» Poradna » Programy

Vertrigo 2.30 nelze se přihlásit do databáze

Mám WIN Vista a nainst. jsem lokál. server Vertrigo 2.30. Spustil jsem PHPMyAdmin, ale s doporučenými údaji Jméno databáze: root, heslo: vertrigo se do databáze nemohu připojit. Má někdo zkušenost co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

root nie je meno databazy, ale defaultny uzivatel.A vo vacsine pripadoch v defaultnych instalacii MySQL v balickoch ako je vertigo, wamp, xamp je uzivatel root bez hesla. Vyskusaj to tak.

Díky za odpověď. To slovo root se mi objeví ve formuláři PHPMyAdmin jako přednastavené. Heslo je už ale prázdné. V informačním souboru k programu Vertrigo je napsáno, že pro přístup do databáze se mají použít právě slova root a vertrigo. Přístup je však zamítnut. Ani prázdné políčko hesla nefunguje. Někde je něco špatně, ale co?

Tazko povedat, kedze Vertigo velmi detailne nepoznam. Ja osobne pouzivam WAMP v podstate dlhe roky a som spokojny, ale myslim si,ze v tom nemoze byt diametralne odlisne. Ak by to nefungovalo mne, tak by som skusil resetovat heslo pre root, ale to si uz vyzaduje trocha viac skusenosti. Tu je link http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/resetti... .

Díky za snahu. Tuto stránku jsem už prostudoval, ale žádná z rad mi zatím nepomohla.

Tak pro ty, kdož by měli stejný problém. Nakonec se ukázalo, že tento program je ochoten běžet jen po instalaci na C:/Program Files. Je to na palici, protože při instalaci nabízí možnost instalace na jiný disk, ale jinak mi tento program běžet nechtěl.