíváš náhodou AHCI ovladač iastora.sys? Od jarní verze win 10 je třeba nejnovější ovladač pro RST platformu, cokoliv starší způsobuje nestabilitu. Paradoxně RSTe tím postižena není. Fakticky by ti to ani možnost automatické aktualizace v tomto případě nemělo nabídnout.https://downloadcenter.intel.com/download/28992/Intel-Rapi...

Na 20H2 sa odporúča najprv aktualizovať ovládače od Intelu, ja som na laptope aj PC najprv aktualizoval a potom nahodil 20H2 a fungujú.

myslis, ze s inou grafikou to nabehne? Idem vyskusat..

nie.

jakou verzi win používáte? já enterprise, tento problém se děje né na jednom PC/NTB .. volal jsem s podporou microsoft, tam samozřejmě příjemní jak zácpa, nevyřešeno položil jsem to... jdu cestou bádání, co jsem hledal všude možně tak v zahraničí s tím problém nikdo nemá, někde jsem se dočetl že byl problém s japonštinou a čínštinou, možná je problém i s češtinou...

home i proff, ten jazyk mě nenapadl, už zkouším jeden stroj reinstalovat tak uvidím jestli do rána zase padne, do té doby se nepouštím do větších akcí

změnit jazyk jsem zkoušel, nefunkční ;) pokud máš i home, zkus kontaktovat microsoft, já tam s enterprise verzí moc nevymyslím, protože tu nemám hlavní přístupy...

Bohužel už mám na stole 15 počítačů se stejným příznakem. Ani odebrání aktualizace z nouzového režimu nepomohlo. Ani obnovení o měsíc zpět nepomohlo.

to sa zas indom nieco podarilo dpce. Kedy uz konecne MS dostane za toto pokutu?

Tak to mame asi velmi podobne pocity přišel jste na nejaky postup jak to obejít nebo uz take reinstalujete ?

mám řešení... nouzový režim (práce se sítí) > shift + restartovat, nebo 3x natvrdo vypnout...potom se přihlásit na admina stáhnout utilitu esetuninstaller.exe do googlu "eset uninstaller" .. spustit jako správcepotvrdit postupovat dle cmd ;) po ukončení restart a jede to ;) ozkoušeno teď už píšu z normálního prostředí, poté instalovat eset novější jak verzi 5

Takže problém vytvořil Eset?

ano, u mě to dělala verze 5, po nainstalování vyšší verze vše v pohodě

Verze 5 přestane být v prosinci podporována.

nemozem vyskusat, lebo po vrateni na bod obnovy uz nenastartuje, hadze modre obrazovky critical error daco.

diky moc, je to přesně ono, ušetřil jsi mi kotel práce, nevěřil jsem že by to NOD mohl tak dodrbat aniž by dal uživatelům vědět,že něco takového hrozí, oni to pak na stránkách lehce zmiňují ale ne že to může mít tak fatální dopad

ok, doniesli dalsi idem to vyskusat

kamo si jednotka. Vyjebany majkrosoft aj s esetom! Ide to!

Nesváděj to na Microsoft, příčina je v ESETu. Ten šmejd a obecně všechny externí antiviry zasahují do OS naprosto nestandardním způsobem a je jen a pouze chybou jejich vývojářů, že to včas nezjistili a neaktualizovali svůj výtvor, přestože mají insider přístupy k novým buidlům Windows. To je pořád ten nesmyslný zvyk z dřívějška, cpát tam nějaké pojebané externí antiviry.

ak by to nastalo po aktualizacii esetu, je to chyba esetu. Ak to nastalo po aktualizacii windowsu, je to chyba windowsu. Jednoduche jak facka.

Nesmysl. Program může mít vliv na stabilitu systému, a tím programem mám na mysli i ovladače, nízkoúrovňové programy jako jsou antiviry atd. To, že při upgradu antivir způsobí znefunkčnění systému je jednak problém toho programu, v tomto případě antiviru a taky admina toho pc. Chyba windows to není. Jednoduché jak facka.

Ne, to vůbec nechápeš, jak to funguje. Chyba MS by to byla pouze v případě, kdyby ten program používal pouze standardní API pro přístup do systému, jako všechny ostatní běžné programy. Jenže antiviry do systému lezou nestandardními cestami, kde nemají co dělat a tohle samozřejmě MS nemá jak ošetřit a není to ani jeho starost. To je to samé, jako bys chtěl po výrobci auta zaplatit opravu motoru, který se ti pokazil po instalaci nějaké tuningové sady neschválené výrobcem.

pruser je, ze ten eset normalne po cistej instalacii na 20H2 funguje..

Ale tu nejde o to jestli funguje po instalaci nebo ne, tu se řeší problém při upgradu windows.

Aneb: ze neco funguje, neznamena, ze to neni rozbiteMP

To je klidně možné, ale to nemění nic na tom, že to je riziko, protože přistupuje do systému nestandardním způsobem. Každopádně to opravdu není chyba Windows. Jen potřeba si uvědomit, že od dob Win XP a částečně ještě Win 7 se u Win 10 situace výrazně změnila, systém je čím dál uzavřenější a víc vyžaduje, aby se používaly pouze dokumentované funkce a ne jak byli vývojáři programů dřív zvyklí, že Windows úplně běžně "hackovali", přepisovali si různé systémové soubory, knihovny, do systémových složek si umisťovali vlastní soubory, upravovali zavaděč Windows atd. Pokouší se to dělat dál i u Win 10, jenže tam už to tak snadno nejde a často to právě při aktualizaci koliduje. MS ty změny dělá kvůli zvýšení bezpečnosti, ovšem to samozřejmě omezuje možnosti tvůrců antivirů, kteří ten nestandardní přístup využívat chtějí, protože jinak by ty jejich produkty nefungovaly už vůbec. Jenže potom je čistě na nich, aby pohlídali změny ve Windows a včas ještě před vydáním nového buildu aktualizovali vlastní program, aby ke kolizi nedošlo. Ale upřímně, jediné rozumné řešení je, na všechny ESETy, Ávasty a další externí antiviry se vykašlat, k jejich používání už neexistuje žádný rozumný důvod.

Abych řekl pravdu, tak si to nemyslím. Pokud se uživatel pokusí instalovat nějaký nekompatibilní či škodlivý software, který by mohl běh systému nějak poškodit, tak to OS vůbec neumožní. Sám jsem si to na vlastní kůži ověřil při instalaci některých starších verzí programů (Corel apod.). To samé by mělo platit o upgrade. Pokud mám v počítači nějaký software, který by po upgrade mohl způsobit nestabilitu a problémy, tak mne na to upozorní a upgrade buď neproběhne vůbec, nebo je software zakázán a nelze jej už spustit. Pokud dojde k tomu, že je po upgrade rozbitý OS, je to jednoznačně vina jeho výrobce, že jej provedl. Záměrně nepíši umožnil, protože už nejsme v situaci, kdy může uživatel Windows o čemkoliv rozhodovat.

opakujem to uz 5 rokov ako papagaj. Do win10 treba dorobit moznost volby windowupdate on/off ako to mali predchadzajuce OS. Potom by bolo vsetko v poriadku

Eset už v minulosti upozornil, že ho máš před windows updatem aktualizovat na nejnovější verzi.Tady je odkaz: https://servis.eset.cz/news/newsitem/View/634/pr...

Okay, asi určitě tu budu znít za idiota. Ale už delší dobu jedu bez antiviru. A tento výše popisovaný problém mám také. Večer jsem dal nejnovější aktualizaci windows. Druhý den ráno jsem k to u přišel a počítač začne nabíhat, dostane se do bodu nabíhání a tam i zůstane klidně 15 minut. Průběžně se rozsvítí a zhasíná klávesnice a myš. Někdy to po třetím tvrdém vypnutí přeskočí na windows okénko automatické opravy. Samozřejmě nejnovější aktualizace prý nejdou odinstalovat. Včera se mi povedlo po obnově (která ani nedoběhla do konce) dostat do pc a používat ho. Ale dnes u toho sedím už půl hodiny a snažím se dostat do PC. Zkusil jsem zakázat aktualizace všemožnými způsobem. Počítač jsem i večer musel vypnout na tvrdo, protože mi nedal na výběr ho vypnout, aniž by nainstalovat aktualizace.

Neoporucuji "jet bez antiviru" / vypinat Windows Defender. Neni to podporovane reseni a muze zpusobit problemy.MP

Určitě antivir zakoupím. Mate nějaký tip, který? Když tak čtu problémy ESETem, že právě u něj jsou tyhle problémy.

A proc bys jej kupoval?Windows obsahuji Defender, ktery je kompatibilni s Windows i Office (na rozdil od ceskoslovenskeho trojlistku nejmenovanych antiviru) a v soucasnosti je jednim z nejlepe hodnocenych antiviru na trhu.MP

Z mé zkušenosti s uživateli a známými okolo jsem nabyl dojmu, hraničícího s jistotou, že většina ani neví, že tam už drahná léta antivir je.

Proč? Protože Defender je dělaný zjednodušeně pro režim:Uživatelský účet: všichni uživatelé včetně BFU, běžná činnostAdmin účet: rozumný znalý admin, administrativní činnostJenže v domácím prostředí obvykle ten režim je:Uživatelský účet: BFU, běžná činnostAdmin účet: BFU, běžná činnost, administrativní činnostA je úplně jedno jak ty činnosti jsou rozložené, jde o to, že pánem tam je BFU.Pod admin účtem je naprosto triviální přidávat výjimky pro Defender, zakázat Defender, odinstalovat Defender... A to naprosto jednoduchými nedetekovanými skripty.Dejme tomu, že Defender je jedním z nejlépe hodnocených antivirů, jenže jeden z nejlepších v detekci umelého balíčku vzorků. Kdyby se měla porovnávat odolnost antiviru proti útoku pod admin účtem, byl by někde na chvostu, ne-li úplně na konci. A tady to je myslím pro BFU docela potřebná věc, aby byl antivir odolný i proti útoku pod admin účtem, kór když se jedná o defaultní antivir.

Problémy s verzí 5. Aktuálně má Eset verzi 7 a 8 nedaleko.

Miroslav Pragl:Podle mě je zakázání přes DisableAntiSpyware 1 v policies stále podporované řešení a stále funkční řešení (v instalačce samostatně, v nainstalovaném systému je potřeba před zápisem v registru ukončit a přepnout na manuál službu windefend).Podle mě je nepravděpodobné, aby toto způsobilo nějaký problém. A pokud by to způsobilo, tak by to byl prostě bug Windows.To, že by to způsobilo nějaký problém, bych ještě pochopil u jiných způsobů zakázání Defendera, například vytvoření neexistující závislosti ve službě windefend (ten způsob taky funguje).

Zkus cist mezi radky. Problem je, ze pak PC neni (temer vubec) chraneno, coz muze byt v rozporu se zakony te ktere zeme ... MP

Já komentoval toto: "Neni to podporovane reseni a muze zpusobit problemy." A chápal jsem to tak, že tu nepodporu myšlíš ze strany MS a způsobit problémy jako chybování ve Windows. Jestli je to myšleno jako nepodpora guruú pro chování lamičky a problém jako ve smyslu lamičce tam pak malware naleze úplně ze všech stran, tak to pak ju Příště mu to napiš normálně, třeba "Jseš lamička, měl bys používat antivir". A ne že to bude vypadat tak, jako že by zakázání Defenderu způsobovalo nějaké problémy a že pak bude chybovat Windows, když Defender normálně vypnout jde a to normálně ze strany MS podporovaným klíčem v registru a žádný problém ve Windows to nezpůsobuje.

Myslel jsem to tak, ze v nekterych statech je to trestny cin.MP

V jakých? Ať uživatelé bez antiviru vědí kam nemají jezdit. Předpokládám, že u nás ne. A pokud to někde v zákoně mají, tak to tam budou muset mít i obsáhlý manuál pro domácí uživatele jak používat OS, jinak je to jako uvést že je potřeba mít zamčené dveře, ale okna klidně můžou být otevřená...

Z hlavy: napr. Francie, mozna Britanie. Prijde to i k nam.Je to ekvivalent nasich (zastaralych) zakonu - pokud mas ridicak, vis, ze jsi povinen zabezpecit automobil proti zneuziti. Pokud ti tedy nekdo naskoci do nastartovaneho auta, zatimco si do nej neco neses, a zpusobi skodu, trest te nemine. Pokud ti tedy nekdo zaviruje pocitac a zneuzije jej napr sireni spamu a prokaze se, ze jsi pocitac nemel zabezpeceny na urovni svych moznosti a znalosti (napr. jsi svevolne vypl Defender), stavas se spoluvinikem.Takze tak. Ale bylo by fajn, kdyby se k problematice vyjadril nejaky pravnik.MP

40 PC, upgrade bez problémů. Antivirus Kaspersky Endpoint Security.

Vynimocne tento problem nieje windowsom. Robi to akakolvek 10 s Esetom pod verziou 6.4. Len vcera som riesil 15pc.... A na eset podpore mi povedali len tolko, ze starsie ver AV uz niesu podporovane....

Ten problém prakticky nikdy není windowsem. V naprosté většině případů byly způsobeny takové problém právě tím, že na PC byl nainstalován nějaký software, který nestandardním způsobem zasahuje do systému.

Jen poznámečka, podle info na webu esetu je verze 6.4 z roku 2016. Od té doby vyšlo 6 nových verzí a verze 6.4 už není podporovaná...

Upgrade z 2004 na TH2 je de facto jen update (pres enablement package) zmeny jsou kosmeticke a problemu minimum.Pokud se nejake prece jen objevi, je za nimi temer vzdy nekompatibilni antimalware - AVG, AVAST, ESET, McAfee ... proste vyrobvi antiviru si jeste nezvykli na pullety cyklus vydavani novych verzi Win.MP

Já bych si tipnul, že se jedná o plný upgrade z nižší verze než 20H1. V poslední době se myslím objevuje doporučení upgradovat na 20H2 v 1909.

... a životní cyklus končí 1809 a 1809 dnes a 1903 za měsíc. Aspoň podle:https://docs.microsoft.com/cs-cz/windows/release-inf... Takže předpokládám, že tam je už upgrade vynucený přes wu.

... a jak psal "Tvuj soused", eset upozorňoval na potřebu aktualizovat eset při upgradu na 20H1 (a to samé platí logicky i na 20H2): https://servis.eset.cz/news/newsitem/View/634/pr... ... před několika měsíci, takže to svědčí o retardovanosti těch adminů/uživatelů, pokud je to způsobeno selháním neaktualizovaného esetu

zas a znova nie! Administrativna pracovnicka nevie co to je update esetu a vobec to nepotrebuje vediet. Ked jej vsetko funguje ako ma, tak nepotrebuje ani volat technika na opravu. MS sa samovolne rozhodol bez moznosti odmietnut update pokazit jej pocitac, takze nesie plnu zodpovednost.

Proč by měl Administrativní pracovnici zajímat update esetu? To si má snad řešit admin.

jaky admin, kde si videl v malej firme s 2-3 pocitacmi admina?

tak co sa potom cudujes, ako inak, by to malo nakoniec dopadnut.

ake zvlastne, ze problemy su iba od roku 2015, dovtedy neboli. Co sa zmenilo?

ani ja tu na tomto notebooku neviem aku mam verziu esetu, nie este sekretarka alebo co to je. A vobec ma to nezaujima, ak potrebuje aktualizaciu, tak nech si ju spravi sam, za to predsa rocne platim 50 euri. Taky Vivaldi robi sam aktualizacie 20x za tyzden (ok prehanam, chapes).

14.0.22.0 uplne najaktualnejsia, ja som ju tam nedaval, windows mam 2-3 roky, takze aktualizuje sam.

Windows se ti aktualizuje sám, eset se ti aktualizuje sám.Windows problém nezpůsobil, způsobil to eset.Tak co furt řešíš???

roob:Ještě kontrolní otázka. To ti ten eset znefunkčnil Windows 10 při upgradu i v té aktuální verzi 14.0.22.0?Lamičky:Díky za mínuska. 😍🥰

zatial som mal 2 pocitace (dalsie 2 mali ine symptomy, neviem ci mali eset, ale urcite boli z poslednych aktualizacii) kde bol eset endpoint neidentifikovatelnej verzie (lebo nenastartoval windos, tak neviem aka verzia tam bola). Prvy znich cista instalacia, najnovsi endpoint bez problemov. Druhy znich odinstalovany eset v nudzovom rezime podla navodu vyssie, chvilu vydrzi bez esetu, potom sa uvidi.

Takže. Jestli chápu správně nabídku ESETU a na základě toho, co psal "Tvuj soused": Eset "na doma" co jsem viděl se updatuje sám. Pokud jde o eset "do firmy" tak tam to zatím musíš updatovat sám. (přes GPO, nebo ten jejich ESMC/ECA).Neboli jinak, pro všechny lamičky je určen ten "domácí" eset, tedy ten, který se aktualizuje sám. Například "ESET INTERNET SECURITY". V tom případě má uživatel nejnovější verzi, ve které by měla být zaručena kompatibilita s nejnovějšími verzemi windows 10. Pokud náhodou v takovém případě Eset vytvoří problém při upgradu Windows 10, tak je to prostě nekompatibilita s Windows a je to problém tohoto produktu Esetu.Ty produkty určené "pro firmy", tedy ty, které se neaktualizují, jsou určené pro případy, kdy se o jejich správu starají znalí admini. Pokud tam je nějaká stará nepodporovaná verze eset produktu, a kvůli takové verzi upgrade Windwos 10 selže, tak problém je na straně těch adminů, protože nemají tam mít neúpodporovaný software. Pokud je aktuální a selže to, tak v tom případě platí to v minulém odstavci pro produkty "na doma".Další možnost je ta, že někdo nesprávně používá jiný produkt než by používat měl, v tom případě je problém na straně toho uživatele.Stačí tak?

imho sa aktualizuje aj ten endpoint, nemozem potvrdit ani vyvratit, lebo ho sam nepouzivam. Endpoint musis kupit ked mas nad 5 licencii, ale to neznamena, ze musis mat vo firme admina. Ak sa sam neaktualizuje, tak by eset mal zvazit auto aktualizaciu. Vysledok, ze to dojebal MS to ale nijak nemeni, keby update neprebehol alebo bol vypnutelny, tak exekutorka nema ziadny problem s 2 pocitacmi a faktutu za napravu ma preplatit microsrot.

Podle mě nemusíš kupovat Endpoint pokud potřebuješ třeba na 10 pc dát antivir a nemáš admina. To klidně můžeš řešit 10x klasickým antivirem.Proč by měl eset zvažovat aktualizaci u produktů "pro firmy" pokud ji nemají, když ten produkt je určený pro správu od znalých uživatelů?Výsledkem u té tvé exekutorky jsou možnosti v případě, že problém způsobil program od eset:a) používala starý nepodporovaný esetb) používala nevhodný produkt esetc) aktuální eset nemá podporu pro aktuální Windows 10V každé možnosti by byla na straně eset. Tak proč to hážeš na stranu MS? Pokud by exekutorka měla vhodný, aktuální a správně fungující produkt eset, tak by problém nevzniknul.Znova opakuju, Windows je normální produkt s životním cyklem, stejně jako produkty od esetu. A normálně se vhodně aktualizují na nové revize a buildy. Jestli za tím vidíš problém tak je to tvůj problém.MS nic proplácet nebude, exekutorka odsouhlasila, že se jí Windows bude bez ptaní aktualizovat, pokud je to její pc, je to uvedené v MSLT. Jestli se jí to nelíbí, může používat jiný OS, nikdo jí k souhlasu nenutil.

to je take iste ako ked na vsetkych www je ze suhlasis s cookies. Preco nemozes NEsuhlasis s cookies?? Preco tam nieje, "nesuhlasim" ? Ja nesuhlasim napr. s tym, ze aby si si tvoj kupeny office mohol pouzivat, musis si vytvorit MS konto. To kde sme? Ja som ZAPLATIL za software, chcem ho pouzivat a ziadne ich kokotske konto ma NEZAUJIMA! Tu vidim priestor na realizaciu nudiacich sa eurouradnikov a nie krive uhorky nech riesia a ze krava nemoze srat na pastvinach so stupanim xyz stupnov.

Proč je v MSLT uvedená aktualizace Windows? Protože je to nejlepší volba pro lamičky, Windows má být aktualizovaný = revize aktuální (nejnovější) a build podporovaný (ve vhodnou dobu aktualizovaný). Prostor pro nelamičky tu je, například odklad nebo se to dá řešit i jinak, ale tu neřešíme nelamičky, že... Podle mě tak jak to je OK řešeno.Furt se snažíš chybu vidět někde jinde než je.

ale potom zabezpec, ze nic nedojebes pri tej aktualizacii. A ked dojebes, tak za to ruc. Nieze MUSIS mat aktualizacie, ale ked sa nieco pokazi, tak davam ruky prec a doris si to ako chces, ja nic, ja muzikant.

Ale tu Windows nic nedojebal, dojebal to podle toho, co je napsané ve vlákně eset, respektive ten, kdo používal nevhodný produkt nebo zanedbal aktualizaci "firemní" verze.Když už chceš na někoho házet vinu, tak to hoď na eset, že umožňuje používat produkt po konci podpory = produkt s nezajištěnou kompatibilitou s aktuálními buildy Win 10. Co by se asi tak stalo, kdyby si dal do podmínek použití eset to, že se produkt automaticky odinstaluje, když nebude v podporované verzi? Odinstaloval by se, zaktivoval by se Defender a někdy v budoucnu by aktualizace Win 10 na nový build bez problému proběhla...

Tak ten eset "na doma" co jsem viděl se updatuje sám.Pokud jde o eset "do firmy" tak tam to zatím musíš updatovat sám. (přes GPO, nebo ten jejich ESMC/ECA )Vivaldi dělá update sám? Co jsem testoval, tak se update pouze zobrazí na liště a musíš to odkliknout.

ESET si s tim moc hlavu nedela, prvni pouzitou tavulkukompatibility verzi ESETu s 20TH2 jsem nasel nikoliv na strankach ESETu, ale na https://eset-support.canon-its.jp/faq/show/17594 ...MP

13.2.18.0 je aktuální třináctková verze. Aktuální čtrnáctková verze je 14.0.22.0:https://support.eset.com/en/kb3678-is-my-eset-prod... Ke stažení je logicky čtrnáctková verze, protože je to nejnovější podporovaná verze.Podle mě pokud má podporu pro 20H2 13.2.18.0 tak by měla mít podporu i 14.0.22.0.To ale ještě neznamená, že by to nemohlo i s uváděnou podporou errorovat

Ja proste hledal "Windows 10" "20H2" ESET a cekal jsem, ze na max. 3. miste najdu prehlednou tabulku kompatibility / problemu na strankach ESETu. Asi neuim hledat, nebo ESET nema SEO, nebo ESET dela mrtveho brouka.Bohuzel se z ESETu stal #1 troublemaker ve Windows (asi proto, ze jim uzivatele AVG/AVAST uvolnili moudre misto)MP

Eset je myslím natolik velký hráč na trhu s tolika miliony instalací, že měl Microsoft otestovat kompatibilitu jeho produktů a na nekompatibilní sestavy tu aktualizaci vůbec neinstalovat.Bohužel si dělá betatestery z normálních zákazníků, ten jeho insider program evidentně nefunguje, jak by měl, takže ostuda padá i na jeho hlavu.

1) opak je pravdou, Microsoft je natolik velky hrac na trhu s miliardou instalaci, ze mel Eset testovat a diskutovat kompatibiitu svych produktu. Od toho jsou insider a dalsi (neverejne) kanaly. Pokud toho ESET neni schopen, ma se soustredit na vyrobu keramickych hrnicku.2) Zajimave je, ze kdyz se chce, tak to jde. Videl jsem nekolik pocitacu s McAfee (ponechme stranou, co si myslime o soucasne kvalite McAfee produktu), kde Windows 10 oznamily nekompatibilitu s McAfee produktem a do vyreseni zablokovaly update. Dtto pocitace s neompatibilnimi drivery atd. atd... Vojak se stara, vojak ma. ESET zaspal.MP

Nechci se hádat, ale očekávat, že AV program z roku 2011, kterému dávno skončila podpora a autor dávno nevydává aktualizace nejen definic ale jeho programovejch modulů bude zajímat výrobce OS je naprosto mimo.Pokud si pamatuji, tak Eset při každém vydání nové řady programu posílal upozornění na možný upgrade.Je fakt problém jednou za dva roky mrknout na stránky výrobce AV, jestli náhodou nevyšla nová řada (většinou vychází každý rok).Pokud už jsem ochotný vyhodit 1000,-/rok za antivir, pak bych měl asi dbát na to, aby byl pokud možno co nejaktuálnější a to nejen AV definice, ale i jeho jádro, včetně kernel ovladačů.Jinak nemá smysl ho vůbec mít a navíc se z toho stává generátor problémů.O to komičtější, že někteří těch samejch lidí májí v PC nějakej ten "driver booster", kterym každej měsíc kontrolují, jestli náhodou nemají neaktuální ovladače.

Výrobce OS by to zajímat mělo a taky zajímá. Mnoho starších programů je po upgrade nefunkčních a zablokováno právě z toho důvodu, aby nedošlo k poškození OS. A jsou programy, které jej skutečně rozbijou a je nutná reinstalace. S tím vším MS počítá a proto všechny programy, nacházející se v PC, před upgrade kontroluje. V tomto případě ale tato kontrola selhala a následky jsou fatální. Takhle si blbuvzdorný systém pro BFU nepředstavuji. A Windows 10 se tak prezetují. Tohle by fakt měli dávat zadarmo.

Než měla vyjít velká jarní aktualizace Windows 10, tak nás Eset předem upozornil, že je nutné aktualizovat minimálně na určitou verzi, že jinak hrozí problémy.

Pokud vím tak update 20H2 oficiálně přes Windows update ještě nevyšel je jenom v programu Insider, tak jaksi mohl dělat update. Jestli si si ho někde stáhl tak se nediv ani si nestěžuj.

20H2 vidim poprve releasnuty na Win Update (bezny produkcni kanal) 20.10. s drobnou zmenou 9.1. Enablement package (maly update 2004->20H2) take 20.10.MP

Určitě ne. Minulý týden jsem instaloval nějaké tři notebooky od Lenova a u všech mi to tuhle aktualizaci nabídlo. Neštěstí ale všechny fungují a doufám, že to tak zůstane.

Zdravím. Mám podobný problém, jako asi spousta uživatelů. Na svém soukromém NTB (HP ProBook 450 G5 + Win 10 Pro OEM + ESET antivir...) není možné přihlásit se do lokálního uživatelského účtu. Přihlašovací PIN který před aktualizací 20H2 bezpečně fungoval, je teď nefunkční. Někdy to vypadá, že se přihlášení pohne dál (zobrazí se stavová ikona "Vítejte" a točí se animace), nakonec to končí opět hláškou "špatné heslo". Obnovovací otázky pro reset hesla jsou jiné (asi defaultní) než ty, na které mám zapsané dřívější odpovědi. Aby to nebylo tak jednoduché, BitLocker provedl šifrování systémového disku, takže obejít heslo pro přihlášení nelze (přes příkazový řádek nebo nouzový režim).

mam jeden notebook s Nod a druhý defenderoba dva stejný problém po aktualizaci update verze 20H2, oba dva shodně vykazují ztrátu kapacity baterie, oba dva spadli, shodně, na max 79%, víc ani tuk. Rozestup v instalaci je víc jak půl roku, oba dva jsou od HP, každý je jiný model a víc jak rok, rozdíl v nákupu. Má někdo podobnou zkušenost?