VGA výstup notebooku vazbí na 50Hz napájení

Notebook (bohužel chvíli po záruce) jsem teď poprvé připojil na externí LCD monitor a děje se nemilá věc - přes obraz běhají ošklivé (nijak výrazné, ale přesto viditelné) světlejší a tmavší pruhy - různě široké v závislosti na nastavené obnovovací frekvenci (60, 75, 75Hz - krásně se to skládá...). Děje se to jen při napájení z adaptéru, pokud jede notebook na baterky, tak je to OK. Zkusil jsem různé zásuvky (zemní smyčka), ale nepomohlo to. Monitor je ale OK, s jiným notebookem nezlobí, naopak notebook dělá pruhy i na jiných monitorech. Izolovat nuláky (což je prasárna, která to většinou vyřeší) se mi zatím nechce. Nějaké nápady? Dík.

Odpovědi na otázku

Adaptér notebooku má kolík? Pokud ano, tak při zapojení do stejné zásuvky by to dělat nemělo.
Zkus přizemnit GND notebooku, jeho šasi na kolík.

To odzemění zase neni taková prasárna,pokud je vše v plastu,taky mužeš zkusit připojit zem přes dvě diody ,spojit katodu s anodou ,zem je tak připojena a brum se odstraní ,alespoň u zesilovačů mě to funguje.