» Poradna » Web a internet

Více emailů na Seznam.cz nebo jeden?

Dosud jsem vystačil s jedním emailovým účtem na seznam.cz, poštu třídím do osobních složek.Z důvodů profesních budu nyní přijímat maily ze tří různých zdrojů (osobní a podnikání). Přemýšlím, jak na to. Ano existují různí správci pošty, atd.Máte někdo osobní zkušenost, jak na "vícezdrojové" emaily? Děkuji za tip.

Odpovědi na otázku

Jednoduše mailový klient. Ten umožňuje stahovat poštu z kovového množství schránek. A mimochodem, pokud to chceš na podnikání, velmi doporučuji zřídit si vlastní doménu s mailovou službou, protože působí krajně nedůvěryhodně a amatérsky, když má podnikatel mail na bezplatné cizí službě typu seznam apod.

...stahovat poštu z libovolného množství schránek... (Ať žije automatická korekce textu :) )

Vzhledem k tomu, že já striktně odděluji pracovní život od soukromého, tak bych rozhodně volil nový účet.

Profesní věci na Seznam nepatří. Z několika důvodů - je to negarantovaná free služba, někdo někde (teoreticky) cvakne vypínačem a je po mailu. Taky to vypadá blbě, řešit někde firemní záležitosti přes seznam. A třetí věcí je bezpečnost. Vlastní doména stojí pár korun a hned to vypadá úplně jinak, člověk nad tím má kontrolu a může si snadno vytvářet aliasy a podobně.

nějak i souhlasím (a třeba komunikace s firmou co má seznam email mi už přijde trošku divná), ale zase ruku na srdce, spíš bych věřil seznamu, že udrží email, než nějakému hosterovi, který zadarmo k doméně přihodí nějaký (pseudo)email bez funkcí a aktualizací. A vlastní řešení mail serveru včetně rozhraní už zase není na dvě kliknutí a bez údržbový provoz...

kompromis by mohlo být řešení od Seznamu na vlastní doméně - někde jsem o tom četl že to jde, ale dál se o to nezajímal.

https://www.instaluj.cz/magazin/jak-na-email-s-vl...

No, ale ta doména je moje, nejsem na tom hostingu závislý. Pokud mi nebude vyhovovat nebo zkrachuje, můžu okamžitě tu doménu nasměrovat jinam, na jiný hosting, nebo na vlastní server. Tu doménu mi už nikdo nevezme.

Pokud chce free, tak ho může mít i na vlastní doméně, já mám celkem dobrou skušenost se zoho.com, mají zadarmo 5 uživatelů, 5GB mailbox každý

Email se nepřihazuje k doméně, ale k hostingu a tam samozřejmě je vhodné pro pracovní účely aspoň nějaký menší placený tarif. V bezplatném se na tebe každý vykašle :)

Já jsem pro oddělování pracovních a soukromých záležitostí, tedy maily dva (nebo tři). Proč by si měl třeba kolega, který tě bude zastupovat v době nemoci, číst tvé soukromé maily?Nic ti nebrání vytvořit si čtvrtý účet třeba na gmailu a tam vybírat poštu z těch tří mailů a mít ji pohromadě, popřípadě i všichni poštovní klienti (Outlook...) s více účty taky počítají.

tak rozhodně na podnikání bych si zřídil nový emailový účet, pokud nebudeš mít firemní. A příjem pošty z obou bych realizoval přes emailový klient - např. Thunderbird je zdarma, česky, vyzkoušený a nezávislý na OS.