» Poradna » Ostatní

Vezmou mi reklamaci?

Zdravím. Tohle se to sem možná uplně nehodí, ale tady je nejrychlejší poradna, tak to tu zkouším. :) Koupil jsem si sluchátka (pecky) a nějak začli blbnout. 15 minut jsou v klidu, ale pak zničehonic, aniž bych se jich dotknul, začne jedno sluchátka šumět, takže jsem se rozhodl pro reklamaci. Jenže... jsem ztratil takový pytlíček, kam se mohli dát ty sluchátka a chci se zeptat jestli mi tu reklamaci vezmou bez toho nebo jestli mi řeknou třeba "doplaťte 100Kč a je to". Vím, že to nejde 100% říct, ale jestli byste mi mohli říct třeba jaká je šance, pokud jste se s tím taky setkali.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Chceš reklamovat sluchátka nebo "pytlíček"? Pokud to dáváš na reklamaci - opravu, tak ti to prostě vymění bez "pytlíčku"....

Tak pytlíček vadnej není a i kdyby byl, tak bych to nereklamoval. :D Peníze zpátky nechci, rád bych právě tu opravu nebo výměnu.

U takových věcí se to řeší většinou výměnou.... Tak není co řešit :)

Pokud máš list o prodeji, tak jim je jedno jestli máš pytlíček pod kalhotama... Stačí účtenka.

Tak záručák mám... tak to snad bude v pohodě :)

Na reklamaci to staci, ale na vymenu nebo na vraceni penez musi byt zbozi kompletni a bez pytlicku (nejedna se o plastovy nebo jiny obal na zbozi) to proste kompletni neni.

jestli je to méně než 14 dní po koupi zkus je vrátit bez udání důvodů s tim že jsou vadné, v Alze by to vzali bez potíží, jinde by po tobě mohli chtít doplatit ten pytlíček

Jsou to asi 2 měsíce. Kupoval jsem v Audigo.cz. Pokud ten pytlík budou chtít doplatit, tak doplatim, hlavně aby mě neposlali s tím úplně do pryč.

Sluchátka nejspíš opravovat nebudou. Takže i kdyby ten chybějící šourek vadil, tak ti dají nová samotná sluchátka a ostatní příslušenství si nechají k těm vadným. To není nic co by se nedalo domluvit. Navíc obal (pokud není nějak speciální) nejsi povinen pro reklamaci uchovávat.

logika říká že to vezmou i bez příslušenství ale já se už několikrát setkal s tím že bez kompletního balení (příslušenství, ne obal) mi nechtěli reklamaci převzít. V právu možná nejsou, ale pokud narazíte na blbce je to nepříjemné a on většinou trvá tvrdě na svém, protože on je v téhle situaci ten kdo rozhoduje..Nenechat se odradit a předem si nastudovat svoje práva dost pomůže

V ty prodejně mi přišli docela vstřícní, tak snad se to obejde bez nějakých problémů.

je jedno jak se budú tvářit, klidně se jim vysměj anebo jim to omlať o hlavu, zákon hovoří jasně, musí to vzít z5

Reklamaci ti tzv. vezmou, její uznání je věc jiná. Co se týká vnějšího obalu a vnitřního- prodejce má právo na úhradu při poškození či ztrátě...., viz. jeho Obchodní podmínky.

Zákon říká jasně: Prodejce se nemůže vymlouvat na to, že zboží není v originálním balení. Reklamuješ zboží, ne obal.

Ale ten pytlik neni obal, ale soucast vyrobku. Vetsinou latkovy.

Reklamovat můžeš i jenom vadnou součást. Např. Ti odejde dálkové ovládání od TV, tak nepotáhneš do servisu celou 50-ti palcovou telku, ale dojdeš tam jenom s ovladačem.

No... myslim, že to zjistíme tak, že to prostě zkusim. Díky vám mám teď naději, že mi to uznají (buď bez příplatku nebo s příplatkem) :)Díky.