» Poradna » Notebooky

Vhodný výběr tabletu

Zdravím, potřeboval bych poradit nějaký tablet, který by vyhovoval technickým parametrům popsaných níže:operační systém Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10procesor min. Pentium 1,5 GHzvolné místo na pevném disku min. 200 MBoperační paměť min. 256 MB (doporučeno 512 MB nebo více v závislosti na verzi Windows)povolení programu RAALTRANS na bráně firewall (při spuštění síťové verze a při přenosu dat u všech verzí)počítač má nainstalovány síťové protokoly TCP/IP (ať už je spojení realizováno lokální sítí nebo modemem) a funkční připojení k Internetu.u síťové verze počítačová síť se serverem Windows 2000/XP/2003/Vista/Windows 7, Windows 8, Windows 10při instalaci a užívání programu musí být uživatel vybaven přístupovými právy do zvolených adresářů v plném rozsahu (zápis i čtení – tato práva určuje správce sítě).Díky moc za rady

Odpovědi na otázku

Zase se nudíš - Ty Xpéčko .!!!

V lékárně ti vhodné tablety doporučí

To su rady , prave riesim to iste a stale neviem aky je rozdiel medzi windows 8 a windows phone 8.Ale asi zavolam do firmy co distribuuje program pre raaltrans.Martin zacinas s dopravou ?Ak do 3.5 t tak by sme sa mali o com bavit.

tablet s Pentiom? Myslíš s Pentiom III, alebo 4? RAM 256 MB myslíš v prípade použitia MS DOS-u, max Win 3.11?Tie OS by tam mali ísť všetky?

Neviem o com pises, pamate su dostatocne v kazdom mobile a tablete z windowsom alerychlost procesora nad 1.5 GHz.Mobily maju phone windows ale tablety asi normalny windows napriklad 8.Typ procesora by nemal byt podstatny.Tak si to musim vsetko overit aby som pod stromcekom nasiel nieco co sa s raalom bude bavit, lebo soferovat a trapit sa aj ked s malym notebokom na sedacke nie je pohodlne.

1. už nevieš ako sa voláš? 2. Pentium sa v tabletoch používa? 3. A ak to s OS myslíš vážne, tak si total neznalý veci, alebo absolutly BFU. Tablety majú W10 ak majú win, alebo W8.1. Ako chceš dať do nového tabletu XP???4. frekvencia nie je podstatná. Dobré by bolo mať tak i3-4010Y alebo niečo pod.5. ak chceš výkon, ber NB. Tak môžeš mať aj i7-5500U a ten má výkon asi ako G3258 pri 15 W

Neviem aky procesor pri tom programe musi byt, momentalne mam raal nainstalovany v HP mini 110 , intel atom cpu n 455, 1.66GHz, ram 1 GB,widows 7 starter.Neviem ci tie procesory pouzivane v tabletoch ho nahradia alebo nie.Nejde mi o rychlost ale o funkcnost.S pocitacom som sa stretol prvykrat na vysokej skole a na skuske som na PMD robil program na nakreslenie priamky.Teraz som len bezny uzivatel a vobec neriesim parametre.Za radu dakujem.

A teraz pozeram ze su aj tablety s windows 8 ale tie su podstatne drahsie ako 8.1Je verzia 8.1 nejak obmedzena oproti 8 ?Ak program zvladne win. 7 starter tak by 8.1 mala byt v poriadku ?

hoď link na príklad

Pozeral som tablety z win.8 su podstatne drahsie ako z 8.1Ak program funguje z windows 7 starter tak by mal aj z 8.1 ?Alebo je 8.1 verzia iba pre tablety a nie je kompatibilna z windows 8. ?Dakujem za pripadnu odpoved.

Ty si bol na VŠ a pritom trepeš 3 na dve? Nie si na invalidnom?Akýkoľvek dnešný CPU bude lepší ako N455. Často sa používa Z3735F a ten je podľa passmark asi 3x lepší aj keď ja by som skôr do Intel Core M-5Y10c, len stojí 20k Kč. Dnes predsa nemôžeš čakať XP, alebo W7 v tablete. Ozaj si psychicky v poriadku? 256 MB je žalostne málo aj na Android. Aj ten nemá problém zahltiť 800 MB, na Windows 8 a vyššie aj 2 GB nie je akurát, to by si dávno mal vedieť. Ak Ty sa kamarátiš s počítačmi 25 rokov, ja som doktor práv. Inak by si takú debilinu o W2000 a 256 MB RAM v tablete nenapísal. Niekde som videl tablet s i3 4xxxY, ale na alze som taký nenašiel. Ale aj tak Z3735F by mal stačiť ak sa pri práci s tabletom nebudeš ponáhľať

Dakujem za poslednu vetu.Akurat si rovno mohol napisat intel atom.Problem som mal s tym ze som si nebol isty ci verzia windows 8.1 nie je nejaka verzia len pre tablet, nieco ako windows phone.To ze nemam prehlad o procesoroch neries.Tablety androidy mame doma tri a taky Prestigio nie je schopny stahovat aplikacie s google play.Rozne verzie word si tiez nerozumia tak preto som sa pytal na windows 8.1Inak dakujem za radu.

BTW, čo to chceš na tom tablete robiť? Nemáš problém so sťahovaním, lebo máš pár MB voľného miesta? Zive.cz robilo minitest tabletu s W8.x s asi 16 GB HDD, ale ak to zaplníš, ani tam nič nenainštaluješ, takže ak tablet, mať dostatočnú veľkosť voľného priestoru pre app (Android delí internú pamäť pre app a pre iné súbory). Neviem o rozdiele medzi W8 a W8.1. Veď z W8 vieš upgrade na 8.1 a z toho na W10. S čím si rôzne verzie Wordu nerozumejú?

Subor napisany v jednej verzii sa neda priamo upravovat v inej verzii.Ale samozrejme viem ze sa da, len nie priamo ale cez iny program.Ze sa W 8 da upravit na 8.1 som si precital na nete.Tablet chcem iba na raaltrans co je spedicia on line, a navigaciu Waze.Doma pouzivam PC Dell inspiron s intelom core 17 a windows 7.Mozno tento program funguje aj cez windows phone.Telefon mam android tak nemam skusenosti s W v mobile.Dnes som si uz volaco nastudoval ale inak dakujem.A ja som nepisal prvu otazku v tomto vlakne.

různé verze Wordu jsou bohužel schopné si navzájem prasit i dokument v tzv. kompatibilním formátu DOC. Stejně tak různé verze Powerpointu měly jeden čas tendence prasit PPT - konkrétně diakritiku - a nahrazovat české znaky v Arialu či Timesu za Courier, což na nějaké firemní prezentaci vypadalo fakt hnusně.