» Poradna » Notebooky

Větrák funguje a nefunguje. Elektronika?

Zdravím Vás PřáteléMěl bych měnší problém. Dostal se mi do ruky notebook(HP G62) Všechno na něm je v pořádku až na větrák. Po zapnutí počítače se větrák normálně roztočí na plné obrátky(soudím podle zvuku) a asi 30 vteřin se točí. Potom se přestane točit a už se nerozběhne...Je možné, že když se do větráku potom pustí menší proud, že se netočí protože v něm schořelo něco co ovlivňuje pokles proudu?(větrák se samozřejmě točí volně a bez drhnutí) Nevím, napadlo mě to. Nebo se stalo něco v počítači, nějaká řídící elektronika odešla? Zajímal by mě názor zde přítomných koumalů se zlatýma ručičkama. Díky

Odpovědi na otázku

A přehřívá se to? Neroztočí se ani při spuštění něčeho náročnějšího Třeba se ti to zvládá chladit pasivně.

Cus dík za zájem. Hele právě že to dojde do toho stádia, že se notebook tak ohřeje že se vypne....ten větrák už se prostě neroztočí...

U většiny HP jede větrák neustále. HP má nastavené vcelku nízkou teplotu vnitřních komponent. Z toho soudím, že někde chyba bude.