» Poradna » Windows (a jiné OS)

Verze OS

Ahoj... mám notebook s 3GB Ram, procesorem x64 a DVD instalačku W7 64-bit. Vím, že nemá cenu tam dávat 64bitovou verzi, ale já jinou nemám Otázka na vás - nebude systému x64 vadit, že má notebook pouze 3GB ram? Nebude prostě oproti 32bitové verzi pomalá? Díky

Odpovědi na otázku

Ne, je to úplně jedno... Dogma, že 64 bit os se dává jen kvůli pamětem je nesmysl...

Jo... dobře. Děkuju

Nejedná se o dogma, ale spíš o blud, nebo lépe mystifikaci. ☺

Už z princípu dnešného používania PC pouvažuj nad dokúpením RAM. Nie raz na multimedialnom PC prejdem 3 GB a to mi ide chrome (len kvôli videam), palemoon, a len handbrake spapá asi 500 MB, takže 4 GB min v každom prípade, osobne už by som pod 6 nešiel

Proti 32bit verzi ti to zabere asi o 10% víc RAM, ale bude to rychlejší, ne pomalejší. 3 GB stačí, ony stačí i 2 GB, záleží, co na tom chceš dělat. Pokud chceš používat Google Chrome se stovkou tabů, tak na to zapomeň.

Autor: Bigman "mám notebook s 3GB Ram, procesorem x64"A vcul vsetci vieme aky mas notebook. (kuva, chces riesit problem, ale na to aby si otocil NB a opisal presny typ, na to nemas?)Ked chces tajit hardver, skus "Vestirnu".Ked chces radu a Tvoja informacia je : "Ahoj... mám notebook", tak to je len v oblasti teorie.Add a) "Vím, že nemá cenu tam dávat 64bitovou verzi, ale já jinou nemám". Ale mas, aktivacacny kod na Windows 7 nerozlisuje 32-64 bit.Dalsa otazka: chces navysovat RAM ?Ked nie, tak zostan na 32-bit.(64-bit OS spusta 32-bitove aplikacie v emulacii WoW)Mas aspon jednu jedinu aplikaciu, ktora vyzaduje 64-bit OS ?

Většina aplikací je v 64 bit verzi, takže nevím, proč by měl dával 32 bit, když má 64 bit cpu... Opět ten blábol s ramkou... u 64bit jde taky o 64 bit instrukce, co to cpu umí využít... tzn - 64 bit cpu = 64 bit systém...