» Poradna » Mobily

Věžičky reproduktorů položeny naležato

Dobrý den, kvůli podstavci na monitor a místu na stole se mi nevejdou nastojato na podstavec reproduktory, Konkrétně https://www.czc.cz/logitech-z537-cerna/21853... Můžou se nějak poškodit pokud je položím naležato?

Odpovědi na otázku

Ne

Nie, ale asi budu inak hrat.

To chceš jako říct, že kdyby je postavil vzhůru nohama, tak budou hrát pozpátku? Na natočení beden (rovně, na boku, na šikmo) vůbec nezáleží. Některé hifi puritánské názory sice vyžadují, aby přední stěna byla přesně svisle - to proto, aby kmitačky středotónových reproduktorů měly stejnou vzdálenost od ucha, jako kmitačka vysokotónových, ale ani tato splašená teorie (či spíše hypotéza) nevyžaduje postavení reprobeden "na nožky"

Takže tie zložité výpočty polohy reproduktorov , ich naotočenie , polohy poslucháča sú vlastne marketingový ťah ako vycucať z kupujúcejo peniaze ? Alebo to hovoríš o mono , alebo dedinskom rozhlase ?

Pre nieko je zjavne aj rezonujuca bocnica na podlozke v normale, minimalne pre pytlika.

No, a někdo si myslí, např. redmond, že rezonují pouze bočnice, kdežto u dna je to vyloučeno. V jakém krásném světě to žiješ, závidím ti. Jenom by mě zajímalo, jak ta bedna rozezná bočnice, tzn. že tam může rezonovat, ode dna, kde nesmí.Mimochodem: Reprobedna nejsou housle, rezonovat nemá nic.

To je pravda, čím větší tuhost má bedna, tím lepší. Jediné co se změní, tak bude "otočená" vyzařovací charakteristika, ale u nějakého levného šunty je to asi jedno.

Zrovna u tohodle je to jedno, ale pokud mají reprobedny nějaký reproduktor v horně, tak ty mají hodně často odlišný vertikální a horizontální vyzařovací úhel.

Pokud je nepoložíš reproduktorkama dolů tak by to vadit nemělo …

Proboha, co tu řešíte. Má to malé repráčky k monitoru za pár stovek, žádná hifi sestava to není. Na to aby slyšel hru nebo si přehrával jůtůb to bohatě stačí. I když si je dá třeba hore kopytama.

Přesně, a navíc to co má tazatel má jeden reprák, takže s tímto je to úplně u prd*ele.

Tak dobře, za 2,5 ... ale je to stejně jedno.