» Poradna » Ostatní

Veřejné přehrávání hudby

Nazdar lidi,potřebuju poradit. Máme se třídou hrát divadlo a vybrali jsme si muzikál Pomáda. A budeme tam pouštět písničky (nikdo z nás zpívat neumí, takže playback). Otázka zní, kde vzít tu hudbu. Něco mi říká, že tady se stažení nedá svést ani na to "pro vlastní potřebu". Je v pohodě když koupím CD a to budu pouštět nebo je potřeba ještě něco víc??Díky za rady

Odpovědi na otázku

Ono je to horší kvůli zlodějům z OSY a podobných kokot..., v tomto případě může být průšvih i to, že tu skladbu budete veřejně hrát. Kde ji vezmete je v tomto případě už tak nějak jedno. I kdyby měl někdo originální CD, tak jste nezaplatili poplatky za veřejnou produkci a i to OSE vadí, takové případy se staly. Osobně bych to vůbec neřešil, prostě to pustil z čehokoli. To by mezi váma musel být ultradebil, aby vás třeba udal...kašlete na to, OSA a jim podobní jsou zloději největší a nezaslouží si úctu. I když původní myšlenku neměli špatnou, ale došlo to kocourkovských na hlavu postavených extrémů....FUJ, a to není jen váš případ. Co se týká hudby, tak jsou i případy, kdy se OPOVAŽUJÍ vyžadovat poplatek za autorskou produkci, kdy kapela hraje své věci...nebo jak chtějí rozdělit ty poplatky nějakým muzikantům, kterých věci hrají z internetového radia, třeba někde v hospodě? JSOU TO ZLODEJI! Kašlete na ně,

Zle zakony je pre cloveka legitimne nedodrziavat, ba co viac, je to jeho obcianska povinnost.Thomas Jefferson, 3 prezident USAPretoze to je jedina legitimna cesta, ako dosiahnut, aby boli nezmysly ako SOZA, OSA a pod zrusene.

Pokud jde o potřebu výuky (třídní akce, školní akce), tak škola neplatí nic. Účastnit se můžou rodiče atd. jde o uzavřenou společnost. Nesmí se vybírat vstupné.Pokud by nešlo o školní akci, tak i při vlastním zpěvu a vlastních muzikantech byste museli platit výpalné, např. při hasičském bálu.

Zkus se podívat sem, třeba tam najdeš váš případ a nebo se zeptej. //forum.pirati.cz/piratska-poradna-f285/?sid=d3451692c86bc3c814fe6aafe28446ac

Nazdar člověče, nejlíp ti poradí, když zvedneš telefon a zavoláš na OSA. Jak píše MiK, podle AZ § 35: Do práva autorského nezasahuje ten, kdo nevýdělečně užije dílo při školních představeních, v nichž účinkují výlučně žáci, studenti nebo učitelé školy nebo školského či vzdělávacího zařízení. Vždy je však nutné uvést jméno autora a název díla.