» Poradna » Mobily

Vestavěný bezpečnostní klíč Xiaomi Redmi 6

Zdravím všeználky a prosím o radu!Portál MojeiD nabízí možnost přístupu na portály státní správy e-identita. Součástí procedury je dvoufaktorová identifikace, kterou e-identita vyžaduje buďto hardwarovým klíčem a nebo softwarovým klíčem. Za softwarový klíč lze použít i mobil s operačním systémem Android verze 7 a vyšším a zároveň vybaveným vestavěným bezpečnostním klíčem.Celá tato procedura je popsána třeba tady //support.google.com/accounts/answer/6103523?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=csPodle této procedury se mi podařilo jako klíč přidat jiný mobil – svůj starý Alcatel. Ale záhadou mi je, že nejde připojit mobil, který běžně používám. Redmi6 se totiž ani neobjeví mezi dostupnými klíči viz //imgur.com/a/RfrWFZe Dokonce je tam někde popisováno, že musíte mít na svém mobilu zapnuto bezpečnostní zajištění otevření mobilu ve formě PIN, biometrie apod., což je na na tom Alcatelu vypnuto a přesto se byla možnost ho přidat jako klíč. Alcatel jsem odstranil z dostupných zařízení, takže se v nabídce již nezobrazuje viz obrázek výše.Podotýkám, že Redmi se samozřejmě objevuje ve výpise používaných zařízení vedle PC, ntb a tabletu.Proto hledám v tom mobilu někde nějakou aktivaci, protože mi to vše vůbec nedává smysl. Moje úvaha pohybuje směrem, že možná někde v mobilu může být volba pro zpřístupnění jako klíč, aby se pak dal tento mobil přidat jako bezpečnostní klíč. Nikde však ani po zpřístupnění jako vývojář nevidím nic, co by nějak připomínalo volbu zpřístupnění klíče. Ale dost možná to bude nějaká triviální záležitost, která má jiné pojmenování a nebo je to nějaká kombinace zapnutí či vypnutí nějakých funkcí, která blokuje zpřístupnění jako klíč.Budu rád za všechny dobré radyDěkuji

Odpovědi na otázku

Co ti na to napsali tady? https://www.mojeid.cz/cs/podpora/

No tady jsem to samozřejmě řešil nejdříve přes on-line chat. Operátor ze mě chvíli dělal vola s tím, že všechno mají uvedeno v návodech. Asi půl hodiny jsem mu vysvětloval, že podle jednoduchého návodu to prostě nejde, protože ten Redmi6 se mi prostě vůbec neobjeví v možnosti ho přidat jako klíč. Až to pochopil, tak mi řekl, že to není chyba na jejich straně a odkázal na Google a nebo výrobce mobilu.

OK, a tohle jsi videl? https://c.mi.com/thread-1897601-1-0.html

Prošel jsem si to, ale je to v podstatě to samé, co má Google v nápovědě. Ale zkusil jsem podle toho znovu přihlásit ten starý Alcatel, který jsem odhlásil včera. A co se stalo? Na Alcatelu jsem zapnul gesto, znovu se přihlásil do Googlu a tento starý mobil jde přidat jako bezpečnostní klíč.Takže problém je tedy na straně Xiaomi, ovšem ale kde?

To netusim, tuhle znacku jsem v ruce nikdy nedrzel. Snad poradi nekdo jiny...

Zdravím všechny,řešení přišlo úplně náhodou. Včera večer jsem učinil pokus ve stavu, kdy byl mobil dobit na 100% a navíc připojen k napájení a ještě pokus o přidání klíče byl učiněn přímo z mobilu. Je zajímavé, že řešení bylo tak prosté. Obzvláště když starý mobil Alcatel se mi podařilo připojit prostřednictvím prohlížeče na PC a dokonce ve stavu úplně vybitém a tedy offline.