Větráky na grafické kartě

Když nic nedělám na pc a jsem pouze ve windows 10, z ničeho nic se mi zrychlý větráky na grafické kartě do maximálních otáček a po chvíli se zase vrátí do normálních otáček. Takhle se zrychlují a spomalují stále dokola. Když zapnu nějakou hru, okamžitě se větráky rozjedou na maximální otáčky a jedou neustále na maximum. Je to jako když zapnete vysavač. Dříve jsem měl v pc jinou grafiku a nic takového nedělala. Zkoušel jsem aktualizovat BIOS, jsou nainstalovaný nejnovější ovladače grafiky, pomocí MSI live update 6 jsem zkoušel aktualizovat všechno co to našlo. Zkoušel jsem resetovat bios, vyndat grafiku a vrátit jí zpět. Nic nepomohlo. Nenapadá někoho čím by to mohlo být? Grafika MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC. Díky

Odpovědi na otázku

uprav to v msi afterburn

Nesmysl...

Teploty?

CPU 42 °C, Motherboard system 40 °C. Jak zjistit teplotu grafiky nevím...?

napr. "hwmonitor" a pod.

Grafika si udržuje teplotu normálně ve windows 10 když nic nedělám kolem 45°C. Jakmile zapnu hru (CS:GO) okamžitě jde teplota grafické karty nahoru a za třeba 15 vteřin už je na 70°C. Větráky jedou jak šílený. Vypnu hru a po pár tveřinách je na 50°C. Takže větráky se pohybují podle teploty karty. Když jsem ve windows a dělám běžné nenáročné věci v prohlížeči, teplota kolísá různě. Najednou se zvedne třeba na 55°C a pak hned spadne na 48°C a takhle furt dokola. Kde je chyba? Grafika je v háji? Díky

"Větráky na grafické kartě" nenasavaju vzduch mimo bedne, ale recykluju vzduch vo vnutri bedne.Ked nemas dostatocne vyriesenie chladenie vo vnutri samotnej bedne, grafika sa chladi horucim vzduchom v bedni."Dříve jsem měl v pc jinou grafiku a nic takového nedělala", predpokladam, ze stara grafika mala mensi vykon (menej vyzarovaneho tepla v bedni) a vetranie stacilo.Nepises aku mas bednu, ake vetraky su v bedni osadene (vpredu, vzadu, hore).Neodisiel nejaky vetrak (v bedni), su vsetky funkcne?Dopln / vymen vetraky, ked mas nejake 80-tky a bedna umoznuje vecsi, vymen.

Mám bednu Cooler master a oba větráky vepředu i vzadu fungují v pohodě. Grafika která je v PC teď, je úplně stejně výkonná jako ta stará. Možná je ještě o něco slabší. Je stará asi 5 let. Mám obří větrák ještě na procesoru, takže větráním v bedně to určitě není. Čím jiným by to mohlo být? Normálně mám teplotu grafiky 42 °C zapnu hru a za 5 vteřin už má grafika 70°C. Když třeba jen zapnu na twitchi něčí stream a dám ho přes celou obrazovku, okamžitě má grafika třeba 58°C. Zavřu stream a hned to snadne na 48%. Různě se to takhle pohybuje samo i když nedělám nic. Díky

Měl bych podezření na "vyšumělou" pastu mezi chladičem a GPU.

precti si recenze od uzivatelu, tahle karta je extremne hlucna a ma vysoky teploty, pokud je ale skrin dostatecne chlazena vetraky, tak je grafika spatne napastovana...

No a to nijak neopravím...? Ještě jsem našel v HWmonitoru, že minimální otáčky jsou při 40°c a maximální při 70°c . V BIOSu se s tím dá myslím hýbat, ale tím předpokládám nic nevyřeším. Větráky se prostě točí podle toho a pokud má grafika přes 70°c tak prostě jedou na maximum.

můžeš zkusit přepastovat....někde...nebo u někoho...

Při 70 °C fakt není důvod, aby větráky jely jak šílené. BIOS nemá s grafikou co dělat. Není tam v počítači nějaká havěť na regulaci chlazení s rozvrtaným nastavením (nějaká utilita ke grafice, speedfan, co já vím).

tohle mi ty karty nedělaly. https://www.cnews.cz/msi-r7850-power-edition-j... Teda ještě to může být rozdrbané i přímo v ovladačích grafiky. Jsou vyresetované do továrního nastavení?70 °C je sice vyšší teplota, ale určitě ne vysoká. Kdyby mělo GPU 90 °C, tak se tomu nedivím.

Žádný programy na regulaci chlazení nemám. Ani speedfan. Právě vyšel nejnovější ovladač na grafiku, tak jsem aktualizoval a nepomohlo to. Nechal jsem hru CS:GO běžet asi minutu a půl a dostal jsem se na 77 °C. Pak už jsem to radši vypnul protože to bylo jak když odlétá vrtulník.

jo a vyresetované do továrního nastavení nejsou, jak to udělám?

Nějak takhle: https://www.youtube.com/watchnejsem si uplně jistý, jestli je to na aktuálních ovladačích přesně na stejném místě, ale někde poblíž určitě.A to fakt nabíhá do maximálních otáček? Na kolik to točí?Možná by stálo za to to někomu dát, aby to přepastoval nějakou slušnou pastou, ale měl by s tím mít zkušenosti, protože je tam pod chladičem holý čip, který se dá uštípnout.