Vhodná teplota procesoru po výměně chladiče Intel Core 2 Duo

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, poprvé jsem měnil chladič procesoru - boxovaný jsem vyměnil za Arctic Cooling Freezer 7 rev. 2, nepodíval jsem se ale před demontáží starého procesoru kolik má být teplota CPU a teď mám strach abych jej nepoškodil, pasta byla již nanesena na chladiči a doléhá snad správně, i když mě trošku koliduje s chladičem severního můstku. Tak se ptám kterým nástrojem nejlépe změřit teplotu . BIOS mi ukazuje 55 stupňů a to se mi zdá dost! Jinak je počítač tichý a vpořádku dojel i 3DMark. Děkuji předeme za rady!

Odpovědi na otázku

"...koliduje s chladičem severního můstku..." - to nejde natočit? Jinak pro CPU v IDLE je to dost vysoká teplota! Přesné specifikace (TDP,teploty) najdete na webu výrobce CPU.

Tak tady čtu, že teplota je do 74,1 stupňů takže asi Ok........... hrál jsem hru a nedosáhl víc jak 65 stupňů

http://processorfinder.intel.com/details.aspx...

V BIOSU můžete ještě zkusit pohledat při jaké teplotě se má spouštět ventilátor chladiče...

A o kolik je teď teplota vyšší, než s původním chladičem?

mno, pokud je vyssi, tak udelali nekde soudruzi chybu ;)

Mozna by nebylo od veci napsat, o jaky procesor jde a na jake frekvenci bezi. Pak ti majitele stejnych mohou snadno rict, zda jsou to teploty vysoke, nebo ne. Kolidovat s ostatnimi chladici na desce samozrejme nic nesmi, to je zasadni problem, pokud to myslis tak, ze by ta kolize mohla mit vliv na dolehani.

Ale napsal: Intel® Core™2 Duo Desktop Processor E8500 - přesněji dal odkaz.
Doporučuji ovšem: http://download.intel.com/design/processor/datashts... ... a tabulku 28!
Pokud je CPU v idle, pak ta teplota je poměrně vysoká. Zkontroloval bych usazení chladiče a hlavně vyřešil kolizi s chladičem čipsetu.

Aha, no v puvodnim dotazu o tom neni zminka.
V pripade, ze je to 8500, tak kazdopadne je ta teplota v idle moc vysoka a normalne to neni. Porad nevime, jak je myslena ta kolize, ale jak pise kolega vyse, poradne zkontrolovat kontakt chladice s procesorem, rozprostreni pasty, pritlak...
A samozrejme predpokladame rozumne odvetranou skrin.

Zalezi na teplote v mistnosti, odvetrani cele skrine, zda je to teplota v klidu, nebo po zatezi.
Takze tech 55 stupnu muze byt OK, ale take nemusi.

Uplne nejlepsi by bylo, kdyby jste se pred demontazi boxovaneho chladice podival na teplotu. Ale to se vam bohuzel nepovedlo.

Kdyztak ja mam E8400 na zakladni frekvenci a na nem mam tu starsi verzi tohoto chladice a v idle mam bezne teplotu kolem 30ti stupnu. Na tech 55 se dostavam pri zatezi.
A aby se mi vesel na desku, tak jsem taky chladice musel trosku priohnout.