VGA HDMI kabel

Asi to bude blbej dotaz ale on se moc nedělá kabel VGA M do HDMI M, musím normálně koupit HDMI M do HDMI M a pak koupit redukci k tomu ne ?

Odpovědi na otázku

Kabel VGA/HDMI ani redukce VGA/HDMI neexistuje, protože VGA používá úplně jiné signály, než HDMI.

A jak můžu připojit monitor co má VGA konektor k notebooku co má HDMI nebo prostě nemůžu ?

Vsechno lze.Budete potrebovat prevodnik. Vizte treba Alzu, hleda se to snadno.Kabel + prevodnik je lepsi varianta nez kabel s integrovanym prevodnikem.

Můžeš s pomocí převodníku. Ale rozumnější je pořídit monitor s nějakým digitálním vstupem (HDMI, DVI), jak odpovídá dnešní době

Muzes. Samosebou se vyrabi redukce HDMI-VGA. Pouzivam ji u RPi (vystup HDMI) s monitorem (vstup VGA). Jenom to stoji zhruba 700 korun (tj. skoro stejne jako to RPi ).

Pokud displej nema digitalni vstup tak je rozumne radsi poridit jiny displej.

A co koupě těch hdmi vga adaptérů ?

Jaký bude asi výsledek, když připojíš mizerný monitor přes mizerný převodník do HDMI portu? Pouze absolutní Low End monitory se špatnými displeji měly pouze VGA konektor, levné převodníky pracují nepřesně, výsledné zobrazení bude šílenost. Doporučuji koupit nový monitor. Už za 5000,- se dá pořídit velmi slušný monitor.

Monitor vyhod a sezen si jinej co uz ma DVI/HDMI port, vyjde te to levneji

Spis monitor s DP a HDMI. DVI uz je par let taktez mrtvy port.

By me zajimalo komu se zas nezda ze DVI je mrtve. DVI uz roky neni na novych grafickych kartach. Ma nizkou propustnost, ktera uz pro spoustu dnes vyrabenych monitoru nestaci. Na novych monitorech take DVI neni. Jak to tedy lze jinak oznacit?

Tak DVI mrtvej port je, ale pokud nekdo resi monak co ma jen VGA tak i ten 15let starej monak co ma jen DVI bude upgrade (a pokud je clovek sikovnej tak bude zadarmo/skorozadarmo).

Když, tak Monak se píše s velkým M, podobně jako obyvatel Česka se píše Čech, tak i obyvatel Monaka se píše Monak. Nebo to slovo "monak" značí něco jiného?

neni to mončičák ?

DVI má aj 2r stará GT 1030. Druhá vec, že tá GK je len zobrazovadlo s podporou h265

tohle funguje..https://www.alza.cz/axagon-rvh-vga-hdmi-vga-d... k tomu zapojíš rovnou VGA kabel do monitoru.

jojo o tom jsem přemýšlel, spíš mi jde o to jak to bude vypadat, jsem smířenej že to nebude nádhernej obraz ale nechci na tom nic dělat chci ta mít otevřený jen dokumenty nebo web když budu něco dělat na druhém, tak jestli to bude vypadat hodně špatně nebo to bude jen horší trošku.

obraz bude ok. Nepoznáš nic (pokud to porovnáváš s připojením přes VGA)

Mam redukci jibeho vyrobce (viz. vyse) a 1080 obraz je uplne v pohode.

Aktivní redukce...to je zas "odborný" pojem. Prostě převodník, protože to PŘEVÁDÍ jeden druh signálu na jiný druh signálu.Redukce od slova redukovat, jeden průměr potrubí a jiný, jeden průměr tlakové hadice na jiný, jeden konektor na jiný...

možná tím pojmem "aktivní redukce" myslí to, že se to musí navíc ještě krmit z adaptéru... Ale jako jasně, je to "převodník"

Nemyslí, je to zbytečné: https://www.databazeknih.cz/knihy/planety-smrti-druha... Prostě taková krabička, co nemusí být ani černá.

Ta "redukce" nebude redukce, ale "převodník" tj. krabička s napájením a elektronikou, co ti VGA signál "předělá" na HDMI signál.

Na Aukru koupíš levně modernější monitor se zárukou a za pár korun. Když odečteš cenu za převodník, co chceš kupovat, tak je to za hubičku. Navíc jednodušší bezproblémové připojení a kvalitnější obraz. Je to rozhodně snazší cesta, popřemýšlej.

Mám pro občasné použití (připojení laptopu ke starým projektorům v zasedačkách) tento a funguje: https://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/gembird-a-hdmi-vga-02/