Vhodná grafická karta na střih videa do staršího PC

Dobrý den,rád bych upgradoval grafickou kartu do svého staršího pc, cílem je střih videa ve FHD (občasně i 4K), kratší projekty, software DaVinci Resolve podporující GPU akceleraci. PC momentálně jede s NVIDIA GeForce GT 520. Rád bych zlepšil odezvu při samotné editaci a preview, na výsledné délce renderu tolik nezáleží.Současná sestava:i5 3350p 3.1GHzMotherboard Gigabyte H77-D3HRAM 8GB (současně s grafikou plánuji upgrade na 16)Zdroj Raider RA 550WSestava aktuálně celkem zvládá střih ve FHD. Prosím o radu, která grafická karta by byla optimální v cenové hladině do 5000kč. Podotýkám, že nechci měnit celou sestavu, jen zlepšit grafiku do současné sestavy.Předem díky za rady.

Odpovědi na otázku

Kup GTX 1650 Super.

Tohle by mohlo stačit, díky

renderujes cez grafiku? Lebo ked renderujes cez CPU, tak ti grafika nijak k tomu staremu slabemu i5 nepomoze

Obávám se, že render je záležitost CPU, tam mi nevadí delší doba. Nicméně narážím na omezení při vlastní editaci (color corrections, efekty apod.) a u live preview. Výše uvedený soft háže "GPU memory is full", proto hledám něco co to posune dál a zároveň nebude zbytečně drahé (tzn. nebude to zbytečně našláplá karta, která je brzděna tím CPU). Myslím, že cokoliv bude lepší než současné GT 520 1GB.

sa pozri na googli kolko ludi ma problemy s "gpu memory full" na win aj mac. Nova graficka karta ti vobec nemusi pomoct..

Je to pravda, jedná se o aktuální problém s tímto softem. Možná zkusím ještě Adobe Premiere. Nicméně GPU bude potřeba v každém případě.

s rezervou ti bude stacit GTX 1050Ti... vyhazovat 3x tolik penez za GTX1660 (jak se tu doporucuje) kdyz strihovy sw nepouziva GPU render je totalni kravina.

Díky za odpověď. Podívám se na to.

Má někdo zkušenost s Radeon RX 580 ?