» Poradna » Notebooky

Větrák CPU jede na maximum

Po instalaci ovladačů nVidia pro OpenGL mi větrák jede na maximum, i když mám zatížení CPU zanedbatelný (do 5%) a teplotu pod 40°C. (Ovladač OpenGL jsem dal, protože mi přes javu nepustilo víc, než 10fps.) Už mě to celkem štve, koupil jsem si výkonný noteboook za 35k a je na tom jeden softwarovej problém za druhým.

Odpovědi na otázku

Zkus aktualizovat i ovladače pro chipset. Pokud nemáš integrovanou grafiku, tak by to ale na větrák procesoru nemělo mít vliv.

Ne, integrovaná je intel HD graphics..a vliv to má, doteď jsem ani neměl takový otáčky, mělo to nějaký omezení, že se točil jen do 5000ot/min a teď po tom nainstalování ovladače a spuštění Minecraftu mi najel pomalu na 6000ot/min a sklidnilo se to až po restartu pc, po zapnutí MC se to stalo znovu..(jo a na tom MC mě to stejně nepustí přes 60fps (na MC mám nastaveno neomezený))

Takze to huci/zlobi porad nebo jen pri MC?

Od spuštění MC.. pak i po vypnutí MC jsem to nechal v klidu a nechtělo se to ustálit, ale teď napotřetí mi to z neznámýho důvodu už neudělalo...takže problém se sám vyřešil, ale je mi to záhadou..dělá mi to takový blbosti celkem často, tak si říkám, nemám aktualizovat na Win 10? Že by se to možná zlepšilo, i když se jich celkem obávám. Co si o nich myslíte?

Jaky ntb? Jaky os? Ten doinstalovany driver je oficialne podporovany pro dany ntb/kartu i os?

MSi GE70 2QE Apache Pro, Windows 8.1, nVidia GTX960M, stahoval jsem to přímo na stránkách nVidia, jedinej výběr tam byl mezi os a 32/64bit, takže si to pak asi ten program na aktualizaci vyhledal a stáhl sám..

Ak máš správne ovládače chipsetu a pod. vecí, Speedfan vie ovládať všetky ventilátory. Ale aspoň máš istotu, že to uchladíš aj na posteli . Ja aj v chladnej miestnosti púšťam ventilátory na 1500 RPM (predný aj na CPU) a tak mám pod 20°C CPU a cca 30°C grafika

tak to já mám při běžné zátěži tak 50°C a při hraní her tak 80°C :D a větrák na těch 5000RPM, prej to je v pořádku..no..nevím..spíš mám pocit, že jsem si koupil další šunt :D

Chcel by som vidieť a počuť 5000 RPM aj keď som už videl aj podstatne viac, ale neviem kto ho kde splašil. Ten už bol na hranici počuteľnosti rozhovoru (pri ňom). Speedfan nepomáha? Ja som nainštaloval originál ovládače, ale nepomohlo to. Slimdrivers má svoje pre a proti, ale našiel mi také, ktoré mi povolili sledovať otáčky 4 ventilátorov (predný, zadný, CPU a na grafike) a ovládať 3 (zadný sa nedá)

Právě, že to tak hlučný není

Faktom je, že ventilátory v NB nemajú 3 cm lopatky