Vhodné komponenty pro high endové herní PC - využití AMD Eyefinity (3 monitory)

Chtěl bych znát názory na tento PC, který si hodlám pořídit. Zatím čekám až vyjdou v CZC.CZ nereferneční grafické karty r9 290. Odkaz na komponenty http://www.czc.cz/0lt8rovd32ipv8qrp5254ihcj... .

Odpovědi na otázku

Několik věcí by se asi našlo, deska má blbě řešenou stabilizaci napájení GK (odchází kondenzátory), do počítače za 35 litrů strčíš disk kterej bych si nedal ani jako zarážku pod dveře. Procesor je pitomost, zaplatíš grafické jádro na které se budeš dívat. Grafika co jsi si vybral má velmi hlučné chlazení.

Dík za postřehy, GK budu pak volit nereferenční verzi (výkonnější a tišší), pak moc nerozumím tomu, co je zlé na tom processoru? A HDD předpokládám, že je pomalý..? Jinak díky za odpovědi

Budeš kupovat externí grafiku, takže kupovat si další v i7 je blbost. Kup si raději Xeon, to je vlastně ten samý procesor, ale bez grafiky. Nicméně díky absenci grafického jádra míň hřeje a také se do něj vešlo víc tranzistorů, takže má vyšší výkon než stejná i7.Pak ještě maličkost, to SSD máš jen 60GB, to bude systému stačit tak tak, jen čistá instalace zabere něco kolem 40GB.Ten disk není jen pomalý, ale také nespolehlivý. Pokud nechceš za ten disk moc utrácet, tak bych přidal jen pár desetikorun a koupil tenhle http://www.czc.cz/wd-av-gp-rs-2tb/80976/pro... nebude sice o moc rychlejší, ale má lepší spolehlivost.

Našel jsem Xeon o podobných parametrech, paradoxem je, že obsahuje také grafické jádro, dokonce stejného typu jako i7 4770.. http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1245-v3/130... (hlavně o xeonu všude píšou, že je pro servery, jinak má malé takty nebo stojí 10k+ , SSD jsem vyměnil a HDD taky, CPU jsem nechal tady nově upravené http://www.czc.cz/727lf60urkh2b902nhn0oqmei...

Takže tady je parametrově podobný Xeon jako ta i7 ze seznamu bez grafického jádra, ale je o 1000,- dražší (má ovšem více tranzistorů než ta i7). Xeon je původně určen pro servery, má trochu jinak řešenou instrukční sadu, ale nic zásadního, téměř ve všech ohledech je výkonnější než i7. To kde prohrává s i7 je hlavně 2D grafika, ale předpokládám, že nebudeš používat akcelerovaný desktop s hořícím pozadím a okny + kdejakou další pitomost. Ale je to jen návrh http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1270v3/1304... Ten klasický disk je v pohodě a to SSD je dobrá volba, je to starší model který má synchronní rychlost čtení/zápis a je to model ze série která má nejvyšší životnost.Grafika je tam zatím jen jako zástupná položka, ale i tak jsem to zkusil spočítat a musím říct, že ten zdroj s tím bude mít co dělat, jen ta grafika má v zátěži odběr 500W a i kdyby měl ten zdroj nejlepší účinnost tak trvale zvládne dodávat nějakých 580-590W. Výrobce dokonce doporučuje k R9 290 zdroj 800W minimálně.

1) na msata ssd kašli, vem klasický a alespoň 120GB2) zvážil bych zdroj s odpojitelnou kabeláží3) zvážil bych u Win FPP verzi.. je dražší o pár stovek než to OEM, ale maj jí jen u toho zelenýho ufouna... 4) pokud to Eyefinity využiješ jen na hraní, tak to je kravina... Radši bych vzal jeden pořádnej monitor 27 s 2550*1400...

no mSATA je rychlejší a nezabírá místo, proč tedy volit klasické SSD? Jinak díky za rady

rychlejší není, je to naprosto stejný.. Argument s místem neberu, vzhledem k tomu, jak velekj case ste si vybral... A pokud se v kompu vysype třeba deska, s msata bude problém z něj třeba dostat data... msata jen tam, kde to z duvodu místa jinak nejde, třeba notebooky, do desktopu to fakt nema smysl..