» Poradna » Mobily

Vernee Apollo - neustály reštart mobilu

Ahoj všetkým.Nechal som si doviesť Vernee Apollo (nie LITE!). Bol som s ním spokojný až dodnes. Keďže aplikácia "Kaufland" robí neustále problémy (žerie batériu ako divá), tak som, ako obvykle, aplikáciu "vypol". Aplikácia však bola spustená na pozadí stále a žrala batériu čoraz pahltnejšie. Tak som teda resetol mobil. A tu sa začali komplikácie:- odvtedy sa mobil zriedkavo dostal po zadanie PINu pre dve SIMky (alebo len druhú SIM),- nenabehne a neustále sa znova spúšťa Android,- nechal som telefón kompletne vybiť, pretože to nešlo zastaviť, vypnúť, resetnúť ani nič,- dobil som batériu, ale po spustení či už so SIMkami alebo aj bez nich sa stále resetuje. Myslím, že ak by som ho odniesol do opravy, tak sa nič neudeje, lebo nie je to štandardný telefón z našich obchodných sietí (nie sú náhradné diely). Skúšal som robiť aj factory nastavenie, ale napíše mi, že android nemá žiadny príkaz.Vie mi s tým niekto pomôcť, alebo je to už neobnoviteľné? O dáta mi nejde, len som telefón využíval aj so súkromnou, aj s firemnou SIM. Ešte netuším, či sú SIMky použiteľné, skúšam dobiť starý telefón, aby som ich otestoval.Za prípadné nápady vopred ďakujem.Roman

Odpovědi na otázku

Tak SIMky budou určitě v pořádku. Ale telefon je zjevně po smrti, nejspíš odešla paměť. S tím ti nikdo v servisu nic neudělá.

Vďaka za názor. Obával som sa toho, že "zomrel". Teraz som jemne nahratý, ale musím to poriešiť.Bez SIM na chvíľku nabehne, ale hneď sa resetuje.Roman

Je to 5-6 let starý mobil, nejspíš už dosloužil.

Hmm ... Made in China.Teraz som "nakopol" starý Siemens A52, a ten fachčí bez problému, len asi má problém s novými Simkami. Ale ďakujem za Tvoj názor, patríš k stálym disuktérom ako aj nižšie roob. Pekný večer prajem.Roman.

vyhod to, kup si lenovo moto a neinstaluj 30000 aplikacii. Budes mat pokoj, az kym neodide bateria. Potom kupis dalsi.

Ahoj,mal som tam len 10 aplikácií a z 56 GB priestoru som mal "zaprataných" až 7 GB.Problém bude jedna, ktorá sa spárováva (AUTHY) s naším systémom.

Prepáčte, že som vyrušoval, ale zatiaľ viacerí z vás potvrdili moje obavy (nečakané výdavky). Servis je teda asi zbytočne riešiť .Roman

Vůbec by nebylo od věci se podívat na netu na informace, týkající se termínu bootloop. A zároveň se oprosti od vlivu poznámek "straý", "odešla paměť", "koupit nový" apod.

Ano, bootloop je běžná věc u lidí, kteří se pokouší dělat nějaké softwarové zásahy v telefonu. Pokud ale umře sám bez takových operací, tak to je obvykle právě chybou paměti.

poškození systému se nestane odinstalováním nějaký aplikace. Prostě odešla flash paměť.Všechny poznámly typu "starý", "odešla paměť" a "kup nový" mají v podstatě pravdu. Opravit ten křáp nejde a je třeba se poohlédnout po novém.