» Poradna » Web a internet

Veřejná wifi s heslem - Přístup odmítnut

Dobrý den,z ničeho nic se mi odhlásil mobil /Android/ z veřejné sítě (kterou navštěvuji už více jak měsíc). Po pokusu o připojení se mi zobrazí hláška "Přístup zamítnut" nebo "Přístup odepřen" a mobil se nepřipojí... Na jiných WiFi sítích se připojí. Zkoušel jsem síť odstranit a zadat znovu heslo, vypnout/zapnout mobil a nic se neděje. Jaká může být příčina tohohle problému? Díky.

Odpovědi na otázku

Třeba je to Wifi nějaké restaurace, která ji má pro své hosty. Občas se kouknou a připojení, které jsou tam stále - třeba mimo pracovní dobu bloknou.

Jasně, pingl Jarda se s kuchařkou Alčou na základě detailní analýzy využití restaurační wifi dohodli na blokaci MAC adresy neznámého hosta, uklízečka Káča nesouhlasila ale byla přehlasována

Občas jim tam někdo přijde síť spravovat. Tak se koukne na logy v noci nebo brzo rano a vyžírky blokne. Jaký je to problém?Lépe to jde udělat i jinak - kdo se bude pokoušet připojovat mimo pracovní dobu, půjde na blacklist automaticky.

a správce oné veřejné wifi ti potvrdil že heslo je stále stejné?