» Poradna » Notebooky

Více FPS na externím monitoru než na interním

Ahojte, asi před rokem jsem si koupil notebook DELL 7567 se 4k displejem na kterém v podstatě jen pracuji. Nicméně jsem si včera zkusil něco zahrát a zjistil jsem, že mám na externím 1080p monitoru více FPS než na interním monitoru. Přišel jsem na to omylem, protože notebook nemá ani zdaleka výkon na 4k a FHD na 4k panelu vypadá divně rozmazaně, tak jsem zkusil externí monitor a nejenom že při nativním rozlišení vypadal lépe (což je jasné), ale hlavně jsem měl cca o 20-30% víc FPS. U obou případů samozřejmě jedu na dedikovanou GTX 1050ti a stejné rozlišení / nastavení. Šlo přesněji o hry Forza 7 a F. Horizon 3. Jiné hry nemám takže jsem neodzkoušel. Nevíte čím to může být? P.S. netrhá mi to žíly, jen jsem zvědavý co to způsobuje.

Odpovědi na otázku

Pusť na obou třeba 3D Mark a postni sem screeny výsledků.

interní: https://imgur.com/a/1PjsGexterní: https://imgur.com/a/oiSjwTady je taky rozdíl, ale je o dost menší než reálně ve hře (alespoň pocitovka)

Je tam brutální propad u nb LCD. Viděl bych to na drivery.

Ale vzhledem k tomu propadu to spíše vypadá, že to jede chvíli na 4K.

Na 4k to nejede, celou dobu FHD (bylo to 4x mensi nez klasicke okno). Navic tam bylo nastavené pri spusteni aplikace 1080p.... Drivery mám origoš od dellu (aktulizovane), když stahnu primo od nvidie mám BSOD.

Tak ti musí blbnout Optimus. Mrkni na vytížení dedikované GPU během pádu FPS.Prostě se ti to přepíná na integrovanou a zase zpět.Výstup z notebooku je napojen přímo na dedikovaný čip, proto lepší výsledky bez propadů.