» Poradna » Počítačové sítě

Verejna IP

Dobry den(wifi)Chci se zeptat, mam na verejnou IP a chtel bych na NI pripojit dalsi 2 PC na internet (2.4Ghz). Ten prvni je asi 50m - (vedlejsi dum) a ten druhy cca 30m. Vse by melo byt vzduchem.Co je budu potrebovat? DikyMam 5Ghz zarizeni AG-3121Dvourádiový Access Point, router či repeater na 5GHz + 2,4GHz dle standardů IEEE 802.11a a IEEE 802.11b/g. Externí antény jsou připojitelné přes R-SMA konektor. Standardem je podpora IEEE 802.1x RADIUS (EAP TLS, TTLS, PEAP), WEP, WPA, WPA2 (802.11i ready) . Dvě rádiové části. U každé z nich lze nezávisle nastavit všechny wifi parametry.

Odpovědi na otázku

Co ze to chces ??verejna IP adresa a dva klienty ? Co to ma byt ? To je michani jablek s hruskami.Budes potrebovat fyzicky k tem dvema koncovym bodum dve zarizeni tzn.: dva klienty (napr.: ovislink WL-5450AP, nebo Dlink DWL 900AP+, k temto zarizenim samozrejme dve anteny a (hlavne primou viditelnost) z tveho zarizeni AG-3121, ktere bude nastaveno na jednom radiu jako AP(pristupovy bod) a antenu k pokryti teto oblasti signalem, cili bud vsesmerovou (coz je relativne zbytecnost) nebo sektorovou. Co se tyce nasteveni a funkconsti:Tvi dva klienty (rodinne domy) budou pristupovat do tveho zarizeni jako po lokalni siti(LAN) na kterem muze bezet DHCP nebo muzes mit nastevene IP rucne tzv.: natvrdopo pripojeni obou klientu do tveho zarizeni pujdou pres tvoji verejnou IP adresu do internetu. Samozrjemne bych zapnul kryptovani v teto vytvorene lokalni siti. otazkou zni co vsechno tve zarizeni dovoluje nastavit. Pokud rozjedes DHCP tak bych doporucil svazat pridelene IP adresy tzv. svazat s MAC adresou jednotlivych zarizeni. Dalsi otazkou je deleni ryhlosti mezi Tebe a tve dva klienty.Vsechno se da nastavit, zalezi na tobe co budes chtit s temi klienty vsechno delat.

Mate pravdu, jen jste si neprecetl popis zarizeni, ktere uz vlastni. Ma to dve radia, uplink je resen pres 5GHz, takze na 2.4GHz muze popripojovat klienty. Vyplyva z toho, ze bude potrebovat mozna antenu na 2.4GHz k AP a pak oba pripojeni si musi poridit sva radia a anteny. That's all, folks!

S timhle zarizenim muzete pripojit spoustu klientu.Co prijde na 5GHz, to poslete pres NAT do 2.4GHz. Klienti budou mit privatni adresy. V pripade nutnosti a ochoty jim muzete smerovat konkretni porty (napr. aby mohli mit u sebe ftp nebo herni server apod.).Tahle celkem standardni situace bude predpokladam popsana v manualu.

Dekuji vsem, moooooc