» Poradna » Mobily

VHS to PC

Zdravím!zoufale prosím o pomoc. Chtěl bych přehrát vhs kazetu přes Video recordér, či jak se tomu zařízení na přehrávání říká V Televizi mi to normálně jede. Ale chtěl bych to přehrát na PC. Mám TV USB kartu, do které jsem zapojil jednu část. ale potom mi zbyly ty ostatní části Video, a audio, to jsem zapojil přes drát, který vede do pc, ale nevím, kam mám tento drát zapojit, protože sedí na modrý, oranžový, černý i bílý výstup. Když jej zapojím do modrého výstupu, a zároveň zapnu vhs, tak mi v pc jede zvuk, což je skvělé, ale nevím, jak udělat, aby mi jel i obraz. Děkuji moc za radyzde přikládám nějaké foto:http://imgup.cz/image/NfGhttp://imgup.cz/image/NfXhttp://imgup.cz/image/Nfghttp://imgup.cz/image/Nfhhttp://imgup.cz/image/Nfl/EDIT: Opraven titulek. (VHD -> VHS)

Odpovědi na otázku

Titulek má být samozřejmě VHS to PC, překlik

Když to otevřu ve VLC tak to běží perfektně, ale zase jen zvuk, obrazovka je modrá. :/

Zdravím. Přečetl jsem si tvůj problém a prohlédl jsem si i snímky. Pokud jsem správně pochopil , máš VHS rekordér nebo jen přehrávač a chtěl bys záznam z video kazety přehrát přes počítač. To že máš TV USB kartu v tomto případě nic neznamená, přes tu by to možná šlo, pokud by tato TV karta uměla přes tuner v ní zpracovat i analogový TV signál. Ale za předpokladu, že ten tvůj video přehrávač má vestavěný tzv. modulátor. Pak by stačilo propojit výstup z modulátoru videa obyčejným TV kabelem se vstupem TV USB karty v PC a nechat tuner proladit v analogu. To by mělo zafungovat. Ten TV kabel máš, viděl jsem jej na snímku. Tak ať se zadaří.

V první řadě děkuji za reakci."Pak by stačilo propojit výstup z modulátoru videa obyčejným TV kabelem se vstupem TV USB karty v PC a nechat tuner proladit v analogu."Jsem v tomto trošku neznalý, a tak k tomu mám pár dotazů. jak vypadá ten výstup modulátoru? a tím TV kabelem myslíš co? Děkuji

Hm nechci se plést ,ale to je USB TV karta - to znamená že přijímá jen anténní signál.To znamená, že ti neumožnuje přijímat signál z video výstupu.Kartu neznám, takže nevím jestli je analogová nebo digitální - pokud je to digitální tak s ní nic neuděláš, pokud analogová a video umožňuje vysílat signál přes anténní zdířku tak by to šlo, ale výsledek je blee.Já to řeším přes toto :http://www.ebay.com/itm/Easycap-USB-2-0-captu... výsledek je ucházející, ale žádné full HD video s toho nečekej.

Zde je odkaz na tu kartu - http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/Product... Píší: Vedle příjmu digitálního a analogového TV vysílání, s pomocí dodané redukce kompozitního videa (RCA) budete moci připojit jakýkoliv DVD/VHS přehrávač, videokameru nebo herní konzoli.

Zdravím,chtěl bych se zeptat na zapojení-co je zapotřebí,mám VHS rekordér se Scartem a USB adaptér pro převod,ten z E-Baye,mám i propojovací kabel a redukci SCART-cinch,S-video.Vše jsem zapojil a už druhý den se s tím hraji a nejede to.Kde může být chyba?Děkuji.

Plextor ConvertX PVR:http://abload.de/img/plexconxosu41.gifnic lepšího neznám.

Kdysi jsem řešil stejný problém. Pomohlo mi stare video (VHS player) a usb tv kartaDo videa jsem zapojil anténní kabel do výstupu (output nebo jen out) a druhý konec do usb tv karty. V PC jsem pak přes windows media center naladil signal z vhs. Najde to jen jeden (mělo by teoreticky) a pak jsem akorát zapl přehrávání na videu a nahrál příchozí signál z videa.Akorát pokud nepojede zvuk tak ještě přes cinche připojit kabel do videa zase na output a do PC to připojit do vstupu (mikrofon) a přes nějaký software kterého je plný stahuj nebo podobné servery nahrát zvukovou stopu zvlášť.potom třeba přes movie maker spojit audio s video stopou ale může se stát že pokud netrefíš současně začátek tak ti pak půjde zvuk buď napřed nebo pozadu.Možná jsem to dělal moc složitě a třeba by to šlo i jednodušeji a líp.Jen popisuju jak jsem to praktikoval já tak mě prosím neukamenujteDíky

Stejnou službu udělá combo S-VHS > DVD-RAM, a zrovna to převede do MPEG2 přesně podle normy.

Bohužel mám Win 8.1, a pro ty, pokud se nemýlím tak ještě WMC není.

link na TV kartu predsa jasne ukazuje. že na boku je vstup s rozdeľovačom: odtiaľ sa vyvedie CINCH a do nich sa napoji video prehrávač. Kde je problém? Chceš viesť signál cez anténny vstup? Aj keby mal video prehrávač TV tuner, nedoporučujem. Ak to napojíš správne, prepni v SW pre TV kartu vstup na CVBS a nastaviť normu na PAL

Normu na PAL jsem nastavil, ale možnost přepnout vstup na CVBS jsem nikde nenašel. Stále vidím jen modrou obrazovku bez jakékoliv odezvy.

Tak znova a pomalu: do anténního vstupu USB šudlátka patří jen anténa. Jelikož tvůj videopřehrávač nedisponuje modulátorem tak ho musíš se šudlátkem propojit pomocí kabelů s RCA konektory (nejsou součástí dodávky toho šudlátka => koupit) tak, že zapojíš VIDEO výstup na přehrávači do žlutého konektoru na S-Video/Composite 2-v-1 kabelu (který je součástí dodávky šudlátka) a AUDIO výstupy na přehrávači do konektorů stejných barev (červený a bílý) téhož S-Video/Composite 2-v-1 kabelu. Celé toto monstrum zapojíš do patřičného konektoru na boku šudlátka přesně tak jak je to nakresleno na obrázku v tvém linku. Teprve potom to celé může začít hrát a zpívat případně i mluvit podle toho co na kazetě zrovna bude. Je to pochopitelné? Počítej ovšem s tím, že obraz nebude nic moc, tato šudlátka si neporadí s nestabilitou synchronizačních pulzů z VHS přehrávačů - obraz se bude různě cukat a trhat.