» Poradna » Mobily

Vertikální video z mobilu

Ahoj, jde nějak upravit vertikální video z mobilu např. ho v pc roztahnout aby tam nebyly ty černé pruhy?

Odpovědi na otázku

ono není moc co roztáhnout. Teoreticky by to šlo oříznout, ale na to to má malé rozlišení a člověk by přišel o velkou část obrazu.Na Youtube obvykle člověk potká úpravu, kde se místo černých pruhů po straně zobrazuje jakoby část videa rozostřená do ztracena, ale netuším, jak se to dělá.A příště točit na šířku

Jde, ale bude to pořád vypadat stejně debilně. Holt je potřeba při natáčení používat mozek a držet mobil tak, jak má být video.

Nebo prohlásit vertikální video za standard a nechat uživatele PC otáčet monitory.

Taky možnost, už si jdu 100cm TV na zdi otočit :)

Jestli plánuješ dat video na YouTube doporučuji dát místo černých pruhu např. Logo tvého kanálu, pokud to nedáváš na YT a chceš to ukázat kamarádům nebo něco takového tak to nemá smysl :D Kdyby si to roztáhla nebo ořízla mělo by malé rozlišení, takže doporučuji dát tam své logo nebo něco takového.

A nejde v nějakém programu použít takový ten efekt rozmazani?

Použít Editovací program, video z mobilu dát do popředí, černé pruhy nahradit green-screen , potom to stejně video roztáhnout přes celou obrazovku a dát do pozadí, ať nejdou vidět černé okraje a přidat efekt mlhy či jiného rozmazání, a odstranit green-screen u videa, to je jediný způsob co me napadá :D (určitě je snazší způsob, ale mě nic jiného momentálně nenapadá)Jinak na YT určitě bude hromada tutoriálu, takže zkusit tam, mě osobně se více líbí nahradit černé pruhy logem či nějakým obrázkem, ale záleží na vás :)

černé pruhy by ve videu vůbec být neměly - už jsem jich pár musel zpracovat - dává si je tam přehrávač při zobrazení na monitoru. Takže nejspíš klíčovat nemusí a vystačí si s překryvnými vrstvami. Ale možná je na to i nějaké "instantní mrvítko" co to udělá rovnou.

Jde, ale stejně je to k ničemu, vypadá to pořád stejně blbě, použitelné video z toho nikdy už nebude.

Jednoduše to jde (kromě dalších efektů) přímo v mobilu aplikací FilmoraGo. Dokonce nabídne odeslání hotového videa na mail, Instagram, Whatsapp, FB,YT, Vimeo.

Samozřejmě viz výše, platí, že nejlepší úprava vertikálního videa je jeho smazání.

Video natočené na výšku je prostě nevratně zprasené a ničím se nedá zachránit.

Přesně, ty videa na výšku s mobilu jsou na houby, pořádně tam není nic vidět.

Přesně tak, jedině mít monitor s PIVOTem a otočit ho o 90° pak by to bylo snad vidět.

když slyším "monitor s PIVOTem" tak se mi pořád v hlavě rýsuje monitor a z něj trčící pípa

Videá na výšku navrhnem na najväčšiu stupiditu storočia.

Tak teoreticky to jde. Jenomže bohužel pak by se na to nedalo dívat už vůbec. Zoom taky nepomůže - kvůli rozlišení a jak tu bylo správně poznamenáno, z obrazu by zmizela i většina obrazové informace. Mě spíš zaráží, že se na tohle někdo ptá, ale lidi jsou různě důvtipný...

Když chybí informace, sebelepší důvtip, je asi tak platný, jako lyže na poušti.