» Poradna » Ostatní

Veřejný kalendář

Dobrý den,je nějaká možnost vytvoření veřejného kalendáře, kde bude moci kdokoli upravovat, ale tak aby nemusel byt pozván ke sdílení? Zkrátka aby úpravu mohl provést kdokoli kdo bude mít odkaz.Jedná se mi konkrétně o "rezervační systém" učebny. Zkoušel jsem to přes google kalendář, ale nenašel jsem tam žádnou takovou funkci. Je tam zveřejnění kalendáře, ale to je jen možný náhled bez editace.Pokud je nějaká taková možnost moc děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Mno, viděl bych celkem problém v tom "kdokoliv upravovat" - to totiž znamená, že nerozlišíš, kdo upraví jen to, co tam vložil sám a nezabráníš např. tomu, aby "osoba A" smazala rezervaci "osoby B" a vložila tam svou.Myslím, že existují systémy na "booking" - možná by se našlo i něco open-source, co by se dalo zadarmo hodit na školní server, ale očekával bych, že buď bude rezervace nějak podléhat schválení admina, nebo bude vyžadovat registraci účastníků - právě proto, aby se zabránilo nežádoucí editaci.

To je hodně blbý nápad. Mohu garantovat, že se adresa rozkřikne, a ty rezervace pak budou vypadat, až se tam vyřádí komando "vtipálků"...

To je nepoužitelné, dřív nebo později to najde nějaký pitomec a udělá v tom bordel. Takovou věc nemůžeš nechat veřejně přístupnou komukoliv.