» Poradna » Mobily

VGA rozbočovač

Dobrý den, mám notebook HP s VGA konektorem pro výstup obrazu. Potřeboval bych ho připojit k TV, kde je 10 m dlouhý VGA kabel a k monitoru, kde je 5 m dlouhý kabel. Přemýšlím o koupi rozbočovače, ale nevím jestli to grafika notebooku utáhne. Mám si koupit obyčejný rozbočovač a nebo nějaký jiný? Mám také u notebooku port HDMI, ovšem HDMI a VGA neukazí společně připojené stejný obraz. Chtěl bych zůstat u VGA. Děkuji za rady. Ivan

Odpovědi na otázku

"HDMI a VGA neukazí společně připojené stejný obraz"To znamená co? Pokud ti to ukazuje na každém něco jiného, ale ty potřebuješ na obojím to samé, tak to stačí pomocí Win+P přepnout na požadovaný režim.Jinak trvání na prastarém je nesmysl. To mělo smysl naposledy pro analogové CRT monitory v minulém tisíciletí. Pro digitální LCD a TV je pitomost digitální signál převádět na kouřové signály a zase zpátky, když to může jet plně digitálně.

Pro 2 VGA výstupy se zesílením: https://www.mironet.cz/aten-vga-splitter-vs82-2p... Kdyby to bylo málo, dělají i 4 a 8 portové Na propojení použij kvalitní stíněné kabely, žádné tkaničky od bot, nebo budeš mít v obrazu duchy a sněžení.

To bývaš na letisku, že chceš 10m dlhý kábel? A aké rozlíšenie chceš preniesť na takú vzdialenosť?

10m? To nic není, v (trochu větším) bytě někde z pokoje do jiného pokoje to je hned. To se nezdá. Na letišti by ty vzdálenosti byly klidně i minimálně 100x větší. 10m fakt nic není.

Neviem si predstaviť prenášať obraz z izby do izby ak ide o NB. Ale nepoznám dôvody tazateľa, len sa mi to zdá komplikované.

Jo to je druhá věc, taky si nějak nedovedu představit jeho důvody. Jen jsem chtěl podotknout že 10m fakt nic není, to se opravdu nezdá, pokud se kabel netahá co nejkratšími cestami (pod kobercem a podobně).

10 m je pro kvalitni VGA kabel a vyssi rozliseni tak na hrane. S rozbocovacem uz ocekavej horsi kvalitu. Ale zadny rozbocovac nepotrebujes, nastav si (Win-P) duplikaci.Hlavne bacha na zemni smycky (stare 2vodicove rozvody, rozlisny potencial stineni televizni anteny), at ti neshori pocitac nebo barak.MP

10 m kvalitní VGA kabel nebude zadarmo. Míval jsem dva 50 m, aby to člověk nosil ve dvou.VGA je dávno mrtvé rozhraní. Nemá smysl kupovat za pár tisíc rozbočovač na VGA, když už ho nikdy nevyužijete. Koukněte na rozbočovač na HDMI a klidně pak redukci na VGA. Doporučuji značku Aten.Krom toho je to úplná hovadina. Máte dva výstupy, HDMI a VGA, tak využijte, co máte. Aby se oba výstupy zrcadlily, není složité nastavit.

zkousel jsem kdysi vga 10m a byla to chyba, uz ten signal degraduje a navic nejde zvuk. zatim co s hdmi mam dobre zkusenosti i 15m obraz i zvuk prenasi spolehlive, jen se musi prepinat vystup pro zvuk.aby ti sel stejny obraz musis si jen nastavit ve windows nic vic.

... VGA zvuk nepřenáší ...

Zvuk nejde ani po půl metrovém VGA kabelu...